Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фериботните стачки в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фериботните стачки в Гърция

    Стачки има почти навсякъде по що-годе цивилизования свят. У нас почти няма, ама почти всички работят като да са в стачка.

    Коментар


    • #17
      От: Фериботните стачки в Гърция

      Особеностите на българските стачки са най-вече свързани с особеностите на българските синдикални дейци.

      Коментар


      • #18
        От: Фериботните стачки в Гърция

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Особеностите на българските стачки са най-вече свързани с особеностите на българските синдикални дейци.
        ... които пък са еманация на особеностите на българските синдикални членове.

        Коментар


        • #19
          От: Фериботните стачки в Гърция

          И там и тук сме си същите диви селяни и тарикати, но тук комунизмът малко ни е набил канчетата и сме по-плахи и смирени. Това няма да се изчисти още няколко поколения!
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #20
            От: Фериботните стачки в Гърция

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Стачки има почти навсякъде по що-годе цивилизования свят...
            В Белгия стачките в железницата са си традиция. Да видиш как цялата държава блокира.

            А стачките в обслужващият сектор (готвачи,сервитьори и т.н.) най редовно стачкуват в петък.
            Миналата седмица дойде официален мейл на служебната поща от профсъюза им.
            Пишеше нещо от сорта - Понеже им се налагало вече да работят ДОРИ по 40 часа на седмица и трябвало да ядат набързо
            и нямали време за губене!!!!

            Коментар


            • #21
              От: Фериботните стачки в Гърция

              Иначе кофти ситуация с колегата Zippel. Играл съм го това.
              Но от приятелите ми гърци съм научил, че не трябва да се бърза - живее се по-добре

              Коментар


              • #22
                От: Фериботните стачки в Гърция

                Разбира се, стачките са суверенно право в демократичните общества. Начин на регулиране на взимоотношенията. ОК с това. Въпросът ми е доколко те са навреме анонсирани за да може човек да се съобрази с тях. В частност някой знае ли конкретно в Гърция как може да се получи инфо за предстояща стачка достатъчно рано за има време за реакция. а не да научи че имало стачка като отиде на пристанището. Може аз да съм си виновен за патилата понеже не съм се информирал навреме, а е имало начин. Въпросът е какъв е начина. Ако някой знае моля да го посочи и по този начин да бъде полезен за останалите, затова и отворих тази тема.
                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                Коментар


                • #23
                  От: Фериботните стачки в Гърция

                  Няма как да се информираш за стачка, която се решава днес за утре.

                  Елементът на изненада е част от стратегията на стачната организация.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фериботните стачки в Гърция

                    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                    В частност някой знае ли конкретно в Гърция как може да се получи инфо за предстояща стачка достатъчно рано за има време за реакция. а не да научи че имало стачка като отиде на пристанището. Може аз да съм си виновен за патилата понеже не съм се информирал навреме, а е имало начин. Въпросът е какъв е начина. Ако някой знае моля да го посочи и по този начин да бъде полезен за останалите, затова и отворих тази тема.
                    В Гърция? Шегуваш ли се?
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фериботните стачки в Гърция

                      И аз имам неприятни моменти със стачките, но това е нещо, което не може да се предвиди. Гадното е, че гърците стачкуват по малоумен начин като не оставят никаква алтернатива както на самите тях, така и на гостите на страната.

                      Миналия септември пътувахме 4 човека за няколко дни до Самотраки.
                      Плана беше ясен и уточнен с помощта на сайта на фериботната компания - сверихме разписание, цени и т.н. Като студенти ще се ползваме от намаление.
                      Отиваме сутринта на пристана навреме, купуваме билети - изненада номер едно! Отстъпката важи само за студенти в гръцки държавни висши училища. :O Касиерката ни казва, че за велосипеди (пътуваме без кола) се доплаща на входа на ферито. Пием кафе, че имаше доволно много време, отиваме към ферито, където ни заявяват, че е само за пътници. Т.е. не можем да вземем велосипедите. Е па тая лелка на касата сливи ли имаше в устата или уй с макарите комплект, че не ни каза......
                      Айде пием кафе още цял ден, за да изчакаме вечерното фери, което може да качи и велосипедите. Дотук сме 1 ден назад с програмата ни на острова.
                      Разглеждаме каквото разглеждаме следващите дни на острова и в последния се ориентираме към пристанищния град.
                      Айде пак греда - стачка. Няма да има обеден ферибот, но "най-вероятно" ще пуснат вечерен. И тук нещата за нас и по конкретно за едната мацка в компания ни станаха много проблемни. Тя на следващата сутрин имаше полет до Англия от София. т.е. за нея от вечерния ферибот нататък всичко се превръщаше в надпревара с времето, за да стигне навреме на летището. И за да стане още по зле - нямаше вечерен ферибот. Ще има на сутринта.

