Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Таиити!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Таиити!!!

    Здравейте! Бил съм къде ли не по света,само в Австралия не/поне за сега/ но като една от най големите екзотики си е Таиити.От 3-те пъти както съм бил там естествено,че първия си е най впечатляващ.И има доста за разказване.Островна страна от 5 вулканични архипелага с площ около 4100 км.Най голям о-в Таиити сус столица Папеете 20000 ж. Климата е тропичен а по на север е субекваториален/голяяяяма влага/ средна температура е 27-28 но по време на сухия период 40 гр. и нагоре жеги не са им чужди и то за продължително време.Поминъка им е туризъм/200000 души год./,риболов и малко земеделие/най-вече цитросови плодове/,но един от най-важните е добива на черни перли.Хората са едри/то при тази влага и тези жеги... /като външност са голяма смесица м/у европейци/французи/,китайци и поленизиици. Различават се южни от северни малко по външност но най-вече по обичаи.То си личи и от танците им....северните племена са по войствено настроени те и така си изглеждат .Полинезиецът по принцип е доста мързелив и ако го накараш на някаква работа то тя се върши мноого бавно.Те затова и французите не искат да ги наемат на работа но са задължени от закона.Интересно е,че имат обичай в едно семейство ако има 3 момчета то последното се отглежда като момиче и поради тази причина гейовите са доста на брой.Бях чел в един алманах,4е преди окончателното заселване на французите там децата са казвали майка или леля на всички жени в радиус около 1км.Това само говори за изключителна ниска полова култура която е напреднала в днешно време под натиска на Франция но честно казано има какво да се желае още....Някой може и да е гледал конкурси за красота и да е имало там представилелки на Френска Полинезия.Красиви са единици и то не чисти полинезиики а най-вече френско-полин. метиси.С две думи едри не толкова красиви голям % над 80кг.Майката е на почит в семейството и общо взето тя върти семейството/поради мързела на поленизиеца/.За природата ...красота е и изкл. чиста вода но трябва да се внимава с престоя в нея поне аз го правех/французите правиха там ядрени опити ако си спомняте въпреки воя които беше нададен от целия свят/.Като всяка островна държава 4x4 автомобилите са доста срещани там.Карат се най вече френски и японски коли.От пълноприводните автомобили на почит са Land Rover/Defender най вече/ и Land Cruiser и са много скъпи.Ако трябва да опиша всичко няма да ми стигне деня,затова ще спра до тук /имам и снимки но са на хартия/.Поздрави!

  • #2
    Благодаря ти!
    Беше интересно, ти там с турагенция, по работа или самостоятелно си ходил?

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X