Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Речено,сторено!(САЩ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Речено,сторено!(САЩ)

    Денали



    Парка "Денали" се намира в централна Аляска.Там е и наи-вицокия връх в Северна Америка-Макинли(6193м)



    Пристигам около 2 часа през ноща и се настанявам в хижохотела



    Всички в парка вече спят.кой където намери



    Истински любители на природата.По целия парк има такива заградени места за нещо като къмпингуване.Загражденията са срешу вълци,мечки....









    Следва....

    Коментар


    • #62
      От: Речено,сторено!(САЩ)

      Благодаря!
      Gas Gas ec 250

      Коментар


      • #63
        От: Речено,сторено!(САЩ)

        Природата на парка Денали е прекраснa хармония от субарктическа тундра и тайга, ледници, дълбоки долини, масивни планински върхове.Денали е значителен по размер – простира се на площ от 24 585 кв. км., по-голям от щата Масачузец, а безспорната му гордост и емблема е великият връх Маккинли(6193м).Tой е кръстен на двайсет и петия президент на САЩ, но местните (индианците атабаски) все още го наричат Денали, което означава „високият”.


        Добро утро!През прозореца на стаята се открива невероятна гледка.Поредната река от лед!В Аляска има повече от 100 ледника




        Ще се поразходя до там













        ...................





        Мама Мус(Лос) Малкото едва се вижда Долу ниско до задния десен крак се вижда муцунка,а телцето му се крие зад еловите клони.





        Това пиле каквото си мисля ли е?....Ами да!Изключително рядко срещания белоглав орел.





        С разтреперени ръце от бързане и вълнение вадя трипода и сменям обектива(хич не ме бива)






        Именно такъв орел е на герба на САЩ.Естествено е защитен вид,но има една интересна подробност.Както е защитен,така индиянците от племето Атабаски имат право да го ловуват.Уловът на белоглав орел фигурира в много важен ритуал в посвещаване във войнство.Част от ритуала е известната украса на индиянците с пера












        Следва....

        Коментар


        • #64
          От: Речено,сторено!(САЩ)

          Изкарах няколко незабравими дни в парка "Денали"





          Време е да продължа.Тук някъде Черокито остана без предно И прогресивно се появяваха различни хлопания и тропания от всякъде...Посоката е Север!Минавам транзит град Феърбанкс и се качвам на магистрала "Далтън хайуей"










          Стигам река Юкон








          Не е съвсем безлюдно Забелязвам ,че колкото по на Север отивам,толкова по-често срещам въоръжени хора.Дали да не си ваема и аз едно пушкало?...НЕ!









          Голям късметлия съм!Двойка белоглави орли




          На 50 мили след р.Юкон се отбивам да разгледам ферма за животинки подобни на Як,но не са.По-дребни са и ги отглеждат за вълна.Така и не разбрах как се казват














          Отглеждат ги индиянци




          Продължавам на Север.Защо ли?...Ами ето защо.Тук съм на дясно





          Твърдо съм решил да мина полярния кръг!

          МИНАХ ГО!





          Следва....
          Последно редактирано от goshko-loshko; 28-01-12, 09:51.

          Коментар


          • #65
            От: Речено,сторено!(САЩ)

            Животните от фермата се казват мускусни бикове или още овцебикове. Имат дебела вълна и силен мускусен аромат от ароматни жлези, което е дало и името им. Живеят в свобода из северните райони на Америка и Русия. На о-в Врангел например има добра популация от тях и стоят в основата на храната на всеизвестните бели вълци от острова.

            Коментар


            • #66
              От: Речено,сторено!(САЩ)

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Животните от фермата се казват мускусни бикове или още овцебикове. Имат дебела вълна и силен мускусен аромат от ароматни жлези, което е дало и името им. Живеят в свобода из северните райони на Америка и Русия. На о-в Врангел например има добра популация от тях и стоят в основата на храната на всеизвестните бели вълци от острова.
              Благодаря!

              Коментар


              • #67
                От: Речено,сторено!(САЩ)

                Колко ли на Север мога да стигна?Със сигурност още поне 300 мили до гр.Детхорс.Ама айде нЕма нужда!Подготовката ми или по-точно неподготвеноста е една от причините.Просто да си пътувам на Север?.....Та аз дори дълги панталони нямам!Не че до сега съм имал нужда от тях де.Все пак изобщо не бях планувал да идвам в АляскаИдеята и решението бяха съвсем спонтанни,родени някъде в Калифорния....Както и да е...Поемам обратно към Анкъридж.Без да спирам са си около 10 часа с кола.Да,ама не!Станаха си 24 часа.Някъде между Феърбанкс и Анкоридж героя Черок "измяука"! Блокира скоростната кутия......Нема по-уошу нешту от блукиръу хамерикаски афтуматик нъ крайа нъ сфетъ!....Звъня на роуд асистънс на застрахователната компания и с няколко думи им обяснявам къде съм.След известно време пристига пътна помощ и автомобил с агент на компанията от която наех "колата".Зададоха ми един едниствен въпрос."Здраво ли е предното стъкло?"...Даааааааа!То май друго здраво нещо нямаше.Пътната помощ товари и си заминава.Мен също товарят на кола.Питат ме къде в Анкъридж да ме оставят.Казвам на летището.....








