Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

    Да, след много подготовки нащата започнаха да се нагласяват към тръгване.

    Изваждането на международни паспорти беше първата преграда , с която се сблъскахме.

    Понеже решихме да имаме паспорти цялото семейство, трябваше и да се снимаме – хубаво, ама Владимира – на година и 5 месеца , все не щеше да разбере, че не трябва да мърда на стола пред фотографа и да не се усмихва.

    Както и да е , снимките бяха произведени, и след дълго чакане дойде реда ни за подава не на документите. Появи се първия проблем – на предишния ми международен паспорт и лична карта – издадени преди 9 години, изглеждам по един по-младежки начин – с коса , и понеже не можело на личната карта да съм с коса, а на паспорта без, и понеже и не мога да си пусна коса ( щото не мога ) трябваше или да чакам да ми порастне, или да се сдобия и с нова лична карта. Това се реши с 23 лева и след два дни тескеретата бяха в джоба.

    После трябвае да се сдобия с нотариално заверено пълномощно от съпругата ми, за да може да излезем с Илиян и без нея.

    Относително лесно и бързо.

    Въпреки уверенията, че няма нужда, аз все пак направих и медицинска застраховка, която покрива щети но 15000 EUR на човек, срещу общата сума от 5.09 лв – за два дни.

    В Булстрад, където е застрахована колата, след обаждане по телефона, ми донесоха зелената карта на крака в офиса ми.

    Оказа се проблем с намирането на турски лири - приятелите ми в чейнджа казаха, че могат да ми съберат 500YTL ~ 500 лв за около седмица. Проблема се реши с приятел, който пътува ежеседмично и донесе необходимата сума у дома.

    Оттам насетне всички предварителни уговорки бяха препотвърдени, и след зареждане с води, сандвичи, кафета, цигари някоя друга дрешка, се срещнахме със Слав на изхода на Пловдив и поехме към Капитан Андреево.

    Пропуснах да спомена, че изключително предвидливо си приготвих три радиостанции Midland, - по една в кола, които се оказаха невероятно полезни – просто без тях със сигурност щехме да се загубим един друг из невероятния Стамбул – града голяма….



    Пристигна и Aнтон с неговата компания от Горна Оряховица.






    На изхода на България дозаредих на Лукойл – в Турция горивото е доста по-скъпо от тук – 3.10–3.20 YTL за литър дизел, и с пълен резервоар и с висок боен дух преминахме от другата страна.
    Илиян никой никъде не иска да го види – той спеше на задната седалка, и като питаха къде е - само посочих с пръст назад – толкова..


    Одрин




    Както и да е , към 3 часа бяхем на турска територия и се понесохме със страшна скорост към Одрин, за да стъпим на магистралата към Истанбул.

    На първия тол-пункт платихме в брой – 4-5 YTL, но на следващия с купихме карти – 10 YTL , с които се минава през моста на Босфора и през всички тол-пунктове по пътя. Интересно беше, че на връщане, предвид невероятния трафик вероятно, тол-пунктовете бяха отворени, никой не ни спираше и се минаваше безплатно.

    тук се плаща - ние вече платихме

    моста над Босфора - все още сме в Европа




    Хош Гелдин в Азия


    След монотонно пътуване по мъгливата магистрала пристигнахме на Истанбул Парк, към 8 часа сутринта – студено, мъгливо и с прогноза за дъжд.









    охраната беше доста сериозна -от този вид аскер имаше в огромно изобилие, трафик полис, жандармерия и още някакви униформи бяха нагъсто

    с тези можеше да се снимаме, с някои от другите - твърдо не


    Не ни разрешиха да влезем на паркинга за зрители, и затова оставихме колите на външен паркинг. Чекехме до 9.00, за да си купим билети, след проверка на багажа – до шушка, фейс-контрол и метал детектори, бяхме допуснати до зоната, в която са изложени сувенири, рекламни материали, и разни хубави неща

    чакаме да стане 9 часа, за да си купим билети


    на касите нямаше много калабалък


    цената на удоволствието


    всички те проверяват за нещо


    феновете са си фенове


    и разни интересни нещица се продават по сергиите на Ф1














    Поразходихме се , погледахме, поснимахме се - опитахме от вкуса на Ф1.






    аз съм нъмбър бир!!!


