Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеята?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеята?

    Привет,
    Влязла ми е следната муха в главата – да купя малко парче земеделска земя (около 200 кв.м.) близо (3 км.) до едно село в Егейска Македония в Гърция. Нивата е на 200 метра от плажа/ морето и брокера твърди, че наблизо има тръба за вода и е възможно включване (има и ток наблизо обаче едва ли ще ме огрее). Та на нивата да закарам с камион и да сложа една стара стационарна каравана (бюджет 2000 – 2600 лв. за каравана) и там да си ходя с колата на почивка. Обаче за последен път съм бил на къмпинг преди 30 години и нищо ама НИЩО не отбирам от тези неща. Та конкретните въпроси/ молба/и към вас са :
    1. Как ви се струва въобще тази идея?
    2. Каква каравана с този ограничен бюджет 2000 – 2600 лв. (по-скоро като модел, за течове, уплътнения, под и пр. попрочетох по форумите)?
    3. Ще мога ли да закарам караваната с камион в Гърция и просто да я плесна там ( брокера на имота твърди, че няма проблем да сложа каравана на нивата) - това внос/износ ли се води - мита/документи или направо да търся каравана в Гърция???
    4. Ще изникнат ли допълнителни проблеми – ако някой има подобен опит моля да сподели !?
    Със сигурност ще изникнат и още въпроси – ама и тези стигат за начало.
    Предварително благодаря за отделеното време, внимание и споделената информация.
    Последно редактирано от Леворъков; 29-04-14, 10:45.

  • #2
    От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

    Вода, баня, тоалетна?
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

      Вода - твърди се, че ще има - 240 евро и ще ме присъединят към близък водопровод - легално с водмер. Баня/тоалетна - брокера твърди, че в Гърция са разрещени проточните септични ями и намерих човек, който срещу 750 евро идва - копае - полага бетонни пръстени - слага бетонна плоча отгоре и съм готов.
      Ток обаче няма - тяхното енерго иска акт 16 (т.е. завършена къща) - на каравани не дава - ще се пробвам с номера, че ми трябва ток за ел. помпа, за да си поливам нивата и като дойде човека да почерпя - а дано, но надали, така че по-скоро разработвам варианти фотоволтаик/ генератор / перка.

      Коментар


      • #4
        От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

        Мой познат направи така, но с тази разлика, че му дадоха 200 квадрата от двор. Ще питам за подробности!
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

          Първоначално публикуван от Леворъков Преглед на мнение
          Привет,
          Влязла ми е следната муха в главата – да купя малко парче земеделска земя (около 200 кв.м.) близо (3 км.) до едно село в Егейска Македония в Гърция. Нивата е на 200 метра от плажа/ морето и брокера твърди, че наблизо има тръба за вода и е възможно включване (има и ток наблизо обаче едва ли ще ме огрее). Та на нивата да закарам с камион и да сложа една стара стационарна каравана (бюджет 2000 – 2600 лв. за каравана) и там да си ходя с колата на почивка. Обаче за последен път съм бил на къмпинг преди 30 години и нищо ама НИЩО не отбирам от тези неща. Та конкретните въпроси/ молба/и към вас са :
          1. Как ви се струва въобще тази идея?
          2. Каква каравана с този ограничен бюджет 2000 – 2600 лв. ?
          3. Ще мога ли да закарам караваната с камион в Гърция и просто да я плесна там ( брокера на имота твърди, че няма проблем да сложа каравана на нивата) - това внос/износ ли се води - мита/документи или направо да търся каравана в Гърция???
          4. Ще изникнат ли допълнителни проблеми – ако някой има подобен опит моля да сподели !?
          Със сигурност ще изникнат и още въпроси – ама и тези стигат за начало.
          Предварително благодаря за отделеното време, внимание и споделената информация.
          По точките:

          1. Идеята е супер.
          2. Бюджете го вдигни до 4000 за да е читава караваната.
          3. Аз бих си регистрирал караваната в БГ и бих си я дръпнал сам. Не виждам какъв проблем има да си държиш регистрирана каравана на място твоя собственост.
          4. Освен караваната ще ти трябва вода и ток, (газ). Ако ги има на мястото супер, ако не за тока има вариант със слънцето, а за водата не знам.
          Хубаво е да помислиш за навес, щото ще ти трябва сянка.

