Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някои цени по таверните на Тасос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някои цени по таверните на Тасос

    Запазих през Booking.com хотел за една седмица на остров Тасос.Тъй като доста разпитвах тук във форума за цени - сега и аз ще дам своята лепта!
    Започвам от ферибота - цена за Гранд Витара и двама пътника 27 Е.Хотела е в Кинира на източното крайбрежие на острова.Категоризиран е с 2 звезди, но според мен и жена ми е твърдо 1 звезда.
    Първата вечер пробвахме по съвет на момчето от рецепцията най-близката таверна на някой си Йорго!Йорго така и не се появи, но сина му ни обслужи горе долу.Изрично предупредих, че искам ракията да е без анасон.Уви такова животно нема.Тя няма анасон, но има мастикс, който е вид смола и се добива в остров Хиос.Ракията беше ужасна домашна пърцуца.За първи път разбирам израза"Пию с отвращение"!Поръчахме домати и краставици и кьопоолу.За основно морски дарове и сувлаки.За пиене половин литър Рицина от Тасос и половин литър наливно бяло вино.Рицината беше отврат мога да я сравня с нашето Механджийско в пластмасова бутилка, въпреки, че тази беше в стъклена.Накрая платих 36 Е като ракията беше 200мл.за 6Е, вината по 3Е 0.5л, сувлаки -6Е морски дарове 10Е, а салатите 2.50 и 3 Е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150907_193355.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:6098670Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150907_200359.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:6098671 Снощи изпробвахме друга таверна, отново препоръчана от момчето от хотела.Класа над предната.Въпреки това нямаха ракия без анасон, но качеството на храната и покривката бяха други.Мешана салата, тцитцаки (сух таратор), 200 мл ракия много по-качествена порция октопод и порция калмари с половин литър бяло вино наливно и цялата сметка 37 Е.Сега отивам да пробвам някоя по-класна риба! Е хайде наздраве!
    Руен Хаджиниколов

  • #2
    От: Някой цени по таверните на Тасос

    Гърците са гадове, когато и да отидем всеки път съжалявам.
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #3
      От: Някой цени по таверните на Тасос

      Рецината е вино с разтворена (някаква иглолистна) смола. Виж историята - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...B8%D0%BD%D0%B0
      Доколкото знам, не са усвоили технологичните върхове за правене на вино от спирт+есенция+вода и въпреки това рецината я избягвам.

      Хубава ракия/ципуро в Гърция не съм пробвал, пий узо. Гадно узо също не съм пробвал.

      Коментар


      • #4
        От: Някой цени по таверните на Тасос

        Снощи пробвахме друга таверна ФАРОС -гръцка салата,салата зеле(много добра, леко люта)200 мл.водка (никакво ципуро вече) калмар на скара и пържени картофи поляти с бутилка бяло сухо BOUTARI (много добро, прилича на нашата "черга" на NoMan'sLand) и всичко това за 50Е.Отново на хартиена покривка - много са мързеливи тея гърци - не им се перат платнени покривки.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150909_201840.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5680051

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150909_203235.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5680052
        Калмара беше разкошен!
        Руен Хаджиниколов

        Коментар


        • #5
          От: Някой цени по таверните на Тасос

          Явно сте отишли с голямата кошница с очакванията
          Това е истинската Гърция - Непретенциозна.

          Белите покривки и сребърните прибори не са им в кръвта

          Коментар


          • #6
            От: Някой цени по таверните на Тасос

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Явно сте отишли с голямата кошница с очакванията
            Това е истинската Гърция - Непретенциозна.

            Белите покривки и сребърните прибори не са им в кръвта
            Хапсолютно вярно !
            Досега не съм посетил таверна по гръцко дето да е била нещо повече от нашенско крайпътно ханче за ядене на кракмак...
            Моето решение винаги е било 2 стека бира , 8-10кг. мешана мръвка и барбекюто в багажника

            Коментар


            • #7
              От: Някой цени по таверните на Тасос

              Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
              Гърците са гадове, когато и да отидем всеки път съжалявам.
              ???
              И аз съжалявам /че ми се налага да се върна вкъщи/.

