Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Деклариране на пари на границата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Деклариране на пари на границата

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Ако отиде до немска банка да внесе наведнъж 25к е много възможно да последват въпроси. Особено, ако тази сума се равнява на оборота по сметката му за последните, примерно 3 години. В България е много малко вероятно да имаш проблем.
    ...
    Откога не си внасял суми от този порядък в българска банка?
    Айде да се разберем. Човекът се притеснява да си декларира доходите в Германия. Тук с парата в джоба, разчита да мине по- лесно покупката на имот.
    1. Данъчните оценки вече са доста близки с пазарните цени. Схемата: купувам нещо за 25 х. евро (дори не си представям какво ще е то), а изповядвам пред нотариус 15 х. лева, НЕ РАБОТИ.
    2. Ще трябва да се превъртат БЕЛИ пари, както и да го извърташ.
    3. Същите въпроси, които ще му зададат там, ще трябва да имат достатъчно убедителен отговор (вероятно подплатен с документи) и тук.
    4. "Миииии, ши им кажа, че съм ги взел назаем", също не върши работа. Трябва договор за заем, срок, лихва... а заемодателят да започне да декларира едни доходи от лихва по ЗДФЛ....
    И въобще, схемите са измислени отдавна, но нещата вече не са точно такива, каквито бяха.
    П.П. Продавачът също ще иска по- голяма сума за пред нотариуса. На него също ще му трябват БЕЛИ пари, за да ги превърне в нещо друго... абе, айде да спра дотук.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Деклариране на пари на границата

      Ако твърдо си решил да ги донесеш в брой, съвета ми е да поканиш съпругата и сина ти да те придружат в пътуването... Или да ги докараш на няколко пъти...
      Така всеки ще има в джоба под 10х.Евро и няма да има какво да декларираш...
      Риска за деклариране на границата го има... Колега изгоря точно по такава схема в Украина (декларира сума, митничарите го забавили умишлено и го качили в 'черно такси', където остана без парите си) ... Ние не сме много по-далеч..
      Иначе за банков трасфер - това е най-чистия вариант ако са законно спечелени... Да, има банкови разходи, но не са нещо толкова драстично... А ти спестяват доста ядове...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Деклариране на пари на границата

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Откога не си внасял суми....
        Много точно написано.За това-варианта с кредит.Тествано на скоро и работи...Закупуваш жилището като го плаща Банката.Въпросите приключват до там,после лека полека си го изплащаш както решиш(без големи суми за вноски де).Месечна вноска 300евро примерно не е нищо не виждано,няма да затрудни никой работещ на вън и не предизвиква вапроси на които нямаш отговор[emoji6] .Всякакви идеи за пренасяне на големи суми в брой не са добри,особено по нашите ширини.Не дай си боже да се объркаш да минеш през Сърбия...

        Коментар


        • #34
          От: Деклариране на пари на границата

          Всъщност трябва да се почне от това какви суми в брой е прието да се движат в Германия.

          Коментар


          • #35
            От: Деклариране на пари на границата

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Ако твърдо си решил да ги донесеш в брой, съвета ми е да поканиш съпругата и сина ти да те придружат в пътуването... Или да ги докараш на няколко пъти...
            Така всеки ще има в джоба под 10х.Евро и няма да има какво да декларираш...
            Риска за деклариране на границата го има... Колега изгоря точно по такава схема в Украина (декларира сума, митничарите го забавили умишлено и го качили в 'черно такси', където остана без парите си) ... Ние не сме много по-далеч..
            Иначе за банков трасфер - това е най-чистия вариант ако са законно спечелени... Да, има банкови разходи, но не са нещо толкова драстично... А ти спестяват доста ядове...
            Хайде пак да уточним. Пренасянето на 25 х. евро от Германия в България (през Румъния) не са проблем и не се нуждаят от деклариране. Носиш си квот си искаш. Стока, пари... всичко е в рамките на ЕС. Проблемът е харченето им НАКУП, щото преди това трябва да си ги "озаконил". Или в Германия, или в България. Ако ще ядеш и пиеш с тях, проблем нямаш. Абе, някой митничар няма ли тук, та ни карат лаиците да се балтаем с тия неща? Аз поне, знам трима, ама се скатават.
            Последно редактирано от Тропчо; 16-04-15, 20:44.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Деклариране на пари на границата

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Откога не си внасял суми от този порядък в българска банка?
              Ако говорим за 50хил. лв. - от деноминацията . Ако говорим за 25к евро. - лично, като ф.л. - никога. Също никога не съм карал някога някой да вкарва такава сума в банка. В тази тема още по-малко.

              Айде да се разберем. Човекът се притеснява да си декларира доходите в Германия. Тук с парата в джоба, разчита да мине по- лесно покупката на имот.
              1. Данъчните оценки вече са доста близки с пазарните цени. Схемата: купувам нещо за 25 х. евро (дори не си представям какво ще е то), а изповядвам пред нотариус 15 х. лева, НЕ РАБОТИ.