    тия девици бяха по 2.10




    очи пълни, ръце празни


    тук вече не е точно така


    некои джунджурийки - на Мерцедес нямаше такъв щанд


    нещо за хапване - вижте готвача в дъното колко е доволен


    и за пийване - тука юнаците с минижупите са доволни


    едно ауспухче на Тойота




    Удоволствието да седнеш в симулатора на Тойота, да видиш истински болид от 20 см разстояние, да се снимаш с гърлите от Бриджстоун, да разгледаш представителните каки от Петрол Офиси – генералния спонсор на състезанието, ей страшни каки, брех,

    та това беше първата глътка от изживяването Ф1.

    Дъжд, мъгла и студ непрекъснато ни съпровождаха първия ден.
    По някое време решихме да отидем все пак на трибуните – дойде време за свободната тренировка.

    С автобусчета, които се движат непрекъснато около пистата, и спират по желание на пътуващите , стигнахме до нашата трибуна. Покрай едно кафене с доста душмански цени стигнахме до втория чек. Отново детектори, отново багаж – в чантата с фотоапаратите и камерата си нося едно швейцарско ножче, което беше повод за оглушителен спор с всички от секюритито, в края на краищата се появи някакъв шеф, който нещо им се скара, и ме оставиха на мира. Иззеха ни всички рекламни материали – плакати, които си бяхве взели. Знамената – на Мерцедес и Националния флаг явно не бяха заплаха, но съдържанието на хладилната чанта беше като главня в мравуняк. Докато не отворихме всички кутийки с Каменица, не ни пуснаха – с отворени бири можело

    изглед към пистата


    Е, настанихме се на относително празните трибуни, и след малко спектакъла започна.

    българи, юнаци


    дебелите дрешки са силно препоръчителни


    giant TV




    Въобще няма да коментирам видяното

    Просто само мога да споделя, че това, което съм гледал досега по телевизията, и това, което се вижда, чува и усеща , няма съвършено нищо общо.

    Поснимах малко с камерата, после се усетих, че от това нищо няма да стане и престанах – в най-добрия случай щеше да стане едно филмче от Ф1, което е само филмче – усещането от звука, който те разцепва, гледката на “кърмъзъ болид”, който се движи с 330 км и на разстояние от 50 м намалява до 170, за да вземе 90 градусов завой, спирачните дискове, които се нагряват до оранжево – тоя цвят отговаря на около 1400 градуса – тия неща не се снимат, не се преразказват, те трябва да се усетят….

    Свободна тренировка, Порше Къп, Официална тренировка, GT2 сериите – стана 16.30

    Не искам да описвам всико видяно, чуто и усетено, защото всяка казана дума би била опорочаване

    Умрели от студ, треперещи от студ и от вълнение, се запътихме към изхода.

    продължението следва…
    Последно редактирано от Veni1; 14-05-08, 15:07. Причина: липса на автоматично оразмеряване на снимките

  • #2
    До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

    Удоволствието от пътеписа би било налице ако снимките бяха оразмерени. Скролирането носи само неудовлетворение и нежелание да прегледаш целия пътепис. Жалко.

    Коментар


    • #3
      До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      Удоволствието от пътеписа би било налице ако снимките бяха оразмерени. Скролирането носи само неудовлетворение и нежелание да прегледаш целия пътепис. Жалко.
      Предполагах, че се ресайзват автоматично - сега ще го оправя...
      съжалявам...

      Коментар


      • #4
        До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

        Аз бях точно срещу вашата трибуна.Срамота-де не се организираме.

        Коментар


        • #5
          До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

          Така вече е по-добре. А оптимума е някъде по средата

          Човек се учи цял живот.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

            Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
            Аз бях точно срещу вашата трибуна.Срамота-де не се организираме.
            съжалявам, че не сме се срещнали

            според стари кучета, тази година е имало огромен интерес от България към състезанието - действително, Националното знаме се виждаше на доста места

            ние размахвахме флага на Мерцедес и на България

            имах удоволствието да се запозная с група старозагорци в едно юнашко задръстване в центъра на Истанбул, и чак когато трафика ни раздели, видях,че и те имат станции - можеше да си поговорим още..

