Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

    планирахме едно кратко бягство до черна гора през юли. резервирахме апартамент в стария град. от седмица чета форуми с идея по кой път да минем и съвсем се ошашавих

    накрая с помоща на гугъл мап докарах следния вариант: от софия през кюстендил, границата с македония при гюешево, куманово, покрай скопие, влизане в косово през елез хан, после качаник, урушевац, штимлье, црнальево и при дулье качване на великата магистрала "ибрахим ругова", която стига чак до милот, междувременно и минаване на косовско - албанската граница при врбница, след милот на север към шкодра, следва границата с черна гора при bozaj, туци, през езерото, тунела созина, петровац, св. стефан, будва, и накрая заветния котор - 658 км.

    заб: гугъл мап-а дава почти на 98% същия описан по-горе маршрут с една единствена разлика - да не се стига до шкодер, а да се мине границата с черна гора при сукобин и оттам улцин, бар, петровац и т.н. до котор

    https://www.google.com/maps/dir/%D0%...d42.424662!3e0

    ако е от значение, ще пътуваме по женски - 4 броя енусиастки с тойота аурис, 2.0 дизел, един шофьор - моя милост

    много ще съм благодарна на всеки, който сподели опит по някоя и друга част от маршрута, а ако има и такива "прогонили" целия, ще бъде повече от прекрасно!
    съветите и предложенията ви ще са ми от огромна полза!

  • #2
    От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

    В ТОЗИ форум има поне 3 теми такива с подробни описания и препоръки. Търсене му е майката ... или каката.
    Един жокер - едната от темите и е мисля съвсем прясна, беше за пътуване с мотори - което вас не ви бърка.

    Коментар


    • #3
      От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

      повярвайте ми, изчетох ги всичките
      никой не е минавал по точно този. или минават през сърбия /най-вече/; или избягват албания и минават от косово в черна гора, чак горе през планината - проклетия, или ако минат през македония забиват към охрид, и после в албания отиват към тирана, елбасан и драч, вече в албания пък отиват към туци, подгорица и т.н., а аз търся инфо за другия път, който съм описала по-горе, и този в албания през сукобин, владимир, бар и т.н.

      Коментар


      • #4
        От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

        Ние минахме през Ниш и Нови пазар и от там влязохме в Черна гора.Малко по-дълъг маршрут, но според мен и в двата случая планирайте една нощувка нейде по- средата.Убийствено е 700 км по тези планини - много са красиви, но на шофьора му се разказва играта.Това не е Сф-Вн и обратно, все пак трябва да има и удоволствие от пътуването.
        Руен Хаджиниколов

        Коментар


        • #5
          От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

          благодаря ти за препоръката, но точно заради това не искам през сърбия не съм предвидала нощувка, надявам се да не се налага. никой ли не е карал по 170 км. магистрала свързваща косово с албания?

          Коментар


          • #6
            От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

            Този маршрут който сте начертали наистина е най-късият, като километри, но не е най-удобният и най-бързият за Котор. Трябва да се минат 4 граници на различни държави, а за Косово трябва да си направите и тяхна застраховка на границата им, защото те не признават нашите застраховки и зелената карта. Това са няколко десетки евро в повече. Най-добре минете през Сърбия нагоре към Ниш, а след това Крушевац, Рашка, Нови Пазар и от там влизате в Черна гора, Беарне, Колашин, Подгорица, Цетине, Котор. Като километри това ще е някъде малко над 700 км но само с две граници и без допълнителната застраховка на Косово.
            http://vladi.unixsol.org/macedonia_a...harvatska2014/ Ето тук един пътепис по тези места от миналата година, като пътят ни на прибиране беше точно този, по който можете да минете за Черна гора.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

              ох, пиша аз отговори на всички ви, и още чакам одобрение да се публикуват постовете ми....
              знам за косовската застраховка от 30 евро, вашия пътепис открих в нет-а и прочетох преди време, много е ценен! но аз твърдо съм решила да мина през косово и албания, а не през сърбия. от многото четене на пътеписи, блогове и т.н., разбрах че всичките 3 граници, изключая нашата с македония, се минават почти светкавично, а и все си мисля че на 4 дами.....няма да създават проблеми предпочитам по равното, не ми се изкачват планини по завои, мисля че времето което в това връткане ще загубя, не се оправдава дори от непредвидено забавяне по границите. колкото до цетине - оттам съм минавала - и повече нема да мина, разбираемо за минавалите, да не обяснявам излишно на знаещите повече от мен

              Коментар


              • #8
                От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

                Е както си решите. Но няма начин да избегнете планините. По вашият маршрут още от границата на Македония с Косово, а от там Призрен - Косово до Кукъс - Албания, а от там Шкодер и после до Бар - Черна гора всичко е планини и проходи.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

                  и още нещо към ВладиЧ, мисля че по този маршрут ще е по-бързо /дано /, има магистралата косово-албания все пак започва от ръшен /албания/ и стига до орлате /косово/,това е проверено със сигурност. а и заради скоростния път от улцин до сутоморе, а оттам след изхода на тунела созина започва магистралата, която стига до петровац, поне за сега, си мисля че ще се спечели доста време. във всички случаи разбития, тесен и натоварен път от границата до бар е в историята, поне така твърдят запознати с опит от миналата година.
                  ще проверя... но за да не е еднообразно, в едната посока ще заобиколя малко през тузи/туци за да мина през тунела созина - гордостта на черногорците до сутоморе, а в другата по "морския" път през бар до сукобин.
                  сърдечно благодаря на всички ви!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

                    http://www.bechtel.com/newsroom/rele...ovo-macedonia/

                    това е сайта на американско-турския консорциум сутворил това "предизвикателство", както го наричат
                    и малко инфо от уики:

                    http://en.wikipedia.org/wiki/Albania...Kosovo_Highway

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      ...http://vladi.unixsol.org/macedonia_a...harvatska2014/ Ето тук един пътепис по тези места от миналата година, като пътят ни на прибиране беше точно този, по който можете да минете за Черна гора.
                      Проклет да си цял живот да пътуваш и снимаш и пишеш! Загуби ми около 3 часа от работното време да чета пътеписа и ми опропасти работната седмица. Само гледам с мъка календара за почивни дни. Още е сряда, а си мисля че вече е петък и заминавам за Кърджали.
                      Сори за спама, но ми иде да прегриза въжето.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой е "царския път" до Котор - съвети, предложения, маршрути?

                        Албанците строят здраво и под Кукъс надолу на югозапад към Ръшен има магистрала, както и около Призрен. Когато вие минете от там ще дадете точна и актуална информация за полжението.
                        Ние в същност никак не сме фенове на магистралите и даже, и да минаваме от там едва ли ще караме точно по магистралите при наличието на планини, проходи и планински пътища.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X