Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акъл за море в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акъл за море в Гърция

    Има и някакви мухаджири, факт. Но те си личат и на външен вид.
    Както и дори по начина по който правят салата - цяла краставица и домат срязан на две ))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Акъл за море в Гърция

      Понеже темата я започнах с "да няма руснаци" е редно да направя корекция.
      Най досадни противните същества, на които съм попадал в Гърция са рускоезични украинци
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Акъл за море в Гърция

        Единственият проблем в Гърция са чужденците: сърби, македонци, българи и понякога руснаци. С германци и други, няма никакъв проблем.
        Едни сърби се опитаха да ми краднат джапанките на плажа на Закинтос.
        Български циганин влезе през нощта във наета вила на Каряни.
        Затова ходим по надалече и на по скъпото - там дразнителите силно намаляват.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Акъл за море в Гърция

          Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
          Друго си е Черноморската вода - влезне ти в очите= конюнктивит, глътнеш малко = диария...

          Нито ти пари на очите, нито ти е гадно = запознаваш се с някой лекар и аптекар и с лекарства които не си познавал и нямаше да познаваш ако не беше ти влезнала Черноморска вода в очите...

          Глътнеш малко Черноморска водичка, нито е прекалено солена, нито е гадна =само те прави "дежурен нощна смяна"на тоалетната чиния...

          Такива преживявания не са за изпускане...А и какви спомени ти оставят да разказваш на поколенията...
          Съгласен съм, водата е мръсна, по-мръсна от гръцката. Но това лято сме били 25 дни на море тука, няма конюкттивит и диария, ни аз ни малкото. А то пийна водица. Отделно, че като не ни се стои на плаж където сме отседнали, обикаляме по други плажове и другите населени места. И в гръцко ми харесва, ма чак пък до такава степен, че да се въодушевявам по този начин - не. А, и морски дарове не ям. Риба умерено.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Акъл за море в Гърция

            Мхм.Добре.

            Аз пък бях 2 пъти у Гръчко и 1 път у Бугарско.

            Ама по 2015 г. ходя само където НЯМА Бай Ганьо.

            У нас обаче силно намаляват плажовете на които няма народ.Къмпингите пред Бургаските солници и Поморийски езеро си струваше, ама вече там действа голям бетонен комплекс ... Плажът засега е много малко засегнат - само пред хотела и все още е неохраняем, а се охранява от спасители и шезлонги отново само пред хотела...

            Нагоре на Северното Черноморие имам още 3 плажа които си струват, като единият се ползва от половин Варна събота и неделя, но все още става, щото е на 24-26км от Варна.Другите са прилични, единият е най-големият и дълъг в България, другият е от най-дивият, ама е най-отгоре.
            В България само далече от големи населени места или популярни морски дестинации с "дълбоководно загомняне" на фекалните води ...


            Ципура = 15 лв, чернокоп 14лв порцията, 100 гр. лефер, лаврак = 5 лева.Е, то в гъчко една порция с цяла риба ципура, лефер, лаврак 250/300 гр + гарнитура е 7.50€ - 8€ и то в популярни ресторанти на(над) брега с прекрасен изглед.


            Освен това така как гърците сготвят морска храна българите само можем да я изхабим ...


            В Гърция отново само на малко посещаеми плажове ходя извън големи населени места или популярни дестинации ...

            Никой не се въодушевява, ама ако някога се пенсионирам искам да съм пенсионер в Гърция, а не в България...


            Отделно като няма народ, може да си метна въдиците.То и рибар не съм, ама има време до пенсия, а и защо само да се пека, като мога едновременно да се пека и да ловя риба лежейки на пясъка или под чадъра или на някоя скала...

            Гръцките плажове на които не съм ходил първо ги посещавам през сателит, след това пред Гугъл карти и ако ми харесат посещавам на място ...

            Българските няма вече къде да ходя или да проучвам - знам къде какво има плажове с малко народ или почти без народ.Ама са по-малко от пръстите на едната ръка ...

            А да ловя риба на ЧМ би било подигравка и загуба на време сравнено със същата дейност на гръцките морета...

