Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко снимки от Африка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко снимки от Африка

    Вчера си намерих едни снимки от пътуването да Ботсвана и Замбия.....

    Това е река Чобе (така и викат месните) на границата на Ботсвана. На брега на реката има резерват













    Сутрин рано ставаш около 5.30 местно време, качват те на един Дифендър 130 и един черен почва да те развежда из парка. Животните изглежда хич не се плашеха от хората. Сигурно щото не ги стрелят (поне не легално)

    Малко животни:















    След това газ към водопада Виктория от страната на Замбия.












    Някои от снимките са правени с това:
    Nissan Patrol Y61

  • #2
    До: Малко снимки от Африка

    Браво страхотни снимки! А може ли да разкажеш повечко?
    Ти там е така на екскурзия ли ходи? Къде спеше?
    Група ли бяхте? "Черния" на англиийски ли ти говори?
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #3
      До: Малко снимки от Африка

      на фотосафари ли беше там? браво, браво!
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Малко снимки от Африка

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        Браво страхотни снимки! А може ли да разкажеш повечко?
        Ти там е така на екскурзия ли ходи? Къде спеше?
        Група ли бяхте? "Черния" на англиийски ли ти говори?
        Всички говорят Английски. Има всякакви възможности за спане : от 15 долара в едни хижи до 500-700 долара в хубавите хотели.

        Аз спах в Ботсвана тук :




        В Замбия :




        Тези животни са си диви.
        Nissan Patrol Y61

        Коментар


        • #5
          До: Малко снимки от Африка

          УНИКАЛНИ СНИМКИ;
          FORD MAVERIK 2.7TD
          Тел.0898662817
          LZ1IID

          Коментар


          • #6
            До: Малко снимки от Африка

            Още нямам думи.../ама пък имам пръсти за сметка на това/ разкажи наистина малко повечко, .. какви емоции изпита, всичко което си усетил.. видял, и за нещата които си искал да видиш, но не си успял... всичко
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Малко снимки от Африка

              Първоначално публикуван от Di Преглед на мнение
              Още нямам думи.../ама пък имам пръсти за сметка на това/ разкажи наистина малко повечко, .. какви емоции изпита, всичко което си усетил.. видял, и за нещата които си искал да видиш, но не си успял... всичко
              Контрасти, много контрасти . Местните живеят в къщи от кал,кравешки лайна и слама. Тези които имат външна печка на дърва (тип "циганска") се считат за богати. В същото време има такива хотели за туристите,каквито никъде в Европа не съм виждал. Има и бели "местни". Разни холандци,немци англичани.
              Те са много добре.

              Животните обаче са нещо, което всеки трябва да види. Нищо ,че тези които аз видях всеки ден се срещат с разни бели туристи с фотоапарати. Като порастне сина ми непременно ще го заведа.

              Има много интерсни "self driving" маршрути. Взимаш си джипка под наем и си караш сам в пустинята или саваната.И гледаш как твоя оборудван Дифендър или ТЛК със гуми, хай джек,GPS, 3 туби с гориво, палатка,храна и всичко друго се разминава с 30 годишно Дайхатсу с пистови гуми натоварено с 15 човека.

              Водопада също е впечатляващ. Като си близо до него ти се струва, че има земетресение. И се чудиш как е възможно толкова много вода да се събере на едно място.И гледаш как някакви бели хора седят и се дзверят на красотата и величието, а черните бързат за да не се измокрят (на 300 метра от водопада постоянно вали дъжд от пръските).

              Утре ще сложа още снимки.
              Nissan Patrol Y61

              Коментар


              • #8
                До: Малко снимки от Африка

                Браво за снимките!
                На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                Коментар


                • #9
                  До: Малко снимки от Африка

                  Ех, Африка. 9 години от както съм се върнал и още я сънувам. Година и половина в саваната на Мозамбик не ми стига и планирам догодина да отида пак поне за малко.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X