Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция - ферибот през Дарданелите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турция - ферибот през Дарданелите?

    Предстои ми едно пътуване през юни до Кушадасъ! До Истанбул пътувам често, но по този маршрут ми е за първи път! Ако някой е пътувал моля да сподели - къде е по-удачно да се вземе ферибот, през колко време са фериботите, колко струват и въобще всичко по маршрута - какво може да се види по пътя, колко време горе-долу ще ми отнеме пътуването?
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    До: Турция - ферибот през Дарданелите?

    Това е един от най-красивите маршрути на Турция.От Капитан Андреево до Измир е близо 600км.Ферибота,с който трябва да прекосиш Дарданелите е този http://tubiba.turkcebilgi.com/gelibolu-feribot-iskelesi .Лек път.

    Коментар


    • #3
      До: Турция - ферибот през Дарданелите?

      Ферибота на Чанак кале е през 1 час по време на зимния сезон в периода от 07:00 до 24:00. През лятото е на 30 минути. Пътува 30-40 минути от единия до другия бряг. Цената не си я спомням, обаче .

      Успех и лек път!
      Последно редактирано от Митко (smile); 15-02-10, 16:34.
      LZ1DWW

      Коментар


      • #4
        До: Турция - ферибот през Дарданелите?

        Хъм, ама това са два различни ферибота! Единия е Canaccale, а другия Gelibolu! Кой е за предпочитане?
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          До: Турция - ферибот през Дарданелите?

          Гелиболу е твоя ферибот,за четирисет минути си на другият бряг,а оттам нататък караш само по крайбрежната ивица до Измир.От там до Кушадасъ е 90км.

          Коментар


          • #6
            До: Турция - ферибот през Дарданелите?

            Ако си тръгнал на почивка и не си избрал още хотел-горещо ти препоръчвам http://maps.google.com/maps/place?hl...03414358377626

            Коментар


            • #7
              До: Турция - ферибот през Дарданелите?

              Не зная. Не съм минавал оттам Така като гледам и с двата ферибота, пътя е един и същи почти. Като време отнема около 3-4 часа от границата до ферибота и после 6-7 до Кушадасъ(това с нормално каране).
              LZ1DWW

              Коментар


              • #8
                До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                Ако си тръгнал на почивка и не си избрал още хотел-горещо ти препоръчвам http://maps.google.com/maps/place?hl...03414358377626
                Благодаря! Да на почивка, цяла компания сме! Хотела вече сме го платили и предлагат транспорт с автобус, обаче аз автобуса го мразя много! Пък и на място да остана без кола ми е голям проблем!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Благодаря! Да на почивка, цяла компания сме! Хотела вече сме го платили и предлагат транспорт с автобус, обаче аз автобуса го мразя много! Пък и на място да остана без кола ми е голям проблем!
                  Задължително с колатаИма много места,където може да се разходите-най-вече Ефес.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                    Благодаря и аз, за полезната информация.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                      Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                      Задължително с колатаИма много места,където може да се разходите-най-вече Ефес.
                      Ефес задължително! Мисля, че и Памуккале трябва да се посети! А нещо друго наблизо?
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Ефес задължително! Мисля, че и Памуккале трябва да се посети! А нещо друго наблизо?
                        Курорта Чешме не е за изпускане,както и центъра на Измир...http://www.kusadasi.net/around/nationalpark.htm

                        Коментар


                        • #13
                          До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Ефес задължително! Мисля, че и Памуккале трябва да се посети! А нещо друго наблизо?
                          Така, нека и аз да ти бъда полезен, ако мога. Имам две пътувания в тази посока и двата пъти пътувах с колата. От Капитан Андреево като излезеш караш по магистралата и се отбиваш в дясно покрай Одрин за Хавса, Касан и Чанак кале. Ако ти се кара в Европейската част, отиваш до Чанак кале. Пътя не е магистрала. Ферибота е до сами пътя. Корабчетата тръгват на половин час, някога и в по късо време. Пътуването с ферибота е 10-15м. другото е тръгване и паркиране.
                          За 4човека и колата платих 25лири.

                          Като слезеш до морето, от всяко населено място има ферибот. Ако хванеш от Гелиболу до Лапсеки е горе долу същото с Ферибота, но там пътя е по хубав до Чанак кале.

                          От Чанак кале хващаш за Измир, доста голям град. Между Чанак кале и измир можеш да посетиш Троя, има какво да се види. Скъп ми се видя входа-15евро на човек, но Турците се грижат за историческите забележителности на народите живели по тези места и яко те цедят. От Измир се качваш на магистралата за Аидин, не търси табела с Кушадасъ просто няма. Един час се въртях до като едно "аби"-приятел ме упъти. Видиш ли табела Аидин и хващаш на там, иначе табели бол. Магистралата е платена-4лири до Селчук. Влизаш в Селчук и на един светофар, вече забравих кой хващаш на ляво и си в Кушадасъ. Между Селчук и Кушадасъ има разклон за Ефес-вход 25евро на калпак, вземе те си вода защото прехода е два часа в жегата. Обикаляш Ефес и от там можете да посетите гроба на Дева Мария, и там има вход 10тина евро.

                          Ако искаш да ти е спокойно гледай към 5.30-6.00ч. да си на границата. Където няма магистрала техните катаджии яко вардят и никакъв подкуп щото си в кауша на мига. Спират една кола и в нея радар и след 2-3км. патрулка и си за мустаците.

                          Ако ходиш в началото на септември или в края на август, пиши да те светна на един тарикатлък за прибиране.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                            Оше някои детайли.Пътя е много и е уморителен защото не можеш да караш навсякъде бързо-пътят не позволява,а и дебнат.От Бургас до Кушадасъ е 800км. но са много повече от 700+ до Солун.За ферибота има табели и се намира,обаче ако е лошо времето го спират.Аз не съм имал този късмет,но ми разказваха-търсене на хотел и т.н.Иначе е голямо удоволствие.Като стигнете до Азиатския бряг леко в ляво се вижда троянския кон от филма "Троя" който е много по хубав от този пред самата Троя.Пътя надолу е много красив,върви край морето.В Измир влязох веднъж с приятели които го познаваха,но сам не влизам,освен ако не е супер наложително.Движението в София изглежда като уреден парад.Ужасна лудница.Веднага до пристанището има паркинги-там е най добре и най лесно ще си намериш колата/много е важно.За Кушадасъ паркинг също на пристанището 5-6 лири.Понеже комплекса е много дълъг ако не сте в самия център,а там има интересни неща.Като обърнеш гръб на пристанището/там където са вързани корабите/ и тръгнеш право нагоре излизаш на пазара който е меко казано огромен и има всичко.За Ефес има една подробност освен задължителна шапка и вода.Има два входа-един долу и един горе.Долният се вижда на пътя между Селчук и Кушадасъ.Влиза се отгоре и трябва да минеш през целия град надолу и после да се върнеш,при колата си.Това обаче си е изпитание и за подготвен човек/в горещината/Затова,ако някой не влиза е идеално да ви остави горе,а после да ви вземе от долния вход.Така правят автобусите на "организираните".
                            Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                            Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                            Коментар


                            • #15
                              До: Турция - ферибот през Дарданелите?

                              Прегледай първата част на това пътуване http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=63209 има много, много места на които да се спрете
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X