Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До ходилите в Кападокия, Турция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До ходилите в Кападокия, Турция

    Здравейте,

    Планирам след почивката си на море в Турция т.г. на връщане да разгледам Кападокия.
    Бих искал да попитам хората, които вече са ходили и имат преки впечатления - какво си заслужава да се види? Къде сте спали и доволни ли сте? Колко дни препоръчвате за разглеждане на региона?

    От информацията, която събрах в интернет предполагам, че е добре да се спи в Goreme.
    Има няколко интересни хотела:
    Dervish Cave Hotel
    Bedrock Cave Hotel
    Flinstones Cave Hotel
    Divan Cave House
    Vezir Cave Suites
    Shoestring Cave Hotel
    Nirvana Cave Hotel
    Arch Palace.

    Някакви впечатления от горните? Приемам препоръки и за други.

    По отношение на местата:
    Goreme Open Air Museum
    Zelve Open Air Museum (10 km от Goreme)
    Kaymakli Underground City (30 km)
    Derinkuyu Underground City (40 km)
    Ihlara Valley (участъка между Ihlara и Belisirma)
    Uchisar - замък
    Urgup
    Avanos - керамика

    Кои от тези места има смисъл и кои не да посещавам? Не са много близо едно до друго и ако имам само един ден за разглеждане се съмнявам, че ще успея да ги обиколя. Има ли място, което изпускам, а е съществено?

    Благодаря много на тези, които биха ми помогнали да планирам посещението си в Кападокия!
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

  • #2
    От: До ходилите в Кападокия, Турция

    Повдигам отново темата. Имам нужда от съвет, а никой не казва нищо. Не съм и очаквал да има много хора с опит, но все пак не ми се вярва, че никой от активните във форума не е ходил. Моля за съвети.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #3
      От: До ходилите в Кападокия, Турция

      Чак сега виждам темата, дано да не е късно за тази информация.

      Бях в Кападокия през април и спахме в Urgup в този хотел: http://www.hotelakuzun.com/indexing.aspx. Тризвезден, непретенциозен, но много приятно обзаведен, чист и с добро обслужване и храна.

      По отношение на местата:

      1. Goreme Open Air Museum и Zelve Open Air Museum (10 km от Goreme) - и двата са с такса, но си заслужава да се видят
      2. ние посетихме този подземен град - Kaymakli Underground City (30 km), но другият - Derinkuyu Underground City (40 km) е по-голям и има по-интересни неща за гледане. Достатъчно е само единият да се види.
      3. Ihlara Valley (участъка между Ihlara и Belisirma) - не успяхме да я посетим, но казаха, че е едно от най-красивите места в цяла Кападокия
      4. Uchisar - замък - всъщност е крепост. Заслужава да се види, а като се качите на върха има много хубав изглед към цялата долина.
      5. Urgup - тук спахме, но почти нищо не видяхме. В началото на града има хотел в скалите, но предполагам, че е от по-скъпите.
      6. Avanos - керамика - обикновени грънчарски работилници с магазин за изработените неща към тях.

      Ако имате само 1 ден може би няма да успеете да видите всички тези места. Сега е най-силният туристически сезон и се предполага, че ще има доста хора. В подземните градове се чака защото се влиза на групи през определен интервал от време.
      Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

      Коментар


      • #4
        От: До ходилите в Кападокия, Турция

        Е, най-накрая някой с мнение!
        Много благодаря!

        Ами вече си резервирахме Nirvana Cave Hotel в Goreme за 3 нощувки - на 5, 6 и 7-ми септември. Това значи, че ще имаме 6-ти и 7-ми целите дни на разположение. На 8-ми сутринта си тръгваме към България.

        За подземните градове - казваш, че Derinkuyu е по-интересния, така ли? Той бил най-дълбокия, доколкото разбрах...
        Таксите - ще ги преглътна. Няма да преглътна май 150 евро на човек за балона, така че ще разглеждам като пешеходец.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • #5
          От: До ходилите в Кападокия, Турция

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          За подземните градове - казваш, че Derinkuyu е по-интересния, така ли? Той бил най-дълбокия, доколкото разбрах...
          Да, най-дълбоко се слиза там. На входа предупреждават за хора с проблеми със сърцето или със страх от тесни пространства да не влизат. В този, който ние посетихме, навсякъде се ходеше нормално, макар че тунелите са тесни и се върви в редица по един, а някъде се налагаше да ходим и леко приведени.

