Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво правим като одъртеем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво правим като одъртеем

    Да ясна ми е концепцията, ама нали сега мъдрим, примерно , как се планира едно такова нещо
    Да речем, ще пътуваш на стоп, ама зимата какво правиш, големите локви как ги мнаваш ?
    Преди време , когато скитолих повечко из страната ми се беще появила подобна идея. Да споделям пътуванията със снимки и да каня гости с мен , срещу поемане на част от разходите. Не ми хареса резултата. Просто , аз обикалям за собствен кеф , не мога да мисля , на кого какво ще му хареса. А се оказа , и че не обичам да снимам и споделям диви местенца , които съм открил , че ги налазват разни паразити
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #62
      От: Какво правим като одъртеем

      Много от скитащите по света работят няколко месеца/години събират всяка стотинка и след това с тези пари обикалят докато стигнат и после отново.

      Въпросният по-горе Пейчо ( www.jlto.org и със сала..) например за сегашното пътуване в Азия и по-късно Монголия, работи близо година и половина тук.
      Но, тук живее на гости по приятели, няма кредити,,няма кола, няма гсм договори, лизинги и каквото и да е.. Разходите ги е свел близо до 0-лата.

      Коментар


      • #63
        От: Какво правим като одъртеем

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Много от скитащите по света работят няколко месеца/години събират всяка стотинка и след това с тези пари обикалят докато стигнат и после отново.

        Въпросният по-горе Пейчо ( www.jlto.org и със сала..) например за сегашното пътуване в Азия и по-късно Монголия, работи близо година и половина тук.
        Но, тук живее на гости по приятели, няма кредити,,няма кола, няма гсм договори, лизинги и каквото и да е.. Разходите ги е свел близо до 0-лата.
        Най-важното за него, т.н. Типинг поинт е, че няма жена/деца!

        Всичко останало се постига лесно или преодолява лесно, то и по-горното се преодолява лесно, просто си отебаваш близките и роднините и готово, ама не всеки има толкова дебела кожа.

        Аз съм на път да тествам 3 седмици из Европа, надявам се да мога да отрежа всички имейли и служебни телефони през тия три седмици, малко от малко да се откъснем от циливилизацията.

        Другия вариант, който е като суха тренировка за такова пътешествие е дълга отпуска "на даче" ама ако дачата е в някой джендем, без обхват, ток, вода, асвалт и близкия магазин е на 40-50мин с джипа, в БГ има милиони такива мастенца, колко му е да се тества човек.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #64
          От: Какво правим като одъртеем

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Много от скитащите по света работят няколко месеца/години събират всяка стотинка и след това с тези пари обикалят докато стигнат и после отново.

          Въпросният по-горе Пейчо ( www.jlto.org и със сала..) например за сегашното пътуване в Азия и по-късно Монголия, работи близо година и половина тук.
          Но, тук живее на гости по приятели, няма кредити,,няма кола, няма гсм договори, лизинги и каквото и да е.. Разходите ги е свел близо до 0-лата.
          Точно така. Познавам го Пейчо. Като начин на мислене няма нищо общо с регулярния гражданин. Дори и аз за много неща го намирам "странен". При него всичко е подчинено на едничката мисъл/цел да пътува. Т.е. пак стигаме до това, което бях писал по-горе и доста други мнения потвърдиха, че всичко е до главата (манталитета и мисленето). На всички много ни харесва, но на малко ни стиска!
          Най-добре е да се намери накакъв баланс. Живееш и работиш като колегите си, но успяваш да отделиш 1-2 месеца в годината за пътуване. Но пак е много трудно. Факт е, че интересните, неконвенционални пътувания/експедиции се правят от "изпращялници" (не целя да обиждам никого, просто в тази дума влагам смисъл на човек извън стереотипа).
          Последно редактирано от pegasoto; 26-04-16, 11:32. Причина: правопис

          Коментар


          • #65
            От: Какво правим като одъртеем

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Най-важното за него, т.н. Типинг поинт е, че няма жена/деца!
            Също много вярно! Преди две години в Монголия срещнахме една сръбкиня, Снежана. Обикаляше по света с колело от 3 години и беше навъртяла по спомени около 25 000км. Тръгнала е с дългогодишния си приятел по предварително утвърдения план/маршрут. На първата половин година пича не издържал и дотам с връзката им. Тя продължила сама.