            нищо, живот и здраве - догодина - въпроса е, че стъпката е направена

            Коментар


            • #7
              До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              съжалявам, че не сме се срещнали

              според стари кучета, тази година е имало огромен интерес от България към състезанието - действително, Националното знаме се виждаше на доста места

              ние размахвахме флага на Мерцедес и на България

              имах удоволствието да се запозная с група старозагорци в едно юнашко задръстване в центъра на Истанбул, и чак когато трафика ни раздели, видях,че и те имат станции - можеше да си поговорим още..

              нищо, живот и здраве - догодина - въпроса е, че стъпката е направена
              То добре че имаше от България,че не знам дали щеше да има пълна трибуна.В цял Истанбул една реклама нямаше на това мероприятие и резултатът се видя-половината тибуни бяха празни.

              Коментар


              • #8
                До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

                Е, това е друга работа- сега успях да прочета пътеписа. Само дето както sparky каза, снимките може да са малко по-големи.

                Коментар


                • #9
                  До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

                  и така, настаняваме се удобно пред РС-то и продължаваме със сагата.

                  това е гривната, без която не може да се влезе
                  1

                  а това са билетите, заветните билети
                  2

                  първоначалния анонс беше за спане в хотел, който се намира на 7 км от пистата, за да не се губи време в пътуване насам-натам.

                  Да, ама Сидома Отел иска по 180 евърца за стая за двама, която цифра ми се стори малко височка.

                  Викам си – нейсе, ще се преглътне тоя горчив хап, и си помислих, че оправянето на ръждичката по калника на Бенца ще се отложи във времето.

                  Да, обаче се оказа, че имаме “наш човек” в Стамбула, града голяма. Та нашия човек имал отношения с настаняването на хора за спане, и , благодарение на един човек от компанията ни, си предложил услугите.

                  Както и да е, новооферираната цена беше в пъти по-ниска, а когато дойде времето да я плащаме, беше намалена допълнително, и то с много.

                  И така, съботния състезателния ден приключи, и тогава дойде момента да се потопим в удоволстието на откривателското приключение.

                  Чухме се с човека, който осигурява хотела, той каза – хотел Шахиншах или нещо подобно, ние казахме Ок, щото сме много отворени и имаме навигация , и започнахме да търсим пустия хотел

                  Оказа се, че в наличната карта такъв хотел няма.

                  Бре, ми сега?

                  обадихме се пак – оказа се, че хотела се казва Шахинлер, и се намира в Аксарай, близо до един търговски център - Лалели - това беше обяснено вербално, просто и ясно.

                  Супер, пишем си ние по дисплейчето – Шахинлер, и навигацийката просто и ясно казва – е те такова животно нема.

                  Пак си говорим с човека – така ли е името - да, така е .

                  Мина ми през русата главица, че точно начина, по който го пишем това заклинание, може да не е правилен, и се консултирах с някакъв рокер – просто го помолих да напише думата на дисплея. Тоя пич явно беше завършил английска филология, щото го написа точно както го пишем и ние sch….

                  е не става,

                  пробвахме и с друга комбинация от с, ц, ч , и още други букви – такъв хотел няма.

                  Добре , че Слав се сети и помоли да ни пратят на СМС заклинанието

                  Получихме го..

                  ега ти, така нямаше да се сетя да го напиша никога

                  Въвеждаме, чакаме, появява се заветния хотел, 46 километра до него – нищо работа.

                  Аз съм флагмана на групата, последна проверка на радиовръзката, тръгваме.
                  и пътуваме, изпълняваме всички указания, картата е рутираща, пътуваме си по широк път, той леко се стеснява, после оше един път и още се стеснява…

                  и настъпва момента, в който беше изречена култовата фраза

                  “ А сега завийте надясно и се качете на борда…”

                  Точно в тоя момент ми звъни Светланка, да се убеди, че всичко е наред, и детенцето и аз сме живи и здрави..
                  Затворих и изригнах ред благословии, от които стар файтонджия би могъл да се поучи…

                  Колоната зад мен спря..

                  Ферибот?

                  на картата – фериботна линия

                  ами на живо?

                  -Аркадаш, ферибот вар му?

