Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

    В Истанбул не съм я виждал.Предполагам е няква местна измислица.Познати ходещи в Одрин ми споменаха за доста не регламентирани платени паркинги.
    Аз все още не съм ходил там.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #17
      От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

      Абе, нерегламентирани паркинги - спираме на ул.Каюк - това е точно срещу Селимие Джамия, и паркингаджията почва да нарежда - 5 лири, 5 лева, 5 евро...Явно не знаеше за паундите, иначе и 5 паунда щеше да рече. С монета от два кинта беше много доволен.
      Това - за регламентиран паркинг, де..

      Това, за което питам, е до полицейски участък, но той си има паркинг - за служебни коли, и за коли за посетители.
      Нито едно от двете не е - със сигурност.

      И понеже явно е неяснота по въпроса - на метри от въпросното място има маркирано място за паркиране на инвалиди. Аз, за съжаление, имам такова право, и съответната карта - важаща в ЕУ, както пише на нея.

      Дали важи и в Турция?

      Коментар


      • #18
        От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

        В Турция и особенно в голям град е трудно да разбереш до колко може да се спазват правилата.Около 20 г.пътувам по работа до Истанбул с личен автомобил и съм се нагледал на разни разнообразни.Да се чуди човек как е възможно.Нагаждаш се някък си и си свиркаш Не че не съм отнасял и глоба с превишение на скороста с 8 км.в час и то на магистрала.Както пък веднъж спират ме за проверка и забравих да дам книжката а само паспорт и талон на колата.Върна ми ги тръгнах и чак тогава видях че съм забравил да я дам.
        Последно редактирано от Даниел Чобанов; 20-05-19, 20:45.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #19
          От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

          Допълвам започнатото в пост #5 от темата. Третото нещо, което искам да споделя е преминаването през Истанбул на връщане. Поради технически проблем с колата не исках да попадам в участъци от типа „тръгни-спри“, затова избрах вариант 1 от по-горе, т.е. северния обходен път “Kuzey Marmara Otoyolu”. Доколкото знаех, участъка около Гебзе не беше завършен и трябваше десетина км да се движа по магистралата от Анкара. Веднага след моста имаше табела за северния обход, но не я очаквах и я видях късно, та нямаше как да се отклоня. Споменавам това, защото вероятно и този участък вече е пуснат и то съвсем скоро, защото го няма на GPS картите.
          Отклоних се към обходния път при Курткьой. Последваха няколко гишета за тол такси, на част от които се плаща само в брой, на другите се минава автоматично. Отново не ми стана ясно колко точно струва минаването по този обход. Можеше да подходя и по-сериозно, но имах известни притеснения с колата, та не ми беше до това.
          Мислех си, че както преди година, следвайки табелите за Одрин ще изляза при Махмутбей. Да, ама магистралата продължаваше и в даден момент вече знаех, че съм подминал отклонението за Махмутбей. Изключих и GPS-а защото показваше, че се движа в полето, а Европейския Сити Навигатор на Гармин бе с актуализация 2019.30. Оказа се, че са пуснали участъка до Чаталджа, т.е. нови около 35 км, но все още не са свързали двете магистрали. Затова се налага една обиколка от 27 км по обикновени пътища, част от които са преминаване през Чаталджа. Последното е доста тягостно, коства немалко време и напълно обезсмисля ползването на новия участък. Обезсмисля го за пътуващите, но не и за собствениците на пътя, защото тол таксите се събират надлежно и по него. Затова и така са поставили табелите.
          Казано с едно изречение, докато не направят връзката на двете магистрали, препоръчително е да се минава през Махмутбей и след него на север, както е показан маршрут 1 в първия пост. Така ще спестите и време и пари.
          На картата с червено съм показал новото трасе, по което не препоръчвам да се минава, а със зелено това, което е по-добре да се ползва.



          Припомням, че табелите указват новото за да минете през съответната обирджийница.
          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

          Коментар


          • #20
            От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

            Като гледам - те в най-скоро време ще ги свързват на детелината на Али-Бей/Силиври (ако не са ги свързали вече)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

              Не са.Поне месец още.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #22
                От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

                Предстои ми пътуване в края на седмицата Варна Анталия.
                Тръгване рано сутринта и минаване през Истанбул около 11-12 наобед.
                Кой път ще ми препоръчате?


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

                  В момента гладуват и не ги слуша много главата затова внимателно.Трафика сега е една идея по слаб защото повечето са по почивки.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

                    Росене, самият ти си писал в наалото на темата, че си фен на маршрут 1, т.е. Северния обход. Ами това е най-бързия и безболезнен вариант за преминаване през Истанбул. Само, че мини репз Махмутбей, както съм показал в пост №19. После по магистралата до Анкара, по-надолу не съм ходил.
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

                      Миналата есен пътувахме от Истанбул до Анталия, тръгнахме около 03 часа и пристигнахме в Кемер 11 и нещо часа. Минахме през Гебзе, покрай Сакария, Бозуюк, покрай Афьонкарахисар, Бурдюр и Анталия.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Варианти за транзитно преминаване през Истанбул

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:210.6 КБ
ID:5814607
                        Малко прясна информация.
                        Минах Истанбул на 25-ти.
                        Изключително доволен сравнено с минаването през миналия ноември - по нов участък (2) се излиза директно на моста Османгази.
                        Като оправят участък 1 около Чаталджа минаването ще е неусетно.
                        Аз без да се озорвам минах 1211 км за 14 часа със спиранията - средна скорост по борд Варна Анталия 108 км/ч
                        Прикачени файлове
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X