Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ще седи въпросът със скоростните камери в ЕС след 01.01

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как ще седи въпросът със скоростните камери в ЕС след 01.01

    Някой наясно ли е как ще седи въпросът със кроростните камери в Евро зоната след 1 януари? До сега като страна извън ЕС минавахме метър с глобите, обаче след нова година имам усещането, че няма да е така. Пък чувам че глобите ще са ДЕБЕЛИ. Изобщо ако някой е наясно да казва та да знаем всички, които пътуваме навън.
    Поздрави
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

  • #2
    Не само в Евро зоната, и тук ще заработят камерите за скорост. Има вече доста в София, които работят за сега експериментално.

    По отношение на глобите - да, те са еднакви за всички Европейски граждани. Какво ни е различното? Да нямаме по три очи или по два х..

    Аз съм получавал бележка за неправилно паркиране от Германия и побързах да си я платя, защото и лихвите са сериозни. Те си дават и бележка с попълнени сметките за банков превод, много е удобно.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      Ще си купуваме от E-bay едни такива хубави рамки за номерцата - отпред с поляризиран плексиглас. Отпред номера се вижда, но под съвсем малък ъгъл вече е огледален...Камерата снима - номер йок!
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от quadra
        Ще си купуваме от E-bay едни такива хубави рамки за номерцата - отпред с поляризиран плексиглас. Отпред номера се вижда, но под съвсем малък ъгъл вече е огледален...Камерата снима - номер йок!
        Не си първият "изобретател:, сега ще разкажа една истинска история :

        Човекът (веселяк) превишил скороста и го щракнали с камерата изпратили му снимката по факса и фиш за (да кажем) 100$, той (нали е веселяк) им изпратил по ФАКСА 100$-ова банкнота (т.е. картинката), но каква била изненадата му когато обратно по факса получил снимка на Централният затвор, та не знам защо бързо си превел сумичката

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от quadra
          Ще си купуваме от E-bay едни такива хубави рамки за номерцата - отпред с поляризиран плексиглас. Отпред номера се вижда, но под съвсем малък ъгъл вече е огледален...Камерата снима - номер йок!
          А на мен дали ще ми помогне а?
          Я ми поръчай некви специални невидими чаршафи
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от alex_markov
            Първоначално публикуван от quadra
            Ще си купуваме от E-bay едни такива хубави рамки за номерцата - отпред с поляризиран плексиглас. Отпред номера се вижда, но под съвсем малък ъгъл вече е огледален...Камерата снима - номер йок!
            Не си първият "изобретател:, сега ще разкажа една истинска история :

            Човекът (веселяк) превишил скороста и го щракнали с камерата изпратили му снимката по факса и фиш за (да кажем) 100$, той (нали е веселяк) им изпратил по ФАКСА 100$-ова банкнота (т.е. картинката), но каква била изненадата му когато обратно по факса получил снимка на Централният затвор, та не знам защо бързо си превел сумичката
            Що ли си мисля че ако имаш такова нещо няма как да ти го пратят по факса?
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от quadra
              ...Що ли си мисля че ако имаш такова нещо няма как да ти го пратят по факса?
              Забелязал съм че западните държави са си организирали обществото така, че живота "на ръба" е не особено приятен, хората там се стремят да се съобразяват с нормите налагани от обществото, особено с графата закони. Един приятел определи една Голяма "западна демокрация" като "ТВУ маскирано на Лунапарк" , не мога да не се съглася с него - хич не ми харесва, но е така. А номера ти може и да мине веднъж, два пъти, но след това е доста възможно да имаш повече проблеми от фиш за превишена скорост пък може и да греша, все пак доста кратко съм живял в чужбина (сумарно сигурно е по-малк от 1-2 години). Още един прецедент от тяхната Демокрация, чух че дребните проблеми с кредитната ти карта - като не плащане например, понякога се "разминавали" без взимания, "САМО" с вкараване на провинилият се в "Списъка" на лошите кредитополучатели и Край - Никога вече кредитна карта, изпадане от Социума, никакви заеми, и край на живота в "консуматорското" общество нещо като отлъчването преди доста векове.
              Странно какво ми стана та по тази тема изписах един тон "Философски размисли" - сигурно остарявам, оглупявам или пък започвам да съжалявам за анонимността и колективната Безотговорност на по-Не технологичните времена

              Коментар


              • #8
                Много харесвам сентенцията "Както и да се въртим, Турция ни е все отзад". Има дълбоки исторически, социални и сексуални корени, които обясняват това което чувстваме и ни се случва...

                Иначе хубави демократични държави има отдавна и на Изток, любимата ми е Сингапур. Там за 25 години от пиратски остров направиха най-модерната и приятна държава. А за 6 вида престъпления си има въже по бързата процедура. Присъдите се изпълняват на нещо като баскетболен стадион, с голям интерес от страна на зрителите.