                  Ей го тука ферибота, отиваме, качваме се и прекосяваме Босфора по един
                  нестандартен начин.
                  3
                  4
                  5
                  6
                  7
                  8
                  9
                  10
                  11


                  Нестандартен, ама готин и приятен – с една дърта ръждива гемия преплавахме Босфора, като стой, та гледай…
                  Мда, озовахме се от другата страна – в Европейско, и оттам като се почна – ха сега завийте наляво, ха сега завийте направо, а сега пак наляво, а надясно…..
                  и то из едни сокаци – направо да ти се завие свят…

                  откъде ли не минахме, в края на краищата, секунда преди мига на отчаяние гледам вдясно – нашия хотел. Брех, не си повярвах на очите.

                  в стаята
                  12

                  през прозореца
                  13
                  14
                  15

                  Спряхме, и то къде – всеки в по една пряспа боклук – според тамошните разбирания за чистота всеки магазин в края на деня си изхвърля боклуците на улицата – пред магазина, и през нощта тези купчини изчезват по някакъв странен начин – аз ставах три пъти през нощта да видя как се чисти тая кочина, но не видях и не чух нищо. Факт е , че на сутринта нямаше нищо и беше чисто.

                  Настанихме се и веднага се юрнахме на опознавателна обиколка – Капалъчарши все пак.

                  Нищо от идята за пазаруване – в 20 часа всичко беше капладисало и не работеше нищо от прословутия бизнесЕпицентър. Намерихме едно скътано ресторантче, поседнахме, анализирахме деня, срещнахме се с “нашия човек”, който ни обясни защо е такова мъртвило – преди час някакъв местен футболен отбор от галактическа величина – мисля, че беше “Бахчисарай” е спечелил някакъв мач и народа го е ударил на песни и пляски – всенародно веселие цареше навсякъде – до късно през нощта вървяха коли с веещи се флагове и фенове от тях.
                  диня се продава тука
                  16

                  а тук – баклава
                  17

                  Подробно ни беше обяснено, как да избегнем ферибота на другия ден, имаше демо-тур, за да не се объркаме нещо. Разделихме с любезния домакин и подремнахме за няколко часа.
                  ресторантчето
                  18
                  19
                  20
                  21

                  На другия ден – в неделя, станахме рано-рано, с идеята да обиколим малко из чаршията и да си купим по нещо за спомен. Още на вратата бяхме нападнати от любезни амбуланти търговци, от които си накупихме шапки – същите, като тези, които продаваха по 60 YTL на пистата, на пазарлък – задължителен елемент от бизнеса, бяха по 3 за 20 YTL – голям майтап…
                  Та след дълго кръжене из чаршията, бяхме свидетели на един невероятен феномен – искаш да си купиш нещо, буквално нещо, и няма откъде – всичко е затворено – хората си почиват – до един.
                  22
                  23
                  24
                  25
                  26




                  Та дойде време за тръгване към пистата отново, тръгнахме по пътя, по който бяхме упътени, и се оказа, че местния Бойко Борисов е решил да оправя точно тези пътища, по които трябва да мине, и те съответно бяха затворени. Трафик полицията императивно ни натири нейде си , и започна едно кръжене из Истанбул…
                  27
                  28
                  29
                  30
                  31
                  32
                  33
                  34
                  35
                  36
                  37


                  Зададох на навито отново да ни кара към пистата, и започна една обиколка из града, наляво, надясно, след около 50-60 км се оказахме на 300 м от мястото, където бяхме тръгнали, и след още малко започнахме да задълбаваме из едни сокаци…
                  Сокаци, ама от време оно. С вада по средата, с едни стъпалца отстрани, с едни мустаклии, пиещи чай и играещи табла….
                  38


                  И поедно време навито вика, завий наляво, ама там стърчи знак - забранено влизането. Е хубаво ди, ще продължим направо, а после ще му мислим. Хакнах се напред в още по-тясната уличка, зад мен и останалата част от кортежа ( пропуснах да кажа, че пътьом в групата се включи едно Q7 – софийско, че човека не знаел къде е пистата.) да пътувал с нас. Като го навряхме в центъра на Капалъчарши, кой знае какво си е помислил човека, ама…

                  От една джамия искочи един ходжа, хванал се за главата, разни любопитни пичове махат с ръце – дур, значи, други ни гледат номерата – аджеба кви са тия, бре…

                  Добре, че в групата имаше колеги, експерти в оправията на движението, та изскочиха от колите и експедитивно оправиха смута, който предизвикахме в това историческо място.