            Коментар


            • #66
              От: Какво правим като одъртеем

              Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
              На първата половин година пича не издържал
              Т.е. половин година с потна жена стига за всяка любов?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Какво правим като одъртеем

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Т.е. половин година с потна жена стига за всяка любов?
                Преди години качихме с жена ми една мацка на стоп, оказа се рускиня, варианта на наш Пейчо, в лице става но и се четяха дългите дни прекарани под жарещото слънце и брулена от вятъра, тялом ставаше да кажем, обаче - имаше си доста солидна аура и чесно казано всички мераци изчезват на мига щом те удари този силен ъперкът в носа.

                Не я виня, ясно ми е защо е така, ама все пак всичко в живота е един компромис, да си пътешественик/авантюрист сигурно е хубаво ама компромиса е, че загърбваш всичко за което ние редовите граждани се борим и потим всеки ден всеки час, дом, блага, деца, дом, осигуровки, дом, кариера, хоби/та, дом и т.н.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #68
                  От: Какво правим като одъртеем

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Като се пенсионира на 68 ще ти е само до пътешествия.Ако си голям късметлия и не ходиш по лекари,ще искаш само спокойствие.
                  Напълно прав си колега, изобщо не мисля да чакам обидната пенсия. Въпрос на разумни сметки и все пак не пропиляни години с неправилни разходи. Този начин на живот се планува години на ред, това не е задоволяване на импулсно желание. Мисля че 50-55 год. възраст са най подходящи е ако си се женил на 40 ще е по-късно
                  Отговорности към деца и родители имаме разбира се и тук опира до стечение на обстоятелства. Важно е да не се пропусне момента когато сме в кондиция, отговорностите са минимум и остава да се избавим от страховете си и започнем да осъществяваме мечтите си.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво правим като одъртеем

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Не я виня, ясно ми е защо е така, ама все пак всичко в живота е един компромис, да си пътешественик/авантюрист сигурно е хубаво ама компромиса е, че загърбваш всичко за което ние редовите граждани се борим и потим всеки ден всеки час, дом, блага, деца, дом, осигуровки, дом, кариера, хоби/та, дом и т.н.
                    От гледната точка на "редовите граждани" е точно така, обаче съм сигурен, че и обратното важи в пълна сила. Т.е. въпрос на гледна точка

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво правим като одъртеем

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      ..... компромиса е, че загърбваш всичко за което ние редовите граждани се борим и потим всеки ден всеки час, дом, блага, деца, дом, осигуровки, дом, кариера, хоби/та, дом и т.н.
                      Ценностите които притежаваме ни правят различни,за това единици са авантюристи и много реалисти . Поздрави.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво правим като одъртеем

                        Колко години можеш да изкараш в пътешествия.Брат ми живее в Англия и има собствен бизнес там.Като всеки човек без проблеми с финансите си намери вид хоби.Започна да се увлича по йога. Ходи няколко години в един ашрам в Индия.Но после се захвана с нов проект и сега парите от индийската авантюра му трябват а неможе да си играеш вечно на авантюрист щото когато постигнеш дадена мечта тя вече няма обаяние.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво правим като одъртеем

                          Понеже явно се въртим около парите - Ясен и ДБРС не казаха дали им е ОК цената за Пинца?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво правим като одъртеем

                            Няма Пинц при мене.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво правим като одъртеем

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Няма Пинц при мене.
                              Е колко да няма

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Всъщност, понеже не ви знам концепциите за евтино - става въпрос за търг, късите почват от 1.5€, дългите от 2.5€, обикновено излизат на около 5€ за късите и 7€ за дългите
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво правим като одъртеем

                                аа
                                къде това?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X