                      За нея стана още по-зле. Т.е. гарантирано изпуска полета, а трябва да бъде в Англия, защото застъпва 7-дневно работно дежурство.
                      Лъч надежда беше някакъв местен, който се оказа, че може с лодка да превози до сушата. Срещу 500 Е Без велосипедите. Оставаме за сутрешния ферибот.
                      Започна едно скоростно търсене на нов самолетен билет за вечерта на следващият ден, за да иде все пак навреме. Няма такъв. Следователно тел. разговори и мейли с работодател и колеги, някой да поеме първите 24 часа от дежурството и т.н. хиляди ангажименти и неприятности.
                      На сутринта - няма билети!!! Е тук чашата преля. Започнаха диви разправии и т.н. Накрая след показване на карта за легитимация като медицинско лице място се намери. Останалите от групата останахме да чакаме вечерното фери. А междувременно вън на пристана се разиграват грозни сцени - армията сваля принудително хора, които са успяли да се качат с физическа разправа и т.н. В ркайна сметка ферибота тръгна с около час закъснение, охраняван от военните (общо 15 въоръжени) като поне 20 минути изкачваше да дойде една кола.... Наоколо млади пътешественици се чудят аджеба какво да правят изпускат самолети до Австралия, Америка и все дестинации с трудна и скъпа логистика.

                      Ние си бяхме айляк, защото удължения престой единствено ни крадеше от следващото планирано обикаляне из Рила, но все пак остава неприятен привкус.

                      Истината е една - ако се възприеме пловдивското "бичи айляк" и се пречупи прес "маняна-маняна" се стига до гръцкото "сига-сига" и живота става по-добър и спокоен.
                      Страната им е прекрасна, надарени са с уникални плажове, исторически места и природа в планините. Самите хора също не са лоши, просто имат своите особености.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фериботните стачки в Гърция

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Няма как да се информираш за стачка, която се решава днес за утре.

                        Елементът на изненада е част от стратегията на стачната организация.
                        Стачката, за която стана дума беше организирана от някакъв техен съюз, който си има председател, съвет и пр. персонал, които са на платени длъжности. С други думи сериозна работа. Не ми се вярва, че такъв съюз, който обединява вероятно десетки хиляди работници и служители би решил да стачкува от днес за утре, защото е необходима организация, посочване на причини, предявяване на искания и т.н. Това не беше спонтанно решения на екипажа на един кораб, а обвхащаше служителите на ВСИЧКИ фериботни компании без изключение. Мисля си, че вероятно за стачка от такъв мащаб се знае доста по-рано. Въпросът е кой в Гърция има информацията и как да можем да я ползваме ние.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фериботните стачки в Гърция

                          Наемам камиони, които возят с ферибот Игуменица - Бари. Знаят поне 4-5 дни за предстояща стачка. Предполагам, че агентът, който им прави резервациите в Гърция, ги държи в течение. Началото е сравнително лесно да се узнае, но края на стачката - Божа работа...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фериботните стачки в Гърция

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Ъхъм! Аз тази година съм резервирал вила на остров Евия. 38 евро на ден, 3 спални, на 200 метра от плажа. В маслинова горичка! А да намерим такова на българското черноморие!
                            Евия е много хубаво, ще останеш доволен. Аз ползвах ферибота Glyfa - Agiokampos!
                            Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фериботните стачки в Гърция

                              Първоначално публикуван от VesMil Преглед на мнение
                              Евия е много хубаво, ще останеш доволен. Аз ползвах ферибота Glyfa - Agiokampos!
                              Знам, знам. Не за първи път съм в района на Евия и Пелион. Фериботчето редовно си го ползвам.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X