Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде и аз в Япония

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Айде и аз в Япония

    Готин пътепис все едно,че бях там.

    Коментар


    • #77
      От: Айде и аз в Япония

      Бързото хранене е с панирани или само пържени храни - някои с месо, други със зеленчуци. Трябва да се внимава Обикновено има снимка или пластмасов макет с разрез на това, което се купува, та си личи какво има вътре. Аз така в началото се спасих да не се награбя с едни пържени "кюфтенца", които вътре се оказаха със зеленчуци разни. Също лесно се намират шишчетата на грил, главно с пилешко. Намерих с месо от гърди, бут, трътки, много ми харесаха хрущялчетата. Някои са само с подправки, други със сладникав сос, някои ги комбинират с лук. Изобщо да им се ненадяваш на братята японци
      Намерих и "нормални" пържени кюфтенца с кайма и много лук. Чудни са.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0045.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5581364

      Другото е наденичка на клечка с някаква панировка отгоре. Такова съм ял и в Китай, но там това около наденичката беше направо сладък кекс. Тук, макар че вкуса беше подобен, липсваше сладкото.

      Правят и панирани пилешки месца, като много добре комбинират месо и кожички. Става обаче мазно, та трябва да се внимава. Могат да се намерят и най-обикновени наденички на скара.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0048.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5581365

      Другото от "бързото хранене" са супите. Не особено хранителни или пък вкусни, но вършат работа за разнообразие. Много често се намират и готови опаковки с ориз и някакви дивотии около него, но даже и не си направих труда да разбера какво е. Един път си взех ориз, но си беше просто ориз с гъби и зеленчуци, та свърши идеална работа за гарнитура. Също така се намира и опаковано суши. Като ги гледах във влака какво ядяха - май главно наблягат на ориза с дивотиите, а по опашките по заведенията за бързо хранене - най-дълги бяха за супите.

      А, тъкмо се сетих, че забравих Тихия океан. Разходих се и до него. То цяла седмица беше слънчево, а аз чак четвъртък отидох с трима колеги от курса, когато беше облачно и духаше порядъчно. Ама то пък всеки има снимки на слънчево море Те другите като чуха, че ще ходя до Тихия океан и наскачаха. Завалийките, даже не знаеха, че сме само на 4км от него.
      Аз пък успях и да си накисна обувките в него. Реших да бутна водата и тъкмо си помислих, че някоя вълна може да дойде по-дълга и тя не закъсня

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1614119_10201754972175603_4088845979766898274_o.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5581367

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1898411_10201754972295606_6703502475870815504_o.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5581369

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1909416_10201754972575613_7791798506869175900_o.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5581370

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10001106_10201754972375608_2463134128033186622_o.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5581371

      Там намерих и единствения път с дупки. Ей този: https://maps.google.com/maps?q=36.48...num=1&t=h&z=18

      И тук ги хванах
      Последно редактирано от silverfox; 21-04-14, 22:58.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #78
        От: Айде и аз в Япония

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        Владо, я пробвай да излезеш от WC-то без да пуснеш водата, че тук вървят едни митове.........
        Между другото на летище Ханеда като станеш и веднага пуска водата. Явно оттам са "митовете".

        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
        Това дето пуска вода като седнеш е с цел да създава шум, да не се чува как дамите пишкат.
        На друго място мярнах "шум от пускане на вода". Явно за да могат и да пръднат без да се изчервяват

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:58.3 КБ
ID:5581386

        А явно много ги ползват, защото бързо се разпродават

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0050.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5581387
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #79
          От: Айде и аз в Япония

          Благодаря!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Айде и аз в Япония

            Голяма чистота голямо нещо.Тц тц тц
            Благодаря за споделеното.

            Коментар


            • #81
              От: Айде и аз в Япония

              Покривите на храмовете им от какво са направени? Всичките изглеждат еднакво и с еднакъв цвят.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #82
                От: Айде и аз в Япония

                Не съм се чудил върху това. По принцип от дърво, но тук има повече информация: http://www.usuri-bg.net/index.php?op...mid=52&lang=bg
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #83
                  От: Айде и аз в Япония

                  Да конструкцията на храмовете е дървена, а керемидите от какво са? От глина, или от дърво? И на края на стрехите, редовете им всичките са запушени с някакви еднакви тапи, а също цвета, формата и видът им навсякъде е еднакъв, все едно са произвеждани серийно в завод. Улуци няма, или поне не се виждат, а предполагам, че тези покриви отвеждат много големи количества вода, при дъжд, някъде, около самите сгради. От кумини няма и помен, не само върху храмовете, ами изобщо върху сградите. Тия хора как се отопляват? За съвременните сгради е ясно, че някъде имат централно парно, но храмовете и кулите едва ли са имали подобно нещо. Или са имали?
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #84
                    От: Айде и аз в Япония

                    Ще трябва да ходя пак да питам
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Айде и аз в Япония

                      Покривите са от керемиди. Точния състав едва ли знаят и самите японци. Нямат улуци или по-скоро имат различна система за водоотвеждане. Накрая по ъглите съм виждал верига, по която се стича водата, вместо улук.

