Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В Гърция с радиостанция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В Гърция с радиостанция?

    Колеги,
    Предстои ми пътуване из Гърция с три коли.За да можем да контактуваме помежду си по време на шофирането реших да ползвам радиостанциите, които имам и използвам по време на лов тук "Кобра" модел PR4000WX .По данни те са 3.0 W на 462 MHz. Дали мога да имам проблеми с полиция за това. Ще се радвам да чуя вашите мнения.
    Руен Хаджиниколов

  • #2
    От: В Гърция с радиостанция?

    Аз лично не съм имал проблеми с тези радиостанции било в Гърция, Румъния, Сърбия, Хърватия, Черна Гора и Босна. Даже са ме виждали граничарите на ГКПП - тата с радиостанция в ръка. В Хърватия миналото лято зад нас вървяха едни поляци с каравани и се оказа, че говорим на един и същи некодиран канал, стана малко смешно, щото се омеша кореспонденцията.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #3
      От: В Гърция с радиостанция?

      Гърците са над тия неща...на Тасос миналата година поляци и чехи масово ги виждах с ръчни станции по заведенията,ползват ги яко при това и в колите имат с по два метра щеки... За мижаво токи никой няма да ти обърне внимание,то по плажа сервитьорките ползват подобни (униден-и).

      Коментар


      • #4
        От: В Гърция с радиостанция?

        Имайте предвид, че те най-вероятно имат CEPT сертификат, който дава права да се ползва радиолюбителска станция в границите на други държави. Румънците са си радиолюбители.

        Коментар


        • #5
          От: В Гърция с радиостанция?

          Може да са PMR (ръчните) или СВ (с голмите антени)
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: В Гърция с радиостанция?

            Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
            Аз лично не съм имал проблеми с тези радиостанции било в Гърция...
            Aз лично не съм имал проблеми в Гърция с половин метър нож под седалката. По него време не знаех, че било забранено


            Първоначално публикуван от Ruen Преглед на мнение
            ...По данни те са 3.0 W на 462 MHz. Дали мога да имам проблеми с полиция за това. Ще се радвам да чуя вашите мнения.
            Ползването на GMRS обхват е забранено в Гърция. Ама то и в България е забранено, така, че ти си решаваш.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #7
              От: В Гърция с радиостанция?

              А кой обхват не е забранен в Гърция ?

              ... а, че всеки може да си прави каквото си иска, докато него хванат, е друга тема.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: В Гърция с радиостанция?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                А кой обхват не е забранен в Гърция ?
                PMR446 и CB не са забранени никъде в Европа, макар за второто да има "местни особености" тук-там, по отношение на кои канали могат или не могат да се ползват.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: В Гърция с радиостанция?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  PMR446 и CB не са забранени никъде в Европа, макар за второто да има "местни особености" тук-там, по отношение на кои канали могат или не могат да се ползват.
                  СВ не са ли само за лицензирани радиолюбители в България ?

                  Така или иначе имам PMR446, та се вмествам в разрешеното, но приятели кемперисти (или кемперджии ? ) си взеха некви китайци дето работят на всякакви честоти, та за това ми стана интересно.

                  Благодаря за инфото !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: В Гърция с радиостанция?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    СВ не са ли само за лицензирани радиолюбители в България ?

                    CB=27Mhz citizen band-a
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: В Гърция с радиостанция?

                      CB в превод е "Citizen's band", или иначе пазано граждански честоти. Свободна за ползване е. Има някои "мастни особености" тук там по отношение на това кои канали могат да се ползват и за какво. Например има негласни споразумения дадени канали да се ползват само за спешни случаи. Ще трябва сам да се поровиш - забравил съм подробностите.

                      ...но и е на честоти, дето общо взето трябва да имаш мобилна станция (не ръчна) с доволно голяма като размери антена. Има, макар и рядко, ръчни CB станции, но сравнени с PMR446 са много по-големи и нефункционални за целите, които се споменават в тая тема.

                      Има и трети банд ама е съвсем безинтересен - там говорим за съвсем мижави мощности и там работят също и дистанционните на алармите и прочие неща, от които се изисква най-много няколко десетки метра обхват.

                      Най-читавия вариант е да се изкара радиолюбителско клас 1 + международен сертификат, но недостатъка е че всички в групата трябва да имат такова. Тогава имаш доста обширен набор от честоти, които да ползваш, но пък трябва да се съобразяваш с повече местни правила и да ги познаваш предварително, както и с радиолюбителски такива. Клас 1 не че е чак трудно, но не е и чак майтап като клас 2 именно поради факта че трябва да си наясно с повече неща именно за да избегнеш случайно сгазване на нечий лук и потенциални проблеми.

                      Накратко PMR446 е най-достъпното и функционално нещо при връзка между МПС-та в група.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: В Гърция с радиостанция?

                        Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                        CB=27Mhz citizen band-a
                        Имах предвид 144MHz, та за това.
                        А на 27 верно, че станциите са баси кютуците, а и си трябва въдица, та нека си ги ползват бакшишите.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: В Гърция с радиостанция?

                          За свободен 144Mhz банд не знам нищо. Нито пък съм чувал някой да му вика CB.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: В Гърция с радиостанция?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ...
                            А на 27 верно, че станциите са баси кютуците, а и си трябва въдица, та нека си ги ползват бакшишите.
                            Те ползват ли още такива неща?

                            Такситата в които аз се возя ползват таблети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: В Гърция с радиостанция?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За свободен 144Mhz банд не знам нищо. Нито пък съм чувал някой да му вика CB.
                              Аз говоря глупости, щото си мислех за нещо, пък написах друго, и те така.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Те ползват ли още такива неща?

                              Такситата в които аз се возя ползват таблети.
                              Ееех, едно време кви бакшиши имашеее, и как запушваха колегите, направо им светеха антените, а ся, таблети - маблети, модерна ралта !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X