Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мароко 2015

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мароко 2015

    ..........
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #77
      От: Мароко 2015

      Настанихме се в къмпинг и всеки се е заел с вечерята
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #78
        От: Мароко 2015

        А аз вече си имам учудена камила и кривогледа мароканка
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #79
          От: Мароко 2015

          Наздраве Гога Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2782.jpg
Прегледи:3
Размер:231.6 КБ
ID:5685795
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #80
            От: Мароко 2015

            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
            ,,И те са с 80-ка. Та станаха шест 80-ки...
            Нашата си е най-хубава...
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #81
              От: Мароко 2015

              Простете за невежеството, но каква е идеята на тази мрежа на предния капак на джипката?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:M.jpg
Прегледи:2
Размер:170.9 КБ
ID:5685836
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #82
                От: Мароко 2015

                Като гледам - за сушене и гладене на прането.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #83
                  От: Мароко 2015

                  Минаваме за малко през едно село за ремонт на гуми. Яко пукане пада. Три са за изхвърляне. ... Тайфата е ок, гледките невероятни!.....
                  П.П аз още не съм спукал гума. Кофти камъните са в миналото.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мароко 2015

                    Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                    Като гледам - за сушене и гладене на прането.
                    Тцъ - повече ми се струва за гъзарийка, отколкото за нещо полезно.
                    Ако съм ловец, и си гръмна едно прасенце, може би точно там ще го сложа, и ще го вържа с мрежата.. Ама из пясъците е неудачен вариант да си возиш камилата..
                    Ако напишеш в чичо Гошо bonnet net, ще видиш хиляда варианта на такива мрежи, и всичките са празни - никой нищо не слага там.
                    Може би хиляда и първия вариант ще даде отговор?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мароко 2015

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      ,,,Ако съм ловец, и си гръмна едно прасенце, може би точно там ще го сложа, и ще го вържа с мрежата....
                      Абе 200 кила шопар не го виждам точно там като абитуриент.
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мароко 2015

                        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                        Минаваме за малко през едно село за ремонт на гуми. Яко пукане пада. Три са за изхвърляне. ... Тайфата е ок, гледките невероятни!.....
                        П.П аз още не съм спукал гума. Кофти камъните са в миналото.
                        Дано да нямате повече проблеми с гумите. И чакаме с голямо нетърпение снимки.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мароко 2015

                          Малко ми е неудобно - на тази страница съм новобранец - да подсказвам, затова най-напред един цитат: http://rocknroad4x4.com/defender-bonnet-net/
                          според тези господа мрежата служи за удобен превоз на кирки, лопатки, въжета и прочее снаряжение за Екстремни ситуации, особенно ако човек бърза (например: при състезания)
                          Според мен по-добре е на капака да няма нищо, иначе точно когато потрябва, нищо няма да са вижда; да не говорим за това, че най-важните въжета никак не обичат да са мокри, когато не ги използват
                          (да,бе,да - в пустините дъжд пада веднъж на 50 години - което обаче в Мароко, където почти няма истинска пустиня, се случав доста по-често: през март тази година на няколко пъти трябваше да чакаме немалко време дъжда да спре, че пороя
                          да се оттече, за да прекосим реката - в девет от десет случая: по моста)

                          същите тези мрежи обаче, стават за прикрепване на багаж на покрива или в купето, но не сигурно дали си струват парите
                          (дори и ако гледаме същата цифра в левове, а не в английски лири)

                          Английската пералня за джипки по ми харесва - ведро/кофа с плътно затварящ капак = супена лъжица прах за пране, вода на вкус, пране до общо две трети от обема, затваряш плътно, притягаш я с едно коланче - след няколко часа друсане по терените: отваряш, вадиш изпраното, простираш го и го оставят да съхне докато спиш
                          (евентуално - ако няма време за спане - изцеждаш, "простираш" го в колата и докато пристигнеш е готово)

                          Не е зле, докато прането съхне, поне, а може и през цялото време - люка на тавана да е отворен***, за да може налягането отгоре да не пуска прах отдолу - нито през въздушните филтри, нито през всевъзможните "уплътнения" на врати, прозорци и т.н.
                          *** - така "работят" руските "буханки", в които почти не влиза прах - през август сам се убедих, докато прекосявахме Република Алтай и Хакасия, на няколко километра от монголската граница; така беше и на източния бряг на Байкал и по степите на Бурятия
                          при "буханките" люка повдига - за разлика от всички други - предната си част; на толкова високо почти няма прах, но се получава "контраналягане" в купето

