Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корфу в края на май и началото на юни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Корфу в края на май и началото на юни

    Най-после дойде ред и на Корфу, или както го наричат гърците Керкира. КЕркира е столицата на острова. Носи в себе си всички белези на централния град. Огромно пристанище, две крепости, голяма болница, познатите ни Lidl.......Прекрасният площад "Спианада". Невероятната атмосфера на стария град.... Но всичко по реда си.
    Започвам с битовизми, които обаче според мен не са маловажни и мисля, че особено информацията за ферито ще е от полза на четящите тези редове.Бях резервирал чрез booking.com три студия. В Палеокастрица, Кавос и Беницес. До последно се колебаех кое да избера, но в крайна сметка се спрях на Палеокастрица. Всички суперлативи за това място се оказаха верни. Невероятна природа, прекрасни заливи.Замъка Ангелокастро

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010027.jpg
Прегледи:1
Размер:189.5 КБ
ID:6116600

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010024.jpg
Прегледи:1
Размер:249.9 КБ
ID:6116601

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010005.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:6116602

    Гледката от стените на замъка бяха зашеметяващи. Цяла Палеокастрица бе в краката ни. Виждаха се прекрасно част от заливите.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010017.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:6116603

    Спирам за сега, защото не ми се качват файловете. Може би има някакъв проблем със сайта. Ще пробвам по-късно пак.

  • #2
    От: Корфу в края на май и началото на юни

    Отново има проблем с качването на снимки Затова просто ще споделя сухите цифри. До Игуменица пътувахме 7 часа. Пътят е прекрасен. За цялата магистрала от Солун до Игуменица платихме под 10 евро. Всички съоръжения са перфектни. Като се започне от вентилацията и осветеността на тунелите и се завърши с "умните" пътни знаци за ограничение на скоростта. На връщане на много от мостовете имаше мъгла. На секундата до стандартния знак светваше електронен, който ограничаваше скоростта до 50 км/ч.
    Бях проучил предварително от "нета", че има две фериботни компании, които се конкурират за превоза Игуменица-Корфу. Едната/по-редовна/ осигурява връзка между Игуменица и Керкира. Пътува се около 2 часа и цената на малка кола и двама пасажера е около 65 евро в едната посока. Ако обаче си вземеш и обратен билет получаваш 50% отстъпка. Другата е Игуменица - Лефкими. Цената е под 50 евро. Пътува се само час. Но...... Пак има отстъпка, но не знаех каква и е 3-4 пъти на ден. Та ние "гонехме" ферито за Лефкими което тръгваше в 11.00, но.......... бяхме в Игуменица в 11.04. Моментално минавахме на скъпия и дълъг вариант за Керкира в 12.45. Вече се оглеждахме за кафетерия наблизо, като вниманието ни бе привлечено от светеща табела/ като в метрото/ която гласеше "Елени-Игуменица-Керкира 11.30."Решихме да не губим време и да хванем този ферибот независимо от цената. Но..............Цената се оказа 62 евро в едната посока, обаче.......... При обратен билет от същата тази Елени цената е и за отиване и връщане 62 евро. Притеснението, че не знам точно кога се връщаме бързо бе решено от служителката. Когато и да е ???????? Просто плащаш 62 евро. Дават ти билет и една бележка, която в деня, в който решиш да пътуваш обратно, предоставяш на служителя на гишето и той безвъзмездно ти предоставя билет.
    Ако някога се разреши проблема със снимките ще продължа разказа си.