          Общо взето аз реших същото, но за място в планината и да ти кажа от ден на ден се радвам повече на избора си.
          Тока ми е от слънцето, а за водоноска ползвам джипа... за сега. Има планове за сонда.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

            И мой познат направи така. Иху-аху, гоУем кеф първата година, партита, барбекюта, на втората - 10 000 евро глоба че не варосал двете маслинови дръвчета и не им обрал и продал в маслобойна маслинките Сега плаща "рекет" 1000 евро годишно на някакви местни мангали да се грижат за маслините, щото...
            Така, че Фнимавайте с тия земеделски земи.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

              Вода – гръка/брокер твърди, че срещу 240 евра се връзвам законно към тяхното ВИК (слагат ми водомер и тръба с кран)
              Баня/тоалетна – брокера твърди, че в Гърция са разрешени проточни / отточни (не съм сигурен как се казват точно) септични ями – 750 евра и идва копае дупка – слага бетонови пръстени и – бетонен покрив отгоре – при сезнно ползване – не мисля, че ще имам проблем със септичната яма – в краен случай - фекалка.

              Коментар


              • #8
                От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                МНОГО благодаря за инфото с маслиновите дървета - защото на единия от прадаваните парцели има 6 маслинови дървета (обмислях заради сянката). На този, на който хвърлих око е само поляна (даше окосена). Макар, че брокера каза, че мога да отрежа дърветата - ма тогава какъв е смисъла от тях.
                Последно редактирано от Леворъков; 29-04-14, 09:26.

                Коментар


                • #9
                  От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  По точките:

                  1. Идеята е супер.
                  2. Бюджете го вдигни до 4000 за да е читава караваната.
                  3. Аз бих си регистрирал караваната в БГ и бих си я дръпнал сам. Не виждам какъв проблем има да си държиш регистрирана каравана на място твоя собственост.
                  4. Освен караваната ще ти трябва вода и ток, (газ). Ако ги има на мястото супер, ако не за тока има вариант със слънцето, а за водата не знам.
                  Хубаво е да помислиш за навес, щото ще ти трябва сянка.

                  Общо взето аз реших същото, но за място в планината и да ти кажа от ден на ден се радвам повече на избора си.
                  Тока ми е от слънцето, а за водоноска ползвам джипа... за сега. Има планове за сонда.
                  Относно регистрацията - сметнах следното - по евтино ми излиза да наема един камион (мисля, че взимат по 1 лв. на км. 350/400 лв.) и да закарам караваната на място отколкото - регистрация, гражданска, монтаж/демонтаж на теглич на колата, гориво + евентуално изкравне на категория за каравани и др. непредвидени/ риск от неопитност.
                  Търся каравана за 2-2,5К лв. - защото ми е първа (ще допусна 100 грешки при избора на каравана) и защото смятам да я зарежа на мястото независимо как ще се развията нещата нататък (препродажба/ отказ/ замяна/). Ако много ми хареса - ще я изтегля настрани за склад (или каравана за гости) и ще си купя по-добра. В краен случай ще я счупя и изхвърля.
                  Относно сянката - брокера каза, че може да си сложа каквото си искам на имота стига да може да се движи - т.е. на метален навес вика ОХИ - щот има бетон - но пергула - каза ако можеш да си я носиш/ мърдаш/ разглабяш - става.
                  Последно редактирано от Леворъков; 29-04-14, 09:32.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                    Гръка за комисионната всичко ще ти наговори.
                    Не говориш ли и четеш добре гръцки, по-добре се откажи.

                    Имат безумни закони. Процедурата по наемане на апартамент под наем дори е луда(минимум 3 години, за търг.обекти 12 години !!!).

                    Данъците им също не са ниски, а за земеделската земя също някакви изисквания имаше.