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мароко 2015

                            Дано няма те проблеми с пукнати гуми - до края на Erg Chegaga, тоест до M'Hamid или до Zagora, са пясъци, дюни, слава богу, но след това, ако карате по учебника (Morocco Overland / Chris Scott), което, мисля си, правите - особенно ако минете по трасето на Дакар, - покрай границата с Алжир: по него се срещат песъчинки между камъняка - през март 2011 от седем (найти от унгарци) джипа само два не пукнаха/ме гума. Дано пак да си късметлия !

                            Как да прехвърля трек-а от spot в Google Earth или в Base Camp ?

                            Последните два дни минавате по път, който "на живо" не ми е познат - иска ми се да го видя на картинка...


                            Пускай снимкииии !

                            Ясно е, че докато караш трудно можеш да снимаш, но все пак - ако имат GoPro или подобна камера - можеш да я настроиш да ги прави на някакъв интервал: от двайсе две да стават, не е лошо !
                            (Марто да си яде ушите, че не е до тебе !)

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мароко 2015

                              Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                              ....мрежата служи за удобен превоз на кирки, лопатки, въжета и прочее снаряжение за Екстремни ситуации, особенно ако човек бърза (например: при състезания)
                              Надявам се с това темата за НЕНУЖНАТА мрежа на капака да се е изчерпала!

                              Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                              .... в Мароко, където почти няма истинска пустиня,
                              Не знам какво според теб е "истинска пустиня", но аз през последните 4-5 дена или около 1000км друго не видях


                              Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                              . изцеждаш, "простираш" го в колата и докато пристигнеш е готово)
                              Това искам да го видч, хехе! Половината "неистинска пустиня" минава през колата докато шофирам. Вече се досещаш на какво ще приличат МОКРИТЕ дрехи когато са изсъхнали

                              Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                              .Не е зле, докато прането съхне, поне, а може и през цялото време - люка на тавана да е отворен***, за да може налягането отгоре да не пуска прах отдолу - нито през въздушните филтри, нито през всевъзможните "уплътнения" на врати, прозорци и т.н.
                              Представих си го само за момент и започнах да се задушавам.

                              Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                              Дано няма те проблеми с пукнати гуми - до края на Erg Chegaga, тоест до M'Hamid или до Zagora, са пясъци, дюни, слава богу, но след това, ако карате по учебника (Morocco Overland / Chris Scott), което, мисля си, правите - особенно ако минете по трасето на Дакар, - покрай границата с Алжир: по него се срещат песъчинки между камъняка - през март 2011 от седем (найти от унгарци) джипа само два не пукнаха/ме гума. Дано пак да си късметлия !
                              Вчера цял ден ни спираха военни и ни пренасочваха далеч от алжирската граница. Нещо пак имат да делят а ние си загубихме половината ден в заобикаляне докато стигнем до дюните. ...



                              Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                              Ясно е, че докато караш трудно можеш да снимаш, но все пак...
                              Напротив!...

                              В малко градче м-ду Ерфуд и Загора сме в чудене на къде да поемем. Има доста сериозно военно присъствие и достъпа до доста от пистите е невъзможен в момента. Има нещо по границата с Алжир. НЕ ме интересува какво е! Искам си пистетата!
                              Имам доста за разказване и много снимки, но естетвено нета е слаб и не мога да ги кача, а предпочитам разказа да е със снимки...Малко търпение моля
                              П.П. Останахме 6 джипа. Онзи ден ирландците решиха, че достатъчно са се друсали по камъните и поеха по асфалт към Маракеш. Днес швейцареца се притесни от военните и ...хвана пътя на север....Останалите сме ОК от 'секъде!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мароко 2015

                                Опа,нет!....И така на сутринта на 09.10 ( така пише на снимките) поехме към плаж Легзира. отдавна исках да покарам под арките му, но уви-имаше още поне 2-3 часа до отлива, но поне се поразходих.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X