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          Таксите - ще ги преглътна.
          Таксите са поносими - между 5 и 10 турски лири. Но не знам дали има намаление защото бяхме група или това са цените за всички.

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          Няма да преглътна май 150 евро на човек за балона, така че ще разглеждам като пешеходец.
          Хората от нашата група, които се возиха на балон бяха много доволни. Но това, което се вижда от балона е почти същото, което се вижда от крепостта на Uchisar, само че обикалят над самите скали.

          Ние бяхме на организирана екскурзия и ни водеше местен екскурзовод. Преди всеки обект се обаждаше да се ориентира къде има по-малко хора за да не чакаме. В двата дни ни разпредели посещенията така:

          1 ден. Посещение на Kaymakli Underground City; посещение на една крепост в Ortahisar– и там като се качиш на върха има красива гледка към града и околностите; посещение на Goreme Open Air Museum – там има една много красива скална църква с най-запазените стенописи, която е извън територията на музея, но си струва да се види.

          2 ден. Посещение на Zelve Open Air Museum; посещение на крепостта в Uchisar и близката до него Долина на гълъбите; спирахме с автобуса на две места, където може да се разходиш по пътеки между скалните образувания – Paşabağı е едното, но на другото не помня името. Обаче от пътя се вижда много добре една скала във формата на камила, а и там има паркинг и сигурно ще има доста спрели автобуси.
          Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

          Коментар


          • #6
            От: До ходилите в Кападокия, Турция

            Ето тази много полезна информация очаквах! Изключителни благодарности!
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #7
              От: До ходилите в Кападокия, Турция

              Вече и аз мога да давам съвети, ако някой реши да ходи. Наистина, много си заслужава!
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • #8
                От: До ходилите в Кападокия, Турция

                Искаме снимки, искаме снимки, искаме снимки....
                Къф кеф като си ходил, а никой не знае ,друго си е да споделиш с приятели...

                Коментар


                • #9
                  От: До ходилите в Кападокия, Турция

                  Снимки другата седмица, че сега съм под пара!
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #10
                    От: До ходилите в Кападокия, Турция

                    За коя седмица ставаше въпрос?
                    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                    Коментар


                    • #11
                      От: До ходилите в Кападокия, Турция

                      Другата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До ходилите в Кападокия, Турция

                        Другата, ама не се знае коя точно друга! Хахаха!
                        Още не съм ги дообработил. Изснимал съм 1800 кадъра, които между ангажиментите си в работата трябва да прегледам, да отсея и да пипна с фотошоп, за да придобият вид за показване. Освен това трябва и малко пояснения да се пишат. Нищо де, имайте търпение. Ще им дойде реда и на тях. По-добре бавно и качествено, отколкото бързо и как да е...
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #13
                          От: До ходилите в Кападокия, Турция

                          Stas разбирам, че вече си осъществил своето пътуване до Кападокия. И все пак, някой друг може да реши да отскочи до там. Тук са изброени хотелите в района, като чрез сайта могат да се сравняват цени и да се правят резервации. Забележитеностите, които могат да се видят също са изброени. За някои от местата са споделени мнения на потребители на сайта. Добавени са и потребителски снимки. Аз лично се впечатлих от снимките, направени с балони над Кападокия. Докато чакаме да споделиш своите снимки от там, може да погледаме други

                          Коментар


                          • #14
                            От: До ходилите в Кападокия, Турция

                            Аз приключих с пътеписа за Мексико и сега работя по този. На балон не съм се качвал, така че снимки от балон няма да има.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #15
                              От: До ходилите в Кападокия, Турция

                              И все пак ще ми е интересно да разгледам и твоите снимки. Нищо, че няма да има от полет с балон.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X