    Коментар


    • #3
      От: Корфу в края на май и началото на юни

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010009.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5718946

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010005.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5718947

      Манастира над Палеокастрица. От плажа тръгва стръмен път към билото на хълм, където се намира манастира. Интересното е, че движението от и към манастира се регулира със светофар.За обителта не мога да кажа нищо, защото и манастира/както и всичко на острова/ е силно комерсиализиран. Отидохме късничко. Мислех, че няма да е отворен, но младеж свойски ни подсвирна от вратата - "Come here". Влязохме, но не почуствах нищо от усещанията, които ме спохождат на такива места.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010010.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5718948

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010019.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5718949

      Първото, което видяхме бе "Музей на иконата". Бла бла ! Това си беше магазин за църковни вещи. Не само икони. Изобщо на целия остров гледат на теб, като на портфейл. Нищо общо с другите места, посетени от нас в Гърция. Като се прибави и попската таверна.............Пейзажа е пълен. Нарочно не ги снимах. Три попа седнали в кръчмата пийвайки/Предполагам безалкохолно/. Ама заведение в манастира ?????!!!!!! И то с прекрасна гледка. Даже и реклама имаше. А гледката наистина си заслужаваше.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010016.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5718952

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010020.jpg
Прегледи:1
Размер:225.4 КБ
ID:5718953

      Точно тук е му е реда да кажа, че това не е нашето място. Края на май, а толкова много хора. Туристите бяха предимно англо, немско, италиано говорящи. Нямаше характерните за Гърция плажове за двама. Всичко бе пълно. Тук за първи път ми искаха пари за шезлонг и чадър. Консумацията била друга работа.
      На следващия ден - неделя както обикновено станахме рано и докато се чудим как да започнем почивката, жената даде идеална идея. Сега, рано сутринта да посетим Керкира. Очаква се домакините и гостите да спят и да е празно. Палеокастрица - Керкира 20-25 км. Пътува се около половин час. Като пълни новобранци /каквито си и бяхме/ паркирахме сигурно на 3 километра от стария град в страха си че няма да намерим място за паркиране. Следващите пъти бяхме царе. Знаехме всички алтернативи и добри места.За влизащите в Керкира от северозапад /Палеокастрица, Сидари, Рода..../, на края на фериботното пристанище вдясно има паркинг - 3 евро цял ден. Ако продължите още около 500 метра, на старото пристанище има безплатен паркинг. Точно под новата крепост. А на прочутата "Спианада", на входа за старата крепост също има платен паркинг. Така че паркирането в центъра на Керкира изобщо не е проблем. Керкира се оказа селище препълнено от аромати, усещания.... Ако някой ми беше казал преди това, че ще искам да посетя това място над 5 пъти нямаше да му повярвам. Проста се влюбих. Дълго съзерцавах архитектурата/нямаща нищо общо със сградите познати ми от други места в Гърция/. Гледах каменните улици. Настилка на стотици години, деформирала се от стъпките на милиони хора.
      Пак има проблем

      Коментар


      • #4
        От: Корфу в края на май и началото на юни

        [
        Изобщо на целия остров гледат на теб, като на портфейл.

        [/QUOTE]

        Страхотно! Бих казал, че гърците гледат на нас като донори! Точно заради това избрах Албания за тази година.
        Руен Хаджиниколов

        Коментар


        • #5
          От: Корфу в края на май и началото на юни

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160529_081853.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5719033

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160529_081750.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5719034

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160529_081832.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5719035

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010109.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5719036

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010126.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5719037

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010136.jpg
Прегледи:1
Размер:200.7 КБ
ID:5719038

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010112.jpg
Прегледи:1
Размер:179.6 КБ
ID:5719039

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010132.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5719040

          Коментар


          • #6
            От: Корфу в края на май и началото на юни

            Първоначално публикуван от Ruen Преглед на мнение
            [
            Изобщо на целия остров гледат на теб, като на портфейл.
            Страхотно! Бих казал, че гърците гледат на нас като донори! Точно заради това избрах Албания за тази година.[/QUOTE]

            Един съвет от препатил - избягвай и двата плажа със заведения в Албания!На мен,вместо да ми платят,че съм отишъл там,ми поискаха едно евро за кафе и вода!!!Също така,местните са луди колекционери на стикери и етикети - това "Ариана","Белана","Русенско варено"...избиват се...Та,мини през Лидъл-а на тръгване,нищо,че колата ще похарчи към кило отгоре - заслужава си...Ама ти това си го знаеш де..?
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X