Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

    Ползвам последната версия но мисля че не съм бил достатъчно ясен.
    Основният път на няколко места има разклонения с дълъг и кратък участък свързващи се впоследствие.
    Тъй като правилото е че се използва основният път и НЕ СЕ ИЗЛИЗА ОТ НЕГО не бих искал да коментирам алтернативните взъможности.Просто констатирах че някои от тях (4),(B) са включени в картата.
    Предполагам че и ти си забелязал че особено в високите части местата извън пътя през които е минавано остават като рани!!!
    Ние минахме през Паниците.За този от Априлци (пътеката на Гандалф) не мога да кажа .
    Чувл съм за случки в минали години но както и друг път е ставало на въпрос off road пътищата се променят постоянно!
    Последно редактирано от Красимир Найденов; 13-08-10, 19:42.
    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

    Коментар


    • #77
      От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

      Колега не питам за правилата и алтернативите в балкана а за алтернативите и шорткътите в КАРТАТА....аз не съм забелязъл такива ...затова питам.....

      п.с Забелязвам всичко в тоя балкан....и мотористите,джипките,паркетниците,атв-та,трактора,рактрака........местните чичковци с балканите които влачат клони завързани за моторите си..........живея тука макар и все по рядко.....раните са от рактрака и трактора......останалото е бял кахър......
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        .....раните са от рактрака и трактора......останалото е бял кахър......
        Най-после едно адекватно мнение за вредата от оффроуда в НПЦБ. Колега, имаш едно черпане от мен....!
        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
        0894328706

        Коментар


        • #79
          От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

          Малко и от днес по пътя до в.Ботев





          И малко по-надолу......Валеше почти през целия път ...












          Последно редактирано от Roninn; 27-03-11, 23:55.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #80
            От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

            Страхотни снимки.Браво,завист,ееееи.
            Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

            Коментар


            • #81
              От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

              Колеги, може ли информация за туристическата пътека от Паниците до хижа Рай?
              Колата има ли къде да я оставя да нощува на Паниците? Смисъл на другия ден да не си я намеря по джанти примерно...
              Пътеката нагоре нуждае ли се от специализирана екипировка, или може и по дънки и маратонки?
              124 -> 164
              T4

              Коментар


              • #82
                От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                Една ранничка с малко храна и втори кат дрехи, при положение че атакувате в хубаво време. Пътя е лек - нищо екстремно. Колата съм оставял на Паниците в края на автомобилния път до сега съм нямал проблеми, но винаги сме били с обикновенна кола. Може да се споразумеете с някои хижар по станциите да я оставите при него.
                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                Коментар


                • #83
                  От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                  Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                  Колеги, може ли информация за туристическата пътека от Паниците до хижа Рай?
                  Колата има ли къде да я оставя да нощува на Паниците? Смисъл на другия ден да не си я намеря по джанти примерно...
                  Пътеката нагоре нуждае ли се от специализирана екипировка, или може и по дънки и маратонки?
                  Към края на Паниците има един по-голям хотел ( мисля,че се казва Рай - по спомени ) - има голям паркинг - едва ли ще има проблем за колата. Аз не бих тръгнал в планината с маратонки ,ама всеки си знае! Пътеката не е трудна и е много живописно! От Паниците е 3 до 4,5 часа - зависи от почивките за снимки ! Приятна разходка!
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #84
                    От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                    Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                    или може и по дънки и маратонки?
                    НЕ МОЖЕ!

                    Това е планина, по дяволите..... И аз още си спомнян какво беше чувството, когато се загубиха група деца там горе.....


                    А ГСМ-те там нямат покритие.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                      Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                      Колеги, може ли информация за туристическата пътека от Паниците до хижа Рай?
                      Колата има ли къде да я оставя да нощува на Паниците? Смисъл на другия ден да не си я намеря по джанти примерно...
                      Пътеката нагоре нуждае ли се от специализирана екипировка, или може и по дънки и маратонки?
                      Само до Рай, да, като е ясно, че трябват дрехи за преобличане. Към вр.Ботев и въобще в централната висока част на Стара планина, където времето може да се промени за минути, а и сега пък през ранната пролет, е пълна простотия да тръгнеш с екипировка състояща се само от маратонки и дънки. Задължително трябва да имате и вариант за зимна буря, дори и да не ви потрябва. Лично аз съм спасявал в тези райони "оптимисти" без екипировка.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                        Оптимист без екипировка е загубен, но реалист без екипировка е друго. И сняг да завали след като знам, че имам няма и два часа до колата, паля маратонките, на нулева температура и по къс ръкав мога да се прибера.

                        От 10-тина години съм шишко и не съм във форма, но преди 2-3 години слязох на бегом от х. Рай до Паниците (110 кг. + 15 кг. ранница 80 л.).

                        П.П.
                        Реалиста има планинска застраховка, има зареден мобилен телефон, има навигационен модул за непознати места (или поне хартиена карта), никога не тръгва някъде без да знае къде отива, преценя хората в групата.

                        Реалиста прави компромиси въз основа на премерен риск.
                        Biagini Passo Powered By VW Syncro

                        Коментар


                        • #87
                          От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                          Мобилните телефони имат връзка тук-там...на в.Ботев има обхват поне на м-тел...Аз не бих тръгнал без джип нагоре ама луди хора всякакви,носете си дрехи за топло и мн.студено до зимна буря,на откритите места духа почти целогодишно ,сухи обувки,храна за 2-3 дни ако сте като мен,ръчен gps най-добре !
                          Това по дънки и маратонки е несериозно,спрете колата на паниците и постойте 30 мин отвън и тогава решете как ще сте облечени горе..!

                          Най-голям враг е умората и студа ....Сега цветята цъфтят,незнам как са на вкус ама конете са живи и здрави горе,така че от глад трудно се мре там...!
                          Последно редактирано от Roninn; 02-04-11, 09:21.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #88
                            От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                            Съжалявам, че изразът "по дънки и маратонки" предизвика такива реакции. Имах предвид дали е лесна пътеката, щото беше останала една от малкото дето не съм минавал.
                            Да ви представя "маратонките":


                            Иначе моите впечатления са за един доста приятен преход, особено в хубавото съботно време. Точно за 4 часа и 20 мин бяхме от Паниците до х.Рай, където вечерта се събраха доста хора. Имаше песни и танци, китари и гайди. Яд ме е само, че не можах да снимам великолепното звездно небе над хижата, но си бях забравил статива вкъщи. Това поне е повод да се върна и смятам да го направя още лятото.
                            На сутринта времето нямаше нищо общо с предишния ден, но поне се надишахме с качествена балканска мъгла. И ни валя замразен дъжд

                            Ето още малко снимки:

                            Рррръгам на прва...


                            И преди почти половин век са се качвали хората
















                            Горско духче
                            124 -> 164
                            T4

                            Коментар


                            • #89
                              От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                              Днес имаше празник в местноста Паниците над град Калофер






                              А горе си беше спокойно,с анцунг,яке и шапка ....студ и максималата температура достигна 10 градуса !





                              забелязах под връх Ботев умряло това животно,смърди яко и е на 10-15 метра от пътя......



                              За всеки случай и GPS-координати !

                              Животното е крава и е доста едра !В общи линии незнам дали е правилно и снимките са за тук....по скоро за парковата охрана ако чете тука !
                              Последно редактирано от Roninn; 31-07-11, 23:33.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #90
                                От: Откъде тръгва пътят за връх Ботев?

                                Някой може ли да каже дали пътят е проходим през Април?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X