            Коментар


            • От: Акъл за море в Гърция

              Те си я умеят рибата, сядал съм и в оня редторант на плажа, солун, дето бил там най-стария такъв, дето и путин са го водили да яде.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Акъл за море в Гърция

                А който не обича морски дарове - може да пробва манджите с патладжан У нас такова няма
                За пенсията и аз съм се замислял, но с 500 евра на месец няма да е като на почивка и засега си оставам с мисленето...
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: Акъл за море в Гърция

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  А който не обича морски дарове - може да пробва манджите с патладжан У нас такова няма
                  За пенсията и аз съм се замислял, но с 500 евра на месец няма да е като на почивка и засега си оставам с мисленето...
                  Аз и патладжан не обичам. От 4 пробвани яденета в Гърция 2-те бяха провал, едно тотален. За пенсията съм се насочил към Северна Македония някъде около големите езера, има почти 30 години до тогава и не се знае дали няма да е наша територия като дойде времето за пенсия. Сега се услушвам за инвестиции там, че имат огромен потенциал и скоро вероятно ще влязат в ЕС и цените ще скочат.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Акъл за море в Гърция

                    Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                    Мхм.......
                    Гръцките плажове на които не съм ходил първо ги посещавам през сателит, след това пред Гугъл карти и ако ми харесат посещавам на място
                    Аз пък ползвам този сайт https://m.tripinview.com/en ... после ще ме черпите.
                    Летя си с хеликоптера, и ако ми хареса нещо, превключвам на снимки.
                    Там резолюцията е убийствена.

                    Коментар


                    • От: Акъл за море в Гърция

                      На какъв хеликоптер летиш?
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • От: Акъл за море в Гърция

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        И аз се върнах днес от Гърция и вероятно няма да повторя море там. ... Просто не е за мен..... Солената вода не ми понася, пари на очите и е много гадна като глътнеш малко.....
                        Карай на Шкорпиловци тогава. Че и мамашите са дашни ... а водата е пивка .Не е като гръчката. Не на последно място : чалгата е яка , нищо общо с Керамоти ...
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 13-09-19, 21:31.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Акъл за море в Гърция

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Сега ще се окаже, че в Гърция, освен, че е по-хубаво е и по-евтино!
                          Къде остана патриотизма колеги!
                          Ами ... както беше казал някой : "Видяха се с пари българите и хванАха по чужбинско" .
                          ...а като се прибави и факта , че нема вече бодлива тел, немски овчарки , шмайзери и минни полета по границите (и визи) .. и глей сеИра на българина !

                          .... не щат да седят тука да укрепват българо- съвецката дружба по наш`то Черноморие ! Хем над 300 000 съвецки другари са си купИли имоти тука и чекат да жулиме по братушки водка ...

                          ... а патриотите ... узо ше ми пият ...
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Акъл за море в Гърция

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Карай на Шкорпиловци тогава. Че и мамашите са дашни ... а водата е пивка .Не е като гръчката. Не на последно място : чалгата е яка , нищо общо с Керамоти ...
                            Бат Владо, що имаш неприязън към Шкорпиловци? Водата си е чиста в сравнение с Равда. Гъзетата не обичат да ходят там щото било селско и ходят на Обзор. Не на последно място Шумен-Шкорпиловци е 110 км и на връщане кара жената, па аз си пия биричка.
                            RAV 4
                            F650GS

                            Коментар


                            • От: Акъл за море в Гърция

                              И аз ходя на Шкорпиловци и ми харесва.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Акъл за море в Гърция

                                Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                                Бат Владо, що имаш неприязън към Шкорпиловци?....
                                Е па сам си си отговорил :

                                Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                                ... Гъзетата не обичат да ходят там щото било селско и ходят на Обзор....
                                .. а аз бех гъзар .

                                ... и още нещо : ти не обичаш солената вОда , аз пък не обичам да лЕжим на камънье .
                                На Шкорпиловци имам спомен с една Дуся , дето ме нарА да легнем на камъньете , а тя - отгоре ... от тогава ( а то вече ) 40 години - предпочитам чехкини , полякини , шведки и ... пясъчна , топла и чиста ивица ...и бистра вода ... абе лично аз съм доволен , че влезнАхме в еврогейския союз .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X