                  Като се върнахме на изходно положение, разбрах каква била грешката – в Турско забранителния знак се слагал не вдясно на улицата, а вляво - и оттам съм се объркал.

                  Тук снимки не съм правил, защото се бях притеснил достатъчно , а и трябваше да внимавам за огледалата на колата – да не ги остържа в някой дувар.

                  След две преки излязохме на ферито, и само след един обратен завой на МНОГО забранено място- всички ни освиркаха, ама и ние не им се дадохме – и ние свирехме, и с гора от изправени средни пръсти, нарушавайки всички правила на движението и на Корана, може би, завихме и паркирахме да си чакаме реда на ферито.

                  Тоя път пътувахме с една луксозна гемия, която беше в пъти по-лъскава, спрямо предишното корито.
                  вляво е новата, а вдясно – старата гемия
                  39

                  40


                  41

                  42
                  43


                  44

                  45

                  46

                  спътниците ни с Q7
                  47

                  48





                  Оттам насетне останалите трийсетина километра до пистата просто бяха рай, независимо от плътно заетите 4 ленти..
                  49

                  Шел, на който зареждането е като в пит-стоп – с лолипопа срещу тебе, с механиците , които имитират смяна на гуми….готино, ама нямаше време
                  50

                  51
                  52

                  Движение, народ, пешеходци…

                  И по едно време изскача срещу една от нашите коли един пич, хвърля се на пътя, спираме – оня вика – на чист български – абе колега, малкия талон на твоята кола в тебе ли е? Щото на КПП-то на входа в Турция има един талон, на който пише номера на твоята кола и става въпрос точно за нея.

                  Брех, мама му стара.

                  Докато проверим, докато се окаже, че талона действително е загубен, докато се размислим за ултраквазиневероятната вероятност това да се случи, и с тоя човек се разминахме – така и не го разбрахме, ни как се казва, ни откъде е…

                  Ама да му благодарим поне във форума
                  (без малкия талон колата не може да излезе от Турция)

                  Състезанието няма да коментирам, както казах по-нагоре.

                  Само да отбележа огромния брой български знамена, които се вееха по трибуните. В един момент на големия екран срещу нас се видяхме – нашия националния флаг, и флага на Мерцедес – всички от Върховръх ги знаем.
                  53
                  54


                  Ефектна агитка беше на полската дружина – 3 автобуса много пияни поляци, облечени много подходящо за шоуто..

                  видях майка с тримесечно бебе в количка, всъщност, какво ли не видях

                  абе весело

                  to be contiued
                  Последно редактирано от Veni1; 15-05-08, 16:49.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

                    да, със съжаление се отправяме и към финала….

                    та състезанието си свърши, всички сме го гледали това състезание по телевизията, но спектакъла “Българи в Истанбул” не свършва, брей…

                    може би пропуснах да кажа, че в неделя беше разрешено да паркираш на паркингите зад трибуните, и колите ни бяха на стотита метра само зад нас

                    Направихме по няколко последни снимки и започнахме да се измъкваме от вавилонското стълпотворение.

                    Ето я цялата банда

                    1

                    по трибуните още има мераклии да гледат – какво ли?
                    2

                    Със задоволство констатирах, че и турските драйвъри са същите магарета като нашите, намираха се непрекъснато разни тарикат-бабаити, дето се мушеха оттук-оттам, да те изпреварят, да не се минат.

                    А трафика беше апокалиптичен, дори при перфектната организация на всичко, пак си беше доста трудничко.

                    При излизането по разни колекторни пътища, за да излезем на магистралата, се объркахме и тръгнахме по едно пътче, през което пак щяхме да излезем на магистралата, навито преизчисли маршрута, и по едно време гледам – в нашата група – още 4 български коли – само бенцове. И докато се натуткам да ги снимам, и влязохме в едни горички и завойчета, и се загуби ценен кадър.

                    Влязохме в едно селце – мъничко – досуща като нашите – с тая разлика, че вътре нямаше неасфалтирана улица, без дупки, чисто и спертнато. Около селцето имаше доста коли, правят си хората барбекюто сред природата, идилична картина. Много приятно впечатлениие ми направи.

