Обява

Свий
Няма добавени обяви.

маршрут от Плевен до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • маршрут от Плевен до София

    интересува ме може ли да се направи маршрут от Плевен до Сифия които да е 99% оффроуд
    ако има такава възможност ще помоля за някаква карта и малко описание
    много благодарности предварително

  • #2
    Re: маршрут от Плевен до София

    Първоначално публикуван от ANARCHY
    интересува ме може ли да се направи маршрут от Плевен до Сифия които да е 99% оффроуд
    ако има такава възможност ще помоля за някаква карта и малко описание
    много благодарности предварително
    99%? Трудна работа. Не защото не можеш да караш извън асфалта, ами защото карта (GPS) на черните пътища има, но пътищата, дето се броят за офроуд, се нанасят най-вече по информация от колеги, които са минали по тях и са записали тракове.
    Като гледам, около Плевен такива почти няма. В посока София трябва да стигнеш до Балкана за да стъпиш на черни пътища, нанесени на картата.

    Т.е. едва ли ще може някой да те посъветва за 99% офроуден маршрут до София, че и да ти даде карта с описание. Това обаче е възможност за тебе да "прокараш" трасе и да споделиш информацията ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      добре де аз до балкана мога да стигна по черни пътища после и ще споделя,но от там незнам от каде за към софия и ако може картата да не е за гпс а някакви снимки или нещо такова просто на гпс-и не разчитам
      ако успея да направя тоя преход с моита компания обещавам много снимки и описания

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от ANARCHY
        ако може картата да не е за гпс а някакви снимки или нещо такова просто на гпс-и не разчитам
        E, тук грешиш и то яко. Един ГПС с възможности за работа с карта и рутиране по нея е идеален за движение по непознат терен. Твърдя го на база личен опит.

        Иначе едва ли ще има кой да ти даде подробни указания (че и със снимки на всяко завойче) за какъвто и да е по-дълъг маршрут.
        И като стигнеш до някое място, на което се разклоняват 2-3 пътя, ще трябва да установяваш по метода на пробата и грешката кой е верният.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          имах в предвид снимки на карти
          с компас човек също може да се ориентира по карта лично за мене тва е по добрия вариант макар и значително по бавен

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ANARCHY
            имах в предвид снимки на карти
            с компас човек също може да се ориентира по карта лично за мене тва е по добрия вариант макар и значително по бавен
            За гореспомченатите цели ще ти трябва достатъчно добра топографска карта с достатъчно едър мащаб. Примерно тук има натовски карти 1:50,000

            Ама какво ще ги правиш с тия сканирани картинки - не знам. Или трябва да имаш в джипа лаптоп да си ги гледаш, или трябва да се скъсаш от печатане.

            И при всички положения, ще трябва сам да си проучиш и прокараш маршрута.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              с лаптопа няма проблеми

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ANARCHY
                с лаптопа няма проблеми
                Ами тогава дърпай карти и си готви маршрута
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  извиняваи ,че те занимавам, но не знам как да разбера колко тежък е даден маршрут на тези карти гледах маркировките на пътищата в легендата ама нещо не ми се изясни много

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ANARCHY
                    извиняваи ,че те занимавам, но не знам как да разбера колко тежък е даден маршрут на тези карти гледах маркировките на пътищата в легендата ама нещо не ми се изясни много
                    Е, това от топографските карти няма как да го разбереш. Легендата ти дава само типа на пътя - напр. асфалт или черен. Стига да можеш да четеш топографска карта, ще можеш да видиш например дали даден участък е спускане или изкачване, колко стръмно е и т.н. особености на релефа. Там обаче няма как да я има информацията, че в този район има напр. големи камъни, дълбока лепкава кал или пък по пътя са минавали виетнамки и джугани и са направили коловози като напоителни канали. Това може да ти го каже само някой, който вече е минал оттам, или се е опитал да мине, но не е успял.
                    Ей за това един ГПС с офроуд картата на Събин често пъти върши по-добра работа, защото може да ти даде идея какво минава по даден път. Естествено, никога не можеш да си 100% сигурен, но по моя опит поне досега, категоризацията на пътищата е по-консервативна. Т.е. неъответстията са били в насока, че даден път е означен като по-тежък, но в действителност се е оказвал е по-лек. Което е твърдо за предпочитане пред обратното.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X