                Та за да влезем някакси в 21 век, ще имаме известни затруднения, които ще ни влезнат от съответното място. От нас си зависи какво и как ще приложим за не боли много
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  Дааа, мненията са интересни и разноообразни, както за всяко нещо в БГ . Няма спор: правилата са за да се спазват(това не важи за хората които се смятат за "по-велики" от останалите покрай тях). Аз за себе си съм намерил решение на този въпрос чрез http://www.scdb.info/ . За 10 Евро получаваш 99,99% от местоположението на камерите, с непрекъснат update на новите за 1 година. Интересно би било ако се направи подобно нещо на катаджийските засади в БГ. Предполагам че ЖПС-а ще тутка непрекъснато до побъркване и в резултат ще е по-добре да си бутаме колите а не да ги управляваме. При нас на всяко междуселско кръстовище има ограничение от 40-50км/ч което сигурно е оправдано като се има в предвид че почти никой не спазва правилата на кръстовищата, но по такъв начин пътуването си превръща в кошмар, ускоряваш-намаляш, ускоряваш -намаляш, и така докато ти писне и спреш да намаляш с изключение на населените места и разбира се резултатът е на лице - глоба за превишена скорост(аз например изпреварих камион на междуселски участък с 90 и ме спряха щото имало ограничение 60, а аз не съм го видял защото изпреварвах камиона в тоя момент, и знака беше от другата страна на камиона). Та въпросът е какъв е смисълът от толкоз ограничения, след като те предизвикват само и единствено нарушения, а може би точно такава е и целта. Изобщо шофирането от Унгарската граница насам за мен си е наказание.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    Според мен скоро няма да имаме проблем с камерите в Европа,те Кат тук не могат да си съберат глобите камо ли от Германия,например там това директно ти го теглят от сметката а тук от къде ще ти го изтеглят,така че ще мине известно време до като се измисли схема.
                    [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                    Коментар


                    • #11
                      Засега КАТ няма система да събира парите по други причини.

                      Актовете за нарушения от Европа ще влизат като директно задължение, както данъците. Националната Агенция по Приходите (НАП) има вече доста добра система да си събира това което трябва, а и ще се усъвършенства доста в следващите месеци.

                      По-добре да не разчитеме вече, че някой ще "забрави".

                      Справка - събиране на задълженията и обезпеченията по ипотечни кредити, след неплащане на една вноска.

                      Кратко - като не платиш една вноска, започват изпълнително дело да ти вземат апартамента!!
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Веско
                        Засега КАТ няма система да събира парите по други причини.

                        Актовете за нарушения от Европа ще влизат като директно задължение, както данъците. Националната Агенция по Приходите (НАП) има вече доста добра система да си събира това което трябва, а и ще се усъвършенства доста в следващите месеци.

                        По-добре да не разчитеме вече, че някой ще "забрави".

                        Справка - събиране на задълженията и обезпеченията по ипотечни кредити, след неплащане на една вноска.

                        Кратко - като не платиш една вноска, започват изпълнително дело да ти вземат апартамента!!
                        Абсолютно съгласен! Европейците ще си вземат парите от раз без въобще да се интересуват от хаоса в БГ. Те ще намерят перфектен начин да си вземат своето, при това по най-бързия начин.
                        Поздрави
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от D-MAX
                          ... При нас на всяко междуселско кръстовище има ограничение от 40-50км/ч ...
                          Всъщност ако се замислите защо в БГ Толкова Много не се спазват правилата (аз доста мислих по въпроса) и ще видите че това не е защото ние сме някакви "лоши" хора, а защото правилата не са както трябва, не в общият смисъл, а в частост - знаците в повечето случай са неадекватно поставени, всички сме свикнали след ремонт на пътя ограничението 60/40 и забраната за изпреварване да останат поне една ГОДИНА на ГОТОВАТА магистрала и хиляди подобни примери които поставят изпълнителните хора в ГЛУПАВО и НЕРАВНОСТОИНО положение и така Българинът е Възпитаван да не зачита правилата ДОРИ когато те са полезни за него, но той не е уверен в това, той не мисли че знака не е за да му помага, а е уверен че той е сложен за да може КАТ-аджията да му вземе някой лев.
                          С това въобще не искам да оправдавам нарушителите (макар и рядко и аз попадам в тяхните редици ), а просто да се опитам да намеря корена на проблема и се сещам за далечните години на Соца и моята казарма, където НИКОЙ не вървеше по правилата и беше много удобно "власт имеющите" да си изберът "лошият" и да го хванат на момента в Издънка (в която са и те самите), беше удобна система за някой, но всички свикнахме с безхаберие да се отнасяме към всички правила. За съжаление сега нещата са почти същите и трябва бая време за да свикнем че повечето правила (поне са мислени да) са полезни за нас самите

                          Коментар


                          • #14
                            И аз съм съгласен с това!

                            Тук е мястото на гражданските (нестопанските) сдружения , които имат много по-голяма легитимност от отделното ФЛ.

                            Като се документират факти и пускат оплаквания и жалби до КАТ и съответно общините или ИАП, те ще трябва да отговорят в законовия срок. Бездействието и неотговарянето е повод за по-сериозни (колективни) действия.

                            А за по-сериозни аварии и проблеми, много по-лесно и евтино е колективно да финансира завеждане на съответно дело, един вид взаимопомощ за пострадалите приятели!
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Веско
                              И аз съм съгласен с това!

                              Тук е мястото на гражданските (нестопанските) сдружения , които имат много по-голяма легитимност от отделното ФЛ.

                              Като се документират факти и пускат оплаквания и жалби до КАТ и съответно общините или ИАП, те ще трябва да отговорят в законовия срок. Бездействието и неотговарянето е повод за по-сериозни (колективни) действия.

                              А за по-сериозни аварии и проблеми, много по-лесно и евтино е колективно да финансира завеждане на съответно дело, един вид взаимопомощ за пострадалите приятели!
                              Веско това ти като учредител и Председател на Клуб УАЗ ли го казваш? Това си една типична Гражданска, нестопанска организация

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X