                    Най-добре си намери къмпинг, сложи си каравана и си плати годишна такса.
                    От 500 до 2500 евро годишно излиза, в зависимост от къмпинга.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                      Агенцията за недвижими имоти е реномирана (франчайз на световна агенция) едва ли ще си рискува разправитята. Преговорите се водят чрез българка, която е консултант недижими имоти там на място (даше има и българка секретарка). За 200 кв. м. нива не знам колко ще е данъка, обаче едва ли е нещо, което да ме събори.
                      Прав си да се предвиди алтернатива и това е идея за наем на място - обаче - аз още нямам каравана - в разглеждания район наем на студио в сезона е 40 евро (идеално за мен жената и дъщерята) така че 20 дена там излизат 800 евра с климатика, тока, водата, барбекюто, оправянето и пр. и не виждам смисъла от къмпинг (припоням за последно на къмпинг преди 30 години) ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        Гръка за комисионната всичко ще ти наговори.
                        Не говориш ли и четеш добре гръцки, по-добре се откажи.

                        Имат безумни закони. Процедурата по наемане на апартамент под наем дори е луда(минимум 3 години, за търг.обекти 12 години !!!).

                        Данъците им също не са ниски, а за земеделската земя също някакви изисквания имаше.

                        Най-добре си намери къмпинг, сложи си каравана и си плати годишна такса.
                        От 500 до 2500 евро годишно излиза, в зависимост от къмпинга.
                        Като ти писне мястото след 2 години - местиш се на друг.
                        А и със сигурност има вода , ток и тоалетна, че и глоби няма даже. Все пак са в ЕС по отпреди нас, така че сКептичната яма надали е баш разрешена.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                          Първоначално публикуван от Леворъков Преглед на мнение
                          ... в разглеждания район наем на студио в сезона е 40 евро (идеално за мен жената и дъщерята) така че 20 дена там излизат 800 евра с климатика, тока, водата, барбекюто, оправянето и пр. и не виждам смисъла от къмпинг (припоням за последно на къмпинг преди 30 години) ?
                          1000 евро за 1 календарна година! Не месечно
                          И къмпингите не са като преди 30 години.

                          Миналото лято и мен ме беше хванала тази треска и ги обиколих повечето къмпинги.
                          Повечето стационарни каравани си ги бяха оградили с навесче, столчета и т.н.

                          Най-хубавото е, че като ти писне в тоя район, отиваш в друг.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                            Първоначално публикуван от Леворъков Преглед на мнение
                            Относно регистрацията - сметнах следното - по евтино ми излиза да наема един камион (мисля, че взимат по 1 лв. на км. 350/400 лв.) и да закарам караваната на място отколкото - регистрация, гражданска, монтаж/демонтаж на теглич на колата, гориво + евентуално изкравне на категория за каравани и др. непредвидени/ риск от неопитност.
                            Търся каравана за 2-2,5К лв. - защото ми е първа (ще допусна 100 грешки при избора на каравана) и защото смятам да я зарежа на мястото независимо как ще се развията нещата нататък (препродажба/ отказ/ замяна/). Ако много ми хареса - ще я изтегля настрани за склад (или каравана за гости) и ще си купя по-добра. В краен случай ще я счупя и изхвърля.
                            Относно сянката - брокера каза, че може да си сложа каквото си искам на имота стига да може да се движи - т.е. на метален навес вика ОХИ - щот има бетон - но пергула - каза ако можеш да си я носиш/ мърдаш/ разглабяш - става.
                            Регистрацията в кат ти е под 100лв. Гражданската не знам, но едва ли е различно. Категория за караваната не ти трябва в повечето случаи.
                            Каравана в БГ за 2500 дето да става за нещо и най-важното да има баня за не намерих. За навеса трябва доста да проучиш нещата, че глобата за незаконно строителство няма да е от приятните. Пък сега гърците имат едни дупки в бюджета.....

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Гръка за комисионната всичко ще ти наговори.
                            Не говориш ли и четеш добре гръцки, по-добре се откажи.

                            .......Най-добре си намери къмпинг, сложи си каравана и си плати годишна такса.
                            От 500 до 2500 евро годишно излиза, в зависимост от къмпинга.
                            Егати скуката.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стационарна каравана на малко парче земя на Егейско море – как ви се струва идеят

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Като ти писне мястото след 2 години - местиш се на друг.
                              А и със сигурност има вода , ток и тоалетна, че и глоби няма даже. Все пак са в ЕС по отпреди нас, така че сКептичната яма надали е баш разрешена.
                              Бе то и при нас са разрешени септичните ями - само, че не и проточните т.е. ямата трябва да е като голямо бетонно гърне, което да се събира и после да се извозва с фекалка. Докато проточните нямат дънно и отпадъчните води се попиват в почвата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X