Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпинг на Иракли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къмпинг на Иракли

    Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
    Ходих на туй Иракли. Общо взето не ми хареса. Мнго пишки , много нещо. Някой ако не иска да е сред гола идилия да иде някъде по към реката или след нея. Там където ходих аз и където колегата описа ако завали един дъжд няма излизане ако сте с лека кола , с джип трудно. В бадемовата горичка не съм ходил , там може и да не е толкова офроад но пак ако се разкаля ми се струва че излизането ще е голям зор с лека кола. Водата е голям проблем щото я няма там , трябва да си носите илу да ходите с кола да си пълните или да се ходи километър пеш по плажа. Цивилизацията(магазин, кръчми, вода...) е доста далеч. Огледах местноста и от морето и общо взето в цялата местност има май 10-тина хубави места за къмпинг които са заети постоянно. Иначе другите места са далеч от плажа или на самия плаж където слънцето ще те изгори, или не са в гората нахубава сянка, или са далеч от цивилизацията. Покрай реката има път с кола водеш до плажа и там ми се стори хубаво място за опъне на палатка или на пясъка или на полянката покрай реката. Обаче на плажа е мнго мръсно а до реката мярнах крави и от там си пускат лодките хората и бртъмчат АТВ-та. Иначе е блио до плажа и цивилизацията. Обаче не видях палатки там опъати , защо нямам идея. Аз бих пробвал следващия път там. Иначе сега опънах палатката в един частен имот до реката , платих си. Не успях да намеря хубаво място защото не познавах района , а и с детето и жената това беше единствената възможност за мен. Дано да съм бил полезен с инфото си
    Ама ти защо реши че Иракли е къмпинг та искаш вода магазин и т.н.
    По претенциите ти можеш да ходиш на Албена, Златните и Сл Бряг, да прйстрастен съм защото много от хората тук идваха да викат да "спасяват Иракли", е спасихте го но така че сега и за кънпинг не го дават, в момента статута е резерват и пребиваването там е малко незаконно но това е друга тема.
    А иначе по темата пътищата са проходими за леки коли, места за бивак почти няма, след мостчето на разклона за Емине през около 500м има входове в ляво и всички водят до плажа.
    А ако не ти се занимава с мравки и бълхи мога да ти дам номерата на стопаните на бунгалата.


    пп Ето и една наредбичка на общ.Несебър ТУК чл.34 т.4
    Последно редактирано от Ico_Ns; 18-07-10, 21:30. Причина: дописване
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #17
      От: Къмпинг на Иракли

      Последния път като ходих на палатка беше преди 15 години. Тогава тия екстри не ни правеха впечатление но сега като ме пратиха да пълня вода на 1 километър по плажа пеш малко се поозорих.Тъй че всичко с времето си.

      Та миналата седмица като водих детето при семейния ми лекар тя изрично ми забрани да водя детето да се къпи в морето щото морето около населените места било мруъсно и имало опасност от чревни заболявания. И ми каза ако го водя на море да е някъде на по необитаемо място. Отворих картата и най близото място където не съм ходил беше Иракли , а и гледах преди време по новините разни протестни на природозащитниши и си реках че това е моето място. Та за това се реших да ида там. Межу другото като изклучим лошите моменти които се забравят , добре си прекарахме уикенда.

      Иначе за тези тези протести , мисля че имаше два , на собствениците и природозащитниците. Според мен истината е както винаги някъде по средата.
      Garmin nüvi® 205 (Денка)
      Nissan X-trail

      Коментар


      • #18
        От: Къмпинг на Иракли

        Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение

        Иначе за тези тези протести , мисля че имаше два , на собствениците и природозащитниците. Според мен истината е както винаги някъде по средата.
        Аз съм и от едните и от другите но бях и срещу едните и срещу другите
        Първите искаха масово застрояване без оглед на терен, животински и растителни видове в което лошо няма ,
        но ние си имаме вече Сл.Бряг защо ни е още един.
        Вторите от своя страна не желаят никакво застрояване за да се опазят въпросните видовеи да се стимулира селското стопанство, растенивъдство , животновъдство.
        Ееее сега ревът че имало крави и телета около реката ми ще ги има, ако някой ме светне как се отглеждат домати на солен въздух и 15м от прибоя на вълните обещавам да говоря с комшията да махне кравите
        знае ли човек може да излязат готови овкусени за консумация доматки
        Око за око и светът ще ослепее

        Коментар


        • #19
          От: Къмпинг на Иракли

          Не разбирам много от природни науки но от реката на север може да се направи нещо което французите направиха на времето на Русалка горе на калиакра. Лошото тук е че ще се налапа някой наяден а вий местните ще лапате мухите.На юг от реката пребиваването на хора в резервата трябва да се регламентира доста строго. Нека има всякакви там хора но да се знае ясно какво може и какво не, защото не вярвам всички от пребиваващите там да са от гринпийс.
          Garmin nüvi® 205 (Денка)
          Nissan X-trail

          Коментар


          • #20
            От: Къмпинг на Иракли

            Хубавото на цялата тази приказка е че, от пътя до пясъка и от най северната точка до мястото на юг, където се слиза до плажа с автомобил(в момента има 120 см канал от дъждовете) собствениците са само 12 човека, трима от тях местни.
            Лошото е че 12 човека не могат да се преборят с държавния апарат, който пък се подържа от много и много алчни люде
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #21
              От: Къмпинг на Иракли

              [QUOTE=Ico_Ns;1224941]Ама ти защо реши че Иракли е къмпинг та искаш вода магазин и т.н.
              По претенциите ти можеш да ходиш на Албена, Златните и Сл Бряг, да прйстрастен съм защото много от хората тук идваха да викат да "спасяват Иракли", е спасихте го но така че сега и за кънпинг не го дават, в момента статута е резерват и пребиваването там е малко незаконно но това е друга тема.
              А иначе по темата пътищата са проходими за леки коли, места за бивак почти няма, след мостчето на разклона за Емине през около 500м има входове в ляво и всички водят до плажа.
              А ако не ти се занимава с мравки и бълхи мога да ти дам номерата на стопаните на бунгалата.