                Ето още една мечка.Последната за сезона





                ...Обратно в Сиатъл.Тук пътешествието трябваше да приключи и аз по живо,по здраво да си се прибера в Ню Йорк.Имам няколко часа до полета и се разхождам из летището.Вниманието ми е привлечено от специална оферта на туристическа агенция,която има и офис там.Офертата гласи следното: ХАВАЙ,7 дни на остров по желание!$299.00 Цената включва 6 нощувки+закуски и самолетен билет Сиатъл-Хавай-Сиатъл.О-Т-И-В-А-М !!! Речено-сторено!...Влизам в офиса и питам на кои острови освен на големия(там съм бил) мога да отида и кога.ОЩЕ ДНЕС!...ми отговарят.Харесвам този отговор!Избирам си о.Мауи по ред причини.Малък е,не съм бил там.Преди известно време бях гледал интервю със Стивън Спилбърг и освен всичко останало го питаха "онези" красиви сцени с динозаврите и водопадите в "Джурасик парк" къде са снимани? -'На Мауи' отговори той.
                Та така...полета за Лахайна,Мауи е след няколко часа.

                Следваща спирка о.Мауи,Хавай......
                Последно редактирано от goshko-loshko; 28-01-12, 22:05.

                Коментар


                • #68
                  От: Речено,сторено!(САЩ)

                  Я докато още не си се качил в самолета, да питам нещо.
                  Обясни какво толкова им е ценно предното стъкло? Изпотрошил си го за много повече пари, за тях джама е по-важен. Що така?
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #69
                    От: Речено,сторено!(САЩ)

                    Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                    Я докато още не си се качил в самолета, да питам нещо.
                    Обясни какво толкова им е ценно предното стъкло? Изпотрошил си го за много повече пари, за тях джама е по-важен. Що така?
                    В цяла Аляска има само 3 асфалтирани пътя.Всичко друго е трамбован трошляк.Често хвърчат камъчета и явно предните стъкла ги поемат и се трошат.Застрахователите са си направили сметката и са решили да не покриват стъклата.А колко са като мен? Едва ли съм единствения разкостил кола там,но със сигурност не сме много

                    Коментар


                    • #70
                      От: Речено,сторено!(САЩ)

                      Казват също, че рязката температурна разлика (навън -20 , вътре парното на макс) също помагала на стъклата.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Речено,сторено!(САЩ)

                        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                        Да се поразходим из Америка?От Ню Йорк до Сан Франциско?От Хавай до Аляска?...От Сиатъл до Гранд каньон и Червените скали?Да се погмуркаме в океана и да полетим в синьото небе?Добре,добре!Обещавам да ви разведа по тези места с много снимки и малко думи! Речено-сторено!.............
                        Вече си мислех, че никога няма да започнеш, сега като почна, не ми се иска да свършваш!!
                        /Тези, на които горното им звучи еротично, да си сварят мента-глог-валериан/, Фройд никой не го е отменил
                        Последно редактирано от rumbata; 29-01-12, 09:05.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Речено,сторено!(САЩ)

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          Казват също, че рязката температурна разлика (навън -20 , вътре парното на макс) също помагала на стъклата.
                          И ти си прав,но по време на туристическия сезон(1-ви Май,30-ти Септември) температурите рядко и на малко места падат под нулата.Естествено изключвам надморси нива над 2500-3000м,но на такива височини не се ходи с кола така или иначе.Освен ако не си решил да изкачиш Макинли с автомобилно предно стъкло на гръб Явно често ги чупят или пукат(което е същото) за да реши застрахователя да не ги покрива.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Речено,сторено!(САЩ)

                            Алоха! И добре дошли на Мауи!




                            о.Мауи е с площ от 1180 км2.Той е втория по големина Хавайски остров с население 120 000 души.Наричат го "Магическия остров" или "Острова долина".Тропичния климат го прави привлвкателно и предпочитано място за почивка.Средните годишни температури са 23-29 градуса по Целзий.Тук са двата вулкана Западен Мауи(Puu Kukui) и Източен мауи(Халеакала или "Домът на Слънцето")Тучни долини ги свързват.Всъщност топографията на Мауи е много разнообразна.В наи-високата си точка кратера на Халеакала е 3055м.На острова има за всекиго по нещо.От лускозни курорти,до отдалечени в планината селца без ток до които се стига по козя пътека...
































                            Следва.....
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 30-01-12, 11:51.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Речено,сторено!(САЩ)

                              Без колебание поемам към източната част на острова.Луксозните курорти и шопинг центрове нещо не ме блазнят.Хващам стария(единствен) път за гр.Хана.Много живописен път по краибрежието.Имаше от всичко.Гледки,джунгла, десетки водопади....

















                              Малко офроуд...















                              Има вкусни плодове в изобилие














                              Следва....

                              Коментар


                              • #75
                                От: Речено,сторено!(САЩ)

                                Лахайна...........последния пьт като бях там си беше двойно на ценоте на Оаху,уцелил си дестинация.

                                Давай още.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X