Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Одрин ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Одрин ?

    Мислех през уикенда и празниците след него да съчетая една разходка из Странджа с отскачане до Одрин, евентуално и една нощувка там, сам с двете деца , но се колебая след съобщенията по медиите за струпване на емигранти там.
    Не ме е страх , че нещо ще ми направят , по-скоро дали няма да е затруднено преминаването на ГКПП и разходките из града ?
    Има ли някой информация от първа ръка ?

    Уф , май обърках мястото , моля да я преместите в подходящия раздел !

  • #2
    От: Пътуване до Одрин ?

    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
    Мислех през уикенда и празниците след него да съчетая една разходка из Странджа с отскачане до Одрин, евентуално и една нощувка там, сам с двете деца , но се колебая след съобщенията по медиите за струпване на емигранти там.
    Не ме е страх , че нещо ще ми направят , по-скоро дали няма да е затруднено преминаването на ГКПП и разходките из града ?
    Има ли някой информация от първа ръка ?

    Уф , май обърках мястото , моля да я преместите в подходящия раздел !
    Няма да имаш проблеми! Предполагам , че ще си по центъра на Одрин и пазара. Там няма бежанци! Турците се правят на "улави" само когато бежанците преминават към България!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Одрин ?

      Ти си знаеш, ама не бих рискувал. Тоя народ, ако реши да хване пътя към Капъкуле, примерно пешком по магистралата, най-много да повисиш няколко дни. Но имаш вариант за обратно я през Гърция, я през Лесово или в краен случай през Малко Търново.
      Успех!

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Одрин ?

        Аз така или иначе през Малко Търново ще се връщам най- вероятно.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Одрин ?

          Аз нощес тръгвам към Истанбул. Утре след обяд ще напиша как е положението на КПП Капитан Андреево.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Одрин ?

            Че движение ще има е ясно..и то по натоварено от нормалното, но то е заради курбан байрама ,който започва от 19 мисля! Това имайте в предвид!
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Одрин ?

              Пътувам през ден по пътя Бургас - Малко Търново. Ще кажа каквото аз съм видял.

              Трафикът на колите с турска регистрация е в рамките на обичайното. Това за мен означава, че на КПП Малко Търново всичко е нормално.
              По пътя се забелязва усилено присъствие на гранична полиция, но не натрапчиво. На Босна оглеждат всички коли, но спират избирателно ако се усъмнят. Мен лично не са ме спирали.
              Бежанци край пътя до ден днешен не съм виждал.
              Green е прав, че трябва да се отчита налкичието на байрам, защото трафика на турските коли се засилва много, но инфото, което аз имам е, че байрама е СЛЕД нашите почивни 4 дни (от четвъртък до неделя)
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Одрин ?

                На Капитан Андреево е спокойто. В Одрин към днешна дата е спокойто, няма ядове. За нощувка нямам инфо. Ако се задръсти пункта има и други варянти за пребиране.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Одрин ?

                  OK, благодаря на всички. Ще следя темата, и най-вероятно и аз ще пиша утре - вдругиден.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Одрин ?

                    Сутринта в 5.30 минах на Капитан Андреево. Имаше една кола преди мен, цялото упражнение с нашите и турските граничари/митничари отне 10 мин. В обратна посока също нямаше опашка. Нито един бежанец не видях, нито на границата, нито край пътя! Утре се връщам обратно ще напиша и за обратното минаване.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Одрин ?

                      Още преди две седмици писах за видени група бежанци край Резово.
                      Но след като Модераторите са ми изтрили мнението значи бежанци НЯМА.
                      Така че споко.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Одрин ?

                        Човекът пита за пъутване до Одрин и по-точно за ситуацията на КПП Капитан Андреево. Това е на 145 км от Резово. По права линия, през трудно проходим терен през Странджа - планината, в която най-лесно межеш да се изгубиш.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Одрин ?

                          Да де ама ще се връща през Малко Търново.
                          Аз да намекна че ситуацията е сложна
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Одрин ?

                            Днес се върнах. Пак през Капитан Андреево. Минах общо за 1 час, но нашите в 8 часа сутринта правиха "смяна" 45 минути, т.е. въобще не работеха! Иначе преди мен имаше 6-7 коли. На магистралата преди Одрин ни отбиха в другата лента, на нашата бяха нощували бежанци. По Хоризонт съобщиха, че са били 2000 души, но сутринта в 7 часа бяха не повече от 100 човека и срещу тях толкова полиция и жандармерия. В Истанбул за пръв път от много години сутринта в 5 часа ме догони полицейска кола и ми провери паспорта!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Одрин ?

                              Не е много по темата, но да споделя какво видях и аз в четвъртък като минавах през района на Босна - на разклона за Близнак бяха насядали на пътя една група от 20 бежанци охранявани от трима полицаи. Така че си ги има - те си минават, нашите си ги хващат и така, мисля че само човек който никога не е бил по границата /като Тиквата например/ може да твърди, че тя е сигурна и непревзимаема!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X