Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пътуване до Дубровник или Сплит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • пътуване до Дубровник или Сплит

    Някой да е пътувал по тези дестинации скоро? Ако може да споделите откъде е най-добре да се мине без много главоболия, какви валути приемат и може ли само с лична карта да се ходи по този район.

  • #2
    От: пътуване до Дубровник или Сплит

    Отговора на всички въпроси е ДА.
    Пътя си го избери според твоите интереси .. къде какво да се види .... и т.н.
    Другия вариант е по карта ... най-краткия.
    Валута .. местна!. Най-добре. Върви и евро ама ... не на всякъде.
    Картата върши работа на всякъде .. може да заредиш, .. може да изтеглиш местни пари ... и някъде хотел може да платиш.
    Аз винаги имам карта и всякакви местни пари по маршрута.
    С храната няма проблеми .. все пак си на балканите.
    Последно редактирано от CarTest™; 01-03-17, 20:58.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: пътуване до Дубровник или Сплит

      Миналото лято ходихме натам, писах в една тема ама тогава форума минаваше към друг формат и се затри.
      Най - интересно, живописно и красиво е през Чачак - Златибор - Жабляк - Котор и нагоре по жадранската магистрала. Естествено това и най - бавния път. Най - бързо е по магистралата Белград - Загреб - Сплит.
      И в Сърбия и в Хърватска държат на тяхните си валути. Особено в Дубровник трябва да си приготвите набор от купюри от тяхните куни заради автоматите на паркингите.
      Цените са малко по - високи от България, хранителните продукти и бирата в Сърбия и Черна гора са едни и същи. Те си имат нещо като бивша югославска икономическа общност.
      Минахме сума ти гранични прелази никъде не сме имали проблеми. В Сърбия в Златибор хазяинът ни прави някаква полицейска регистрация, нещо ги тресе на местна почва, та с ужас установи че всиичкисме с лични карти и само дъщеря ми е с паспорт, та само по печата на паспорта й можеше да се установи кога пак сме влезли в Сърбия. Ние от Дубровник се прибрахме през Мостар - Сараево - Вишеград - Мокра Гора. Тук на влизане в Сърбия събират едни 100 динара такса, че минаваш през национален парк Мокра Гора. Добре че имахме кешавица.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #4
        От: пътуване до Дубровник или Сплит

        Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
        Тук на влизане в Сърбия събират едни 100 динара такса, че минаваш през национален парк Мокра Гора. Добре че имахме кешавица.
        Аз си помислих, че се бъзика Предложих му куни, отказа, и му казах "Чао". А то наистина събирал такса...

        Коментар


        • #5
          От: пътуване до Дубровник или Сплит

          Организираме се за утре, благодаря за съветите. Днес ще ида да потърся малко валути. Разгледах маршрута но най-вероятно няма да имаме време за такъв дълъг преход. До Дубровник и обратно.

          Коментар


          • #6
            От: пътуване до Дубровник или Сплит

            После,ще чакаме снимки и подробности за маршрута,че и на мен ми се върти нещо из главата.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #7
              От: пътуване до Дубровник или Сплит

              В Дубровник категорично отказаха да ни продадат хляб за евро... искат си техните пари.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: пътуване до Дубровник или Сплит

                Пътуването се провали. Таман тръгнахме и Синтроенчето предаде богу дух. Протече ми радиатора. Добре че бяхме още в Бг. Едвам се прибрахме. Ще се ходи друг път. Иначе цените които гледахме за спане са много добри. Не искаха предварително плащане. Гледахме апартаменти под наем.

                Коментар


                • #9
                  От: пътуване до Дубровник или Сплит

                  Късметлия!Добре,че не стана някъде по път.Пак ще го планираш.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #10
                    От: пътуване до Дубровник или Сплит

                    Абе бая клетви отнесох. Днес свалих радиатора и се установи че си е предал богу дух. Не бях карал колата от нова година. Само на някакви кратки разстояния в града. Дошло си е време. Вече съм планирал новото пътуване. Ще е с новата джипка която мисля да взема скоро.Харесаха ми маршрутите на колеги през планините. Ще е поне за няколко дена. Това си беше предприето на езда за два дни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: пътуване до Дубровник или Сплит

                      Знак от шефа!
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #12
                        От: пътуване до Дубровник или Сплит

                        Баш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: пътуване до Дубровник или Сплит

                          Да се включа от Дубровник.

                          Минавал съм по магистралата, минавал съм и през Сараево - Вишеград. Мой съвет е да минете/нощувате в Призрен/ Косово.
                          Има пряк път през планината към Призрен 20 км в ляво след Блаце.
                          Детайли къде се нощува на лични.

                          Коментар


                          • #14
                            От: пътуване до Дубровник или Сплит

                            Ами нали имало 35Е задължителна застраховка при влизане в Косово?

                            Коментар


                            • #15
                              От: пътуване до Дубровник или Сплит

                              Има!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X