              Това е частично вярно за София, Пловдив, Ст. Загора, Бургас и Варна. Частично и само за тези градове.

              2. Ще трябва да се превъртат БЕЛИ пари, както и да го извърташ.
              Нищо не извъртам и това не са "бели" пари. Белите пари имат склонност да си седят в банките и да не се мислят глупости за тях, а да се местят безкасово.

              3. Същите въпроси, които ще му зададат там, ще трябва да имат достатъчно убедителен отговор (вероятно подплатен с документи) и тук.
              Не е така. Въпросите може да са същите, но приемливите отговори са други. И не говорим въобще за корупция, а за административен капацитет.

              4. "Миииии, ши им кажа, че съм ги взел назаем", също не върши работа. Трябва договор за заем, срок, лихва... а заемодателят да започне да декларира едни доходи от лихва по ЗДФЛ....
              И въобще, схемите са измислени отдавна, но нещата вече не са точно такива, каквито бяха.
              П.П. Продавачът също ще иска по- голяма сума за пред нотариуса. На него също ще му трябват БЕЛИ пари, за да ги превърне в нещо друго... абе, айде да спра дотук.
              Категорично съгласен с тази точка. Нямам представа защо един от участниците упорито тика към взимане на кредит, но това е безумие.


              Всъщност трябва да се почне от това какви суми в брой е прието да се движат в Германия.
              Съвсем субективно и несистематично. Извън отношения между частни лица - 1000 евро е голяма сума в брой. Виждал съм наживо табела, че банкноти от 500 не се приемат. Още веднъж - това е субективно и несистематично наблюдение.
              Последно редактирано от bokomo; 16-04-15, 22:55.

              Коментар


              • #37
                От: Деклариране на пари на границата

                Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                Много точно написано.За това-варианта с кредит.Тествано на скоро и работи...Закупуваш жилището като го плаща Банката.Въпросите приключват до там,после лека полека си го изплащаш както решиш(без големи суми за вноски де).Месечна вноска 300евро примерно не е нищо не виждано,няма да затрудни никой работещ на вън и не предизвиква вапроси на които нямаш отговор[emoji6] .Всякакви идеи за пренасяне на големи суми в брой не са добри,особено по нашите ширини.Не дай си боже да се объркаш да минеш през Сърбия...
                Ще ти се да приключват всички въпроси до там . Аз имам случай който е парадокс . Купувам преди години апартамент , изцяло с банков кредит . Продавам го след година , на клиент за същата сума която дължа на банката ( той също ги взема на кредит) . Остава ми една година набутването и вноските . И получавам новина - дължа на държавата цялата сума от продажбата на апартамента - била незаконно придобита ? . Е как стана незаконна - аз купих с кредит , и продадох на клиент също с кредит . А парите си отидоха за погасяване на кредита.

                Коментар


                • #38
                  От: Деклариране на пари на границата

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Хайде пак да уточним. Пренасянето на 25 х. евро от Германия в България (през Румъния) не са проблем и не се нуждаят от деклариране. Носиш си квот си искаш. Стока, пари... всичко е в рамките на ЕС. ...
                  Принципно е така, ама не съвсем... Доста страни, включително България си има отделни митнически изисквания. Ако например в Германия можеш да качиш на кораб резервни части за 1000 евро без никаква митническа декларация, тук ти искат такава дори за една гайка, струваща цент...

                  Устройва ли те цитат от Агенция Митници....
                  Парични средства в размер на 10 000 евро или повече следва да бъдат декларирани:
                  - задължително, в случай че лицето влиза или напуска територията на ЕС;
                  - при поискване от компетентния служител, в случай че лицето пътува към или от друга държава членка на ЕС.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Деклариране на пари на границата

                    Ще го кажа веднъж и няма да влизам в спор !
                    1. До 4000 евро няма проблем в джоба .
                    2. До 10 000 евро задължително декларация за произход ,или документ от банка .
                    3. От 10 001 евро голям проблем -само чрез банков трансвер.
                    Напред и нагоре
                    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                    0886769809-Юлиян
                    kiko00@abv.bg

                    Коментар


                    • #40
                      От: Деклариране на пари на границата

                      Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                      Ще го кажа веднъж и няма да влизам в спор !
                      1. До 4000 евро няма проблем в джоба .
                      2. До 10 000 евро задължително декларация за произход ,или документ от банка .
                      3. От 10 001 евро голям проблем -само чрез банков трансвер.
                      И още дваж да го кажеш все тая. В целия ЕС до 10к евро не се декларират. Извън ЕС всяка държава си определя лимита както и харесва. За Норвегия например е 3500 евро.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Деклариране на пари на границата

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        В целия ЕС до 10к евро не се декларират. Извън ЕС всяка държава си определя лимита както и харесва. За Норвегия например е 3500 евро.
                        Точно така е...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Деклариране на пари на границата

                          За Сърбия също е 10000 евро,но ако се обявят на влизане в Сърбия няма проблем и за по големи суми.
                          Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                          Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X