Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

    Вчера преминах и имах няколко часов престой в град Ниш !
    Направи ми добро впечатление че след отклонението за Бяла Паланка в посока град Ниш,
    /по магистралата която ще свързва ГКПП Градина с Белград/ можеш да пътуваш вече до града
    по тази нова магистрала. Официалното и откриване бе за края на 2016 година, но заради
    пресечения и труден терен за работа то се отложи за есента на 2017 година. Направи ми впечатление факта,
    че макар ние /българите/ макар да бяхме се вече втурнали да празнуваме, по строежа на тази магистрала се
    продължаваше да се работи с тежка пътно-строителна техника !
    В самият град забелязах още от сега /преди настъпването на летния сезон/ присъствието на чуждестранни туристи.
    Този град е важен транспортен възел на Балканите и през него знам че минават едни от най-важните и кратки маршрути
    за Босна и Херцеговина и Черна гора. Бих желал да открия някой който е пътувал за Сараево през отклонението:
    Ниш - Крушевац - Чачак - Ужице
    За последния град имам някаква информация до този момент, но след това макар и да съм питал много хора които постоянно
    пътуват из Европа, не могат да ми отговорят нищо относно това как се стига до Сараево по пътя през Мокра Гора.
    Както по времето на бившата Римска империя река Дрина се явява водна граница между Сърбия и Босна и Херцеговина !
    На сателит съм виждал граничния каменен мост над реката, като от отвъдната страна /на Босненска територия/ се намира
    един хотел в който ни предстои нощувка /20.05.2017/ преди отпътуването ни за столицата Сараево.
    Интересува ме кой е този граничен пункт там и има ли на него тоалетни, магазини и обменно бюро !?

    http://dox.bg/files/dw?a=1e3ebccc4f

  • #2
    От: Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

    Ниш - Крушевац - Чачак - Ужице.
    Многократно съм карал по този маршрут.Границата се казва Котроман.За Ужице какво те интересува?
    От Ужице до границата е около час и тридесет минути.В Босна,до Сараево се стига за около три часа щот се кара изключително по правилата!!!Полицията им е на всеки завой и е с камери!
    След границата,първия град е Вишеград.Там съм спал в хотел ама как се казваше,не помня!Ако те интересува,дзвънни ми и ще обяснявам.Изобщо мога да дам инфо и за Сърбия и за босна!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #3
      От: Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

      Преди три години го минах така: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=183133
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

        Благодаря ви за информацията,
        макар че в момента се чудя на кого да вярвам тъй като от друго място
        ми се сочи - Зворник !
        А този Котроман е бил по зле от нашето Стразимировци, тъй като самото селце наброявало 182 души :

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ГКПП Kotroman.jpeg
Прегледи:1
Размер:260.8 КБ
ID:5751966

        Коментар


        • #5
          От: Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

          Чакай малко ся!!!!
          Ти питаш за маршрут през Чачак!Па и Мокра Гора споменаваш!
          Стигнеш ли до него,и да искаш да идеш до Сараево,пътят ти е през Котроман!
          За Зворник,да!По голяма граница,но те извежда в Тузла!Да се трОшиш в Сърбия от Ужице за Зворник,аз съм го правил ама по служебни причини!
          Пък и за хотел питаш!?!
          Казах ти-минеш ли Котроман,Вишеград ти е на 30-ина минути и имаш хотел-ли там.А и лека кола там си минава прилично бързо!Отделно там е резерват и природата е красива и в Сърбия и в Босна!Западни Балкани!
          Единствено може да имаш забавяне ако хванеш някакъв празник Босненско-Сръбски!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #6
            От: Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

            Откъде ще се пътува до Сараево?
            Ако е от София е по - добре да се направи нощувка в Чачак или ако се търси по - хладно и тихо място - Златибор, ако е от по на изток от софия - още по - добре. Като път не е много километри, но като се слезе от магистралата пътят минава през всички възможни населени места и скоростта пада. А е и грехота да не се спре на Мокра Гора и Мечавник.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #7
              От: Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

              Благодаря ви, за подробната информация !
              На 29.04.2017 година докато чаках на западната ни граница от 9:00 - 13:00 часа за да мина на сръбска територия /Gradina/,
              разговарях с някои професионални шофьори извъртели десетки хиляди километри зад гърба си по Европа.
              Те всички ми отговориха че по този маршрут за Босна и Херцеговина никой от тях до сега не е пътувал . . .!?
              Всички от тях са минавали по някаква магистрала която е отбивка след Белград и по нея е могло да се стигне до Сараево
              като се избегнат планинските масиви по пътя !
              Интересно ми е тогава защо моите колеги са се "прекарали" и избрали този път,
              през "баирите и чукарите " за да пътуваме до Сараево . . .

              http://www64.zippyshare.com/v/dqJC3KLA/file.html

              Коментар


              • #8
                От: Град Ниш като важен транспортен възел за Балканите !

                Е то от къде и да тръгнеш от БГ се на Крушевац отиваш и после Кралево,Чачак,Пожега,Ужице,Котроман.
                Освен ако не решиш да пообикаляш и не идеш направо на Сремска Митровица и после има да си разглеждаш Боснааааа....
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X