                    3

                    4

                    към магистралата
                    5

                    трафик полисмените
                    6

                    Из трафика се движехме доста време редом със сватбарска кола – накичена с панделки, булката беше забулена – според изискванията на Корана, навсякъде имаше панделки, включително и на джантите – бяха станали мръсни и на парцали…

                    7

                    8

                    След много напрегнато движение излязохме от Истанбул и поехме по магистралата.

                    9

                    Босфора – от Азия къв Европа
                    10

                    11

                    едно от колчетата, на които е опънат моста
                    12

                    Европа, все пак
                    13

                    14

                    15

                    Слънцето пече ниско, точно в очите .Гадно.

                    16

                    добре , че трафика по магистралата намаля – предимно български коли

                    Бирата свърши.

                    на всеки 20 км има паркинг, на който можеш да спреш и да починеш. На тези, на които има бензиностанция, има и магазин.

                    Ура - бира.

                    Бира, ама бира – йок. Щом има бензиностанция, има и място за молитва. Щом ще се молиш – алкохол не се продава. Няма бира….
                    На другите, на които няма места за молитви, има магазинчета, ама и там бира няма – голяма мъка, особено за някои от нас.

                    Магистралата най-после свърши – за сетен пъте се уверих какво удоволствие е темпомата – минахме през тол пункта и малко след това – 50 тина метра, пристига наш сънародник, ранен и развълнуван. Успял да се удари в някаъв тир човека и оттам насетне взело да става интересно.

                    Че не беше пострадал сериозно, не беше – леко натъртена ръка – от ербега. Да, обаче трафик-полицията му арестува колата, арестува го и него ( и жена му) – прибират им паспортите.

                    Ония не знаят никакъв език, нашите хора и те – няма оправия никаква. По едно време се появи някакъв образ, преведе три думи и изчезна по пътя. В края на краищата се оказа, че на 20 минути от нас има хора, които могат да решат ситуацията , и си тръгнахме , все пак с чувство за несвършена работа -–не можахме да им помогнем на хората.

                    Жената се беше притеснила много- оказа се, че е гледала “ Среднощен експрес” два дни преди да тръгнат, и явно, филма и държеше още влага..

                    За съжаление, единствения телефон, който дадоха, успяхме да го загубим, и така и не разбрахме как са се развили нещата.

                    Последната спирка беше на един паркинг преди границата, там успях да си загубя телефона, това го констатирах, чак като гръгнахме,
                    Оказа се, че съм имал късмет – намерих го под седалката.

                    След дълго и мъчително преминаване на границата отново – не ни ровиха из багажа, Илиян въобще не се поинтересуваха има ли го, няма ли го, влязохме у нас.

                    На границата ни настигнаха два сервизни камиона Red Bull – лъскави, готини. Драйвърите идскочиха отвътре с по един стех от гореспомената напитка, стекчетата потънаха в митничарската будка и камионите изпревариха цялата колона , без спиране, проверки и т.н.
                    Ашколсун..

                    17

                    18

                    19

                    И така, след още малко път си бяхме у дома

                    Равносметката

                    20

                    1035 изминати километра, 81 литра нафта, две безсънни нощи, незабравими впечатления ( от формулата бяха около 30% от общите ) страхотен трип.

                    и накрая искам да се извиня на всички, дето ми се вързаха на акъла и се навряха в капалъчарши, и дето два пъти плавахме с тая гемия из Босфора, макар че плановете бяха други ..

                    И да благодаря на цялата банда за суперприятната компания и общото удоволствие от пътешествието.

                    И да не забравите – догодина на същото място – по същото време


                    Благодаря ви!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Истанбул Парк Ф1 2008 - сагата....

                      Спряхме, и то къде – всеки в по една пряспа боклук – според тамошните разбирания за чистота всеки магазин в края на деня си изхвърля боклуците на улицата – пред магазина, и през нощта тези купчини изчезват по някакъв странен начин – аз ставах три пъти през нощта да видя как се чисти тая кочина, но не видях и не чух нищо. Факт е , че на сутринта нямаше нищо и беше чисто.
                      Много готини снимки!..да в Турция нямат кошчета за боклук и всеки си го хвърля по улицата.По няколко пъти на ден минават едни камиончета и го събират.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X