Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

    Тази събота и неделя са разходихме до Метеора (в превод "Висящ във Въздуха" и има защо да се казва така) местноста са намира на около 500км от София, над град Каламбака и представлява УГОЛЕМЕНА версия на Белоградчишките скали (и тях горещо препоръчвам да посетите) с 7 манастира Кацнали на отвесни скали на места с до 300-400 Метра денивелация!!!

    По път минахме през "Олимпик Биич" (близо до планината Олимп)






    Парка на Катерини!






    Малко Средиземно Морска архитектура










    Много природа









    Надвечер сме в Метеора (малко е сумрачно)
















    Гледката от терасата ни в Хотела - Арсенис - Горещо го препоръчваме!!!




































    Манастирите!!!















































































































































































    И обратно на път



  • #2
    Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

    Браво.
    Чудесно е там, наистина много красиво.
    Алекс тази въжена линия работи ли? Миналата година пускаха само в най-големия манастир- ето този :



    и въжената линия не бачкаше та трябваше да се катерим като кози Сега освен него другите може ли да се разглеждат?
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

      Много красиво, чудесна разходка

      Коментар


      • #4
        Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

        Браво! Избрали сте прекрасно място да прекарате няколко дни И аз съм бил там и знам колко е величествено (отвестни скали по 400м! и кацнали манастири) То със снимки и думи не може да се опише А това хотелче в градчето под забележителностите ли е? Много е приятно Ние спахме в Паралия Катерине в хотелче на пясъка... А отскочихте ли в работилницата за икони?
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

          Въжената линия работи (видях такава до два от манастирите) , Но само за персонала - Туристите - Пеша

          Ето и карта до там:


          и там:

          Коментар


          • #6
            Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

            вярно ли е, че гърците са наслагали табелки на български по главните пътища "Не хвърляй боклук извън кофите"... чудя се защо ли...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              вярно ли е, че гърците са наслагали табелки на български по главните пътища "Не хвърляй боклук извън кофите"... чудя се защо ли...
              Не съм ги збелязал, но "нас" са ни забелязали , преди години из Гъция не можеше да се види един КАТ-аджия, сега половината коли до Солун са Български и Полицаите са през 20км - има и Много камери - надлежно обозначени с табели и след няколко километра полицая спира по списък.
              Друго много смешно нещо беше поведението на Костат (хотелиера - брат на Стефка Костадино - Негови думи и голям любител на Българите - както и на всички останали с който говори) та той казваше "София, Букурещ - Капиталисти, ние Гърците бедни Работари"

              Но там е по-чисто и по-подредено от тук, само дето са МНОГО Бавни - особено в обслужването - Часове

              Коментар


              • #8
                Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                не знаех, че работят в хотелите... 2-3 пъти съм ходил в Гърция - персонала все от българи беше... Собственика на един от хотелите дори не ни каза "добър ден" като пристигнахме - само ни взе ваучера, отвори ни стаята и си седна пак... стоеше на масичка до входа: 11-13ч пиеше кафе, към 17ч се връщаше с мотопеда от следобеден сън и играеше табла докъм 23ч. балкона на стаята ни беше точно отгоре над входа, та затова имам пълни впечатления...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                  Браво, много хубава разходка.
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                    Аз също отскачам често,понякога и за един ден/най-често до Кавала/Като че ли там са доста по -добри в обслужването,досега винаги са били точни.
                    VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                      Страхотни снимки - напомниха ми, че на Метеора всеки човек може да се почуства като въшка. По този маршрут има и още едно две местенца, които си струва да се видят, ако се минава през града Катерини и Паралия - има едно селце точно под върха Олимп и едни разкопки имаше долу в ниското с музей. И това се разглежда с незначителни отклонения от пътя.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                        А някакви препоръки или координати за хотела/хотелите там?
                        То кой ли ще ти има време да кисне по хотели, ама гледах специално този в темата няма контакти из интернет.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                          Колега можеш ли да пуснеш малко инфо за хотел. Имам намерение тези дни да отида до там.
                          Поздрави
                          Тодор Томов
                          =============================
                          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                            Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                            Колега можеш ли да пуснеш малко инфо за хотел. Имам намерение тези дни да отида до там.
                            Поздрави

                            Нямаше ме 2 седмици, та чак сега мога да отговоря - хотела в който спахме се казава "Arsenis" (на Костас Арсенис, с когото се запознахме) и макар и да идва малко в повече от време (костас) Хотекла е готин и чист с Перфектна гледка !
                            Лесно ще го намерите като тръгнете от началото на Каламбака към Манастирите, като се качите на хълмовете Само този хотел е горе от дясно малко преди да се качите на билото.
                            П.С.
                            40Евро двойната стая
                            Последно редактирано от alex_markov; 04-05-07, 11:38.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Гърция - Метеора с 4х2 и Пеша

                              Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                              ... има едно селце точно под върха Олимп ...
                              Литохоро му се вика Само че Олимп е планината, върха се казва Митика.
                              А там на олимпийската ривиера има много готини малки курортчета с прилични хотелчета, дето човек може по-евтино от България да си изкара... Ние отсядахме в Лептокария

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X