              Последната вечер от отпуската си направихме гала-вечер за 6 човека с ядене до по**ране и сметката беше 95 евро...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Някой цени по таверните на Тасос

                В Гърция си има ресторанти с ленени покривки, полирани прибори, изпънати сервитьори, които говорят приличен английски, но са в друга, значително по-висока, ценова категория. (примерно бут. вино 25-50, узо 10Е/100, бира 5, салата 12+, рибка от 15-30-50, дива рибка 30+, октопод 25+ и т.н.)

                А рибата вътре е същата. Кой за каквото е отишъл.
                Последно редактирано от bokomo; 10-09-15, 10:28.

                Коментар


                • #9
                  От: Някой цени по таверните на Тасос

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  ???
                  И аз съжалявам /че ми се налага да се върна вкъщи/.

                  Последната вечер от отпуската си направихме гала-вечер за 6 човека с ядене до по**ране и сметката беше 95 евро...
                  Сподели къде защото ми предстои разходка на там. Не ми се измисля топлата вода за това предпочитам на проверено място.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някои цени по таверните на Тасос

                    Вярно, че очаквах повече.Мислех, че навсякъде ще има от евтино през нормално до скъпо.Но поне плажовете са чисти и има повече природа отколкото у нас по морето!
                    Руен Хаджиниколов

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някои цени по таверните на Тасос

                      Ако си очаквал повече, защо се наби на Тасос, повечето със сигурност не е баш там.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някои цени по таверните на Тасос

                        Правилото за Гърция е колкото по- на юг, по-добре... Районът Керамоти-Александруполи е всеедно да отидете в някое село между Лом и Враца у нас Разбира се спрямо тяхното ниво...
                        Отиди по островите или в Атина - скъпи ресторанти ще намериш... Аз лично покривки и салфетки не ям... Хартиените покривки имат 2 големи плюса - хигиенични са и нямат лекета

                        С ръка на сърцето мога да кажа, че в Гърция на лоша храна не съм попадал, както и на лош хляб от хлебарница У нас ми се е случвало и то не веднъж, да ми сервират вмирисано месо и т.н. От 15г ходя в Гърция досега нито аз нито семейството ми сме получавали "летни" вируси като на родното Черноморие /където са почти неизбежни за малките деца и непиещите концентрати...

                        Да, не всички плажове са с пясък, но водата е бистра, а риби има и над 15см

                        Кражбите са рядкост и спокойно си оставям 14 нощи на вода лодка за почти 50К барабар с въдиците, цените на които жена ми по-добре да не знае
                        Прикачени файлове
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някои цени по таверните на Тасос

                          Хубава ракия /ципуро/ - 1евро
                          Пържени картофи 400гр.- 2евро
                          Салата - 3евро
                          Свинска пържола - 6евро
                          И 5 километра чист плаж...кога ли ще ида на нашето Черноморие...
                          ........................
                          Иван Маринов
                          CRF 250 X
                          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някои цени по таверните на Тасос

                            Да подкрепя Тедо.Аз ходя в Гърция от 4г,обиколил съм Халкидики на длъж и на шир.Има хубави и по-хубави ресторанти.Лоша храна,или напитки никога не съм срещал.Вкусна храна в изобилие.Нормални цени,дори тук на нашето черноморие бих казал е по-скъпо,с неясен край до вечерта.
                            Дано винаги да си остане така,тази хубава Гърция..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някои цени по таверните на Тасос

                              Чакайте малко, Break, изказах мнение, но не съм казал, че не ми харесва.Точно в предния ми пост пише , че е чисто и т.н., но наистина очаквах повече, макар и видно - не от това място.За първи път почивам със съпругата ми тук, но е спокойно и ни харесва с изключение на изложените по-горе обстоятелства.Явно ще трябва да сменим местоположението!
                              Руен Хаджиниколов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X