Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Речено,сторено!(САЩ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Речено,сторено!(САЩ)

    Поздрави за темата,разказа и картинките.
    ...какви са тези пържоли?
    Какво пише на табелката?
    Прикачени файлове
    I am just a simple man.

    Коментар


    • #47
      От: Речено,сторено!(САЩ)

      Първоначално публикуван от f500 Преглед на мнение
      Поздрави за темата,разказа и картинките.
      ...какви са тези пържоли?
      Какво пише на табелката?
      Някаква скулпторна кампания.Срещах "пържолки" често в Аризона.Както бяха кравите по едно време.А на табелката пише името на галерията ,която ги представя и "Wildflower and Lil Posie" by Judith Doll(авторката)

      Коментар


      • #48
        От: Речено,сторено!(САЩ)

        Добре дошли в Сиатъл!Родината на грънджа и групи като Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains.....


        "Спейс Нидъл"-символа на Сиатъл




        До нея се намира музеят за история на рок енд рола EMP(Experience Music Project)








        Грънджа е на всякъде!



























        Следва....

        Коментар


        • #49
          От: Речено,сторено!(САЩ)

          Спейс,спейс.....колко да е спейс?!...Я да се кача да видя!...Речено-сторено!

















          Е,има и не грънЖове




          Да бе,да!...






          От най-ранна детска възраст си ги моделират в стил "Гръндж"








          Пада здрач...





          ...А те,...пак гръндж...









          S-E-A-T-T-L-E!!! Grunge!




          На следващия ден ми предстоеше да посетя парка"Snoqualmie Falls Park"




          Следва....

          Коментар


          • #50
            От: Речено,сторено!(САЩ)

            Около Сиатъл



















            Аз в родината на грънджа ли съм..или 'кво?







            А така!Това е туристическия вариянт на модното течение!






            Време е да тръгвам,че дълъг път ме чака...




            Чао парк,чао Сиатъл!До скоро....Връщам колата на летище Сиатъл-Такома и се мЕткам на следващия самоУет.Поемам към АЛЯСКА!
            Следваща спирка Анкъридж,Аляска.....

            Коментар


            • #51
              От: Речено,сторено!(САЩ)

              Ха,ха...тука ,голям купон.Много настроение.
              Очакваме продължението.
              Дано ,да има снимки с мечки.
              Поздрави.
              I am just a simple man.

              Коментар


              • #52
                От: Речено,сторено!(САЩ)

                ++++ 1 Супер , още еди на опашката за абонамент на темата . Очаквам с нетърпение продължението !!!!!
                Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                Коментар


                • #53
                  От: Речено,сторено!(САЩ)

                  Когато произнасяме думата "Аляска",първата асоциация е студ,сняг,необятност.Донякъде сме прави.В по-голямата част от годината е точно така.Особено придружено с полярните нощи.Денят е едва 1-2 часа.През останалото време е нощ.Аз обаче бях там в края на месец Май и картинката беше съвсем различна.Денят беше около 20-22 часа.Снеговете се топяха,дърветата се разеленяваха,цветята цъфтяха . Всичко и всички се бяха събудили от зимен сън и се връщаха към живота...
                  Преди да ви разведа из Аляска такава,каквато аз я видях, нека ви запозная с някои факти.Аляска е наи-големия щат в САЩ с територия от 1,518,800 км2.Повече от два пъти по-голям от втория по големина щат Тексас.Населението на Аляска е едва 722,000 души(към 2010г).Повече от половината живеят в или около най-големия град Анкъридж.След множество реорганизации в статута на Аляска, тя става официялно щат на 3-ти Януари 1959г под номер 49(последен е Хавай).Столица Джуно(Juneau)
                  Първа спирка Анкъридж!
                  Следва....
                  Последно редактирано от goshko-loshko; 26-01-12, 09:54. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • #54
                    От: Речено,сторено!(САЩ)

                    Благодаря за споделенето-завиждам ти благородно.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Речено,сторено!(САЩ)

                      Пристигнах в Анкъридж.Каква кола да си взема?Трябва да е 4х4!За съжаление наи-близко до каквото исках се оказа един Гранд Черок(сток) с гуми за мъгла.След кратки преговори бяха така любезни поне гумите да ми сменят.Е,пак шосеини,но доста по-добри.Начертал съм вече съдбата на Черокито То така и не стигна на самоход обратно от където го бях взел,но за това по на там.....



                      Отбивам се в туристически информационен център да се заредя с карти.Да задам няколко въпроса....






                      Ето ви и мечка! (първата)













                      Отправям се към националния парк "Денали"




                      Не съм единствен...













                      Следва....

                      Коментар


                      • #56
                        От: Речено,сторено!(САЩ)

                        Браво човече! Много добър разказ и като снимки и като коментари към тях.Дано посетиш и 50-тия щат и от там да пратиш снимки
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • #57
                          От: Речено,сторено!(САЩ)

                          Отбивам се да разгледам ледника "Портидж".Това е единствения ледник поради спецификата на терена ,на който предлагат разглеждане с корабче.










                          Ето го и него.Река от лед















                          Следва.....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Речено,сторено!(САЩ)

                            Планувал съм да мина по черно до следващото градче Стюардвил.Черното е около 20 мили.Никак не е малко за единствена джипка и напълно непознат маршрут и терен.Но пък си е по черно и спестявам над 100 мили ако бях карал по асфалтаМаршрута си беше софт в по-голямата си част с хард елементи



                            Опа!Имам си компания




                            Мусчо(Лосчо),я се усмихни за читателите моля!




                            Черока ше мине ли безболезнено?...



                            Ще проверя!....(Мина!)





                            От тук на долу!?!?








                            Кръчма!?...В нищото????....И работи?...НЕ!




                            Какъв човек трябва да си, за да живееш буквално в "нищото"?....










                            Героя Черок вече е доста ранен.Нарочно няма да пускам снимки на пораженията да не загрозявам темата и да не я преместят в "Хард" раздела. Общо взето щетите до тук са следните: Поогъната шоферска врата,леко смачкан преден ляв калник,счупен ляв фар и мигач(но светят)поразкачена ама малко предна броня....поразбити биалетки....появи се лек луфт във волана...и липсваща задна регистрационна табела(вижда се на снимката),,,Скоро и предната изчезва..... Направил съм си желязна застраховка и единственото ,което не покрива е предното стъкло.Ще го пазя много!



                            Следва...
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 27-01-12, 10:57.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Речено,сторено!(САЩ)

                              Пристигам в Стюардвил



                              Първото нещо,което правя е да отида в полицията и да съобщя за изгубения номер на колата."Не се притеснявай,ще вкараме в компютъра липсата и ще сложиш предния номер от зад!" Излиза полицай(в случая трупър) с мен на вън да огледа колата.Прави обиколка около нея и ме пита къде ми е предния номер?...Поглеждам,няма го!...Ми!...Почесвам се по тила.Двамата започваме да се смеем и ме канят вътре за да вкарат в компа,че изобщо нямам номера...След 15 минути ми връщат документите и ми пожелават приятен престой в Аляска и да карам внимателно!....Добре де!А номера?...."Не се притеснявай!Целия щат вече знае,че Джип Чероки с л**нян цвят се движи без номера и е редовен...




















                              Следва....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Речено,сторено!(САЩ)

                                Това ми е мечта- да обиколя САЩ с кола. Супер е. А сам ли пътуваш? Това със съдействието на полицията също ме впечатли. Там хората гледах всякак да ти помогнат..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X