              пп Ето и една наредбичка на общ.Несебър ТУК чл.34 т.4[/QUOTЗдравей.На нас не ни се занимава с мравки, бълхи и общински власти.Та ако може тел. на стопаните на бунгалата. Благодаря предварително!

              Коментар


              • #22
                От: Къмпинг на Иракли

                Къмпинг на Иракли никога не е имало.
                Диво къмпиране - да.
                Ходех там между 1977 и 1996.
                Хубаво беше.
                И бяхме млади.

                Коментар


                • #23
                  От: Къмпинг на Иракли

                  ALЕX_Z, нещо не схванах идеята. Защо ме цитираш?
                  Око за око и светът ще ослепее

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къмпинг на Иракли

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Здравей.На нас не ни се занимава с мравки, бълхи и общински власти.Та ако може тел. на стопаните на бунгалата. Благодаря предварително!
                    Виж тука, туи http://irakliresort.com/ е май сайта на собствениците ако не е нещо фалшиво. Прати запитване там. Иначе аз като веднъж на магазина питах там за бунгала, 20 лв. леглото с климатим и всички екстри.
                    Последно редактирано от anastaspeykov; 21-07-10, 14:17.
                    Garmin nüvi® 205 (Денка)
                    Nissan X-trail

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къмпинг на Иракли

                      ALEX_Z пратил съм ти телефон за контакт със стопаните на базата, не го публикувам че нямам ТП
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къмпинг на Иракли

                        Наско, по същото време бях от другата страна на н.Емине. Минах през Св.Влас. Преди да се завра в гората един от "местните" ми каза, че пътя е много лош и ми изгледа подозрително колата. Яз обаче тръгнах с рогата напред. Вярно лош е пътя . Не е за паркетници, макар че проблем с минаването не съм имал (като изключим разхода на гориво). На връщане минах през Емона, Иракли, Баня и в Бургас. Района е един от малкото останали по черноморието ни сравнително безлюдни места. И добре, че е така. Иначе ще се нароят Влас 2, 3 ... и от другата страна Обзор 2, 3... и после ще се чудят защо ходим на палатка у Гръцко.
                        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                        LZ1YBB

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къмпинг на Иракли

                          Като си от Варна, що не тръгна на север, на Шабла има къмпинг като слънце, в горичка, до плажа, хора няма, евтино е. Кръчма има, магазини в Шабла бол. По-на север не ходи !
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къмпинг на Иракли

                            В Шабла мога да си разпъна палатката в собствен наследсвен имот-нива 36 декара Идеята беше да идем там където не сме ходили да разнообразим. На Иракли не е лощо , пак ще го посетя това лято задължително. С каяк пообиколих крайбрежието , гледката от към морето е чудесна. Само от към морето може да видиш какво чудесно място е това. Само дето е пълно с едни неприятни плиткажи там ама това е друга тема.

                            Юри , твойта кола е проходима и нямаш грижа. С мойта питаш ли ме на какви тръни съм седял докато изляза от черните пътища там с дете и бременна жена на главата. Аз мисля че на иракли,на север от реката може да се направи нещо както Русалка край Калиакра или нещо по леко но естетически красиво. Това което видях там в момента може да се определи като несериозна работа. Всеки си прай нещо си на имота без никва обща визия. Добре че е хубавата природа която закрива всеобщата цигания там. Ние с гърция по морски туризъм в не може и да си помислим да се сравняваме. Просто те имат поне 10 пъти повече брегова ивица от нас и могат да си позволят да не застрояват толкова на гъсто както при нас а и сезона е по дълъг. За гърция като видях в интернет какви къмпинзи имат направо ми спря часовника. Тука на Каваците ми искат 30 лева на ден да си опъна палатката там без да предлагат почти никакви условия. Това е несериозно.
                            Garmin nüvi® 205 (Денка)
                            Nissan X-trail

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къмпинг на Иракли

                              Само едно уточнение за бреговата ивица: България 353км. Гърция 13 676км.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къмпинг на Иракли

                                Че Иракли си е хубаво място, спор няма.
                                От доста години ходихме там. Избирам си време когато е по-малко населено в началото на сезона. Да не преча на околните, а и те на мене. Но последните години започна да се населва все повече и от по-рано. А и поколенеията се сменят. Идват по-младите, а аз явно започвам да остарявам и да се дразня...Откакто там стана инцидента с убийството, не съм ходил. Познавах и стрелеца. Беше си напълно нормален човек. Но предната година ми се оплака от тези новопристигащи, че не се съобразяват с нищо и че.... и то се случи.Не че го оправдавам, но жалко, а имаше и голямо семйство.
                                Започнах да ходя по Карадере. И там си намерихме няки хубави уединени местенца в гората до брега. Но и там трябва да дойдеш рано. А миналата година се появиха на плажа някакви с уредба и около 1 юли направо ни разбиха с музика 1 седмица.
                                На Север около Крапец също не е лошо. По трудно се намира сянка и водата е студена. Но поне не е пренаселено. Воайори обаче се намират
                                Тази година го пропуснах нашето крайбрежие. Разходих се по Гръцкото, за 2ри път. И там става пренаселено в сезона и трябва да се има едно на ум, но поне ги няма тия тълпи от тинейджъри и дрогинанти дето напъплиха тук.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X