                      За отоплението може доста да се говори... По принцип в Япония децата още от детската градина ги каляват. Зимата, в снега, не е рядкост да видиш как майката си води детето на ясла, а то в кенгуру на гърба й босо... Пак боси ги държат и в яслите, когато се разхождат по татамито. Ясно е, че вътре винаги са боси. За отопление - не съм виждал в храмовете да има камини и комини. Веднъж в един дворец видях комин в кухнята, но то беше малко странна система - не като при нас. В Ширакава Го, например, покривите са от оризова слама и са доста дебели. Топлината от огъня вътре в къщата се задържа от покрива и затова под него е топло. Японците се сетили да използват тази топлина и в подпокривното пространство отглеждат копринени буби. Иначе там си палят огън в къщите и затова често гредите отвътре са опушени. Това пък помагало да не ги ядат дървояди. Сега се сещам, че и в една самурайска къща бяха запалили огън вътре, за да ни направят чай, с който обикновено черпят гостите.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #86
                        От: Айде и аз в Япония

                        Благодаря за споделеното. Все едно че и аз съм бил там...
                        И все пак от къде излиза дима, като нямат димоотводна система?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Айде и аз в Япония

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Благодаря за споделеното. Все едно че и аз съм бил там...
                          И все пак от къде излиза дима, като нямат димоотводна система?
                          Ако покрива е от слама -през сламата и в небето
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • #88
                            От: Айде и аз в Япония

                            Имат, но не във вид на комин. А някъде може и комини да е имало, но аз не видях.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #89
                              От: Айде и аз в Япония

                              Днес най-после подредих снимките от Япония и това са последните по-интересни, които съм пропуснал.

                              Типичен полицейски участък.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01264.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5584679

                              Това в Kairaku-en като го видях отдалеко се засилих да го снимам пък то ... тоалетните

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01479.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5584680

                              Докато съм на вълна градини - с тея цъфтящи вишни са се сбъркали. Навсякъде можете да видите ей такива много съсредоточено да снимат цветчетата и то доста време, не е като да щракнат и да си ходят. Тук с фото, таблет и телефон - класика

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02088.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5584692

                              Ей тоя формат автомобили е много разпространен - има ги всякакви - Honda, Isuzu, Suzuki, Daihatsu... че и като пикап ги правят.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01619.jpg
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:5584681

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02023.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5584682

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02289.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5584683

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02315.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5584684

                              И такива локомотиви успях да видя

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01782.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5584685

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01783.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5584686

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01786.jpg
Прегледи:1
Размер:131.1 КБ
ID:5584687

                              Стас каза, че промени по пътната инфраструктура много-много няма, че то всичко кажи-речи построено и само се поддържа, ама аз успях да видя строящ се път

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01800.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5584688

                              Малко снимки от кривите улички на Киото и Мито.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01560.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5584695

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01561.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5584696

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01567.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5584697

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01568.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5584698

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02272.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5584699

                              Всичко си седи така отвън - коли, скутери, велосипеди... бе гледаш и се псуеш, че не си така "смотан".

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02324.jpg
Прегледи:1
Размер:158.3 КБ
ID:5584700

                              Тоя си беше така отвит - не съм го отвивал, за да го снимам

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02325.jpg
Прегледи:1
Размер:198.6 КБ
ID:5584701

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02326.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5584702

                              Това е от хотела в Киото - машина за готова храна на всеки етаж. Не знам какво е качеството, че не ми се ядеше баш от машина, но пък е добре да знаеш, че ако рЕзко огладнееш по никое време, машината е даже на етажа.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01981.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5584704

                              В Токио в хотела във фоайето имаше и машина за бира. Машините за безалкохолни и вода се подразбират - има ги навсякъде.
                              В този хотел ми няха оставили и "ценен" съвет за багажа предвид наистина малките стаи:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02564.jpg
Прегледи:1
Размер:138.5 КБ
ID:5584705

                              И като за финал още една "издънка" - Метрото в Токио пристига 1/2 минута след часа за тръгване - направо резил

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02944.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5584706

                              Та толкова от мен. Следва разочарованието Париж, през който се прибрах, но той в друга тема.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Айде и аз в Япония

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Та толкова от мен. Следва разочарованието Париж, през който се прибрах, но той в друга тема.
                                Ако ще отваряш тема, пусни линкче тук, да се разочароваме и ние.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X