Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

    Преди време в една от темите за пътешествия на мотор бяха публикувани снимки на изключително грозна змия - тъмна на цвят, дълга около метър, с диаметър 15-20 сантиметра. Имаше някакво сравнение с "дете на дявола" или нещо подобно. По спомени снимката беше някъде от Азия, може би Индия или Пакистан.

    Някой дали ще си спомни коя беше темата и/или каква беше змията? Буквално преобърнах сайта да се ровя и не мога да я открия тази тема, а това е цялата информация, която си спомням за съжаление.

    Направих грешката да спомена пред една зооложка за тази змия и след като прекарахме часове да разглеждаме снимки на змии (без резултат) се налага да потърся помощ тук
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

    Тази???

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:змия.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5636902
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Тази???

      [ATTACH=CONFIG]771935[/ATTACH]

      Мисля, че не е тя. Онази приличаше на дебел, черен клон от дърво проснат на пътя. И нямаше ясно изразен "врат" - главата беше с диаметъра на тялото.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

        До Кавказ с Africa Twin - автор Любо Африката. Змията - гюрза.

        Поздрави,

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

          Кавказка гюрза. Любо Африката е видял такава в Грузия и я споменаваше в пътеписа си. Видял я край пътя смачкана от камион. Местните са го предупредили да не се опитва да спи на палатка там. Тази змия напада бързо със скок без предупреждение. Изключително токсична и силна отрова. Само кобрата има по-токсична отрова от нея.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

            Вече започнах да си мисля, че нещо тотално съм се объркал . В темата имаше снимки на змията и коментари за нея, а в темата за Кавказ не виждам такива. От вчера ровя целия раздел с пътешествия и не мога да я открия тази змия.

            Пак описанието: около метър-метър и нещо дълга. Диаметър - 15-20 см, почти равномерно разпределен, т.е. няма стеснявания. Няма "врат" главата е със същия диаметър като тялото. Прилича на отрязан клон на пътя.
            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

              http://at.earthbg.com/index.php?opti...episi&Itemid=2
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

                Да де, ама в пътеписа няма снимка на змията. Търсейки "Кавказка Гюрза" излиза не-толкова грозна змия.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

                  На картинки е почти красива... В Уйкипедия пише, че цветът и може да е от светлокафяв до черен с тъмно виолетов оттенък.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

                    Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                    Вече започнах да си мисля, че нещо тотално съм се объркал .
                    Не си.
                    Зная за какво говориш
                    От разказа на Любо беше (както вече стана ясно) - кавказка Гюрза. В албума със снимки от пътуването беше. Снимките никога не са били публикувани тук във форума.
                    Т.е. снимката на гюрзата беше в албума на Любо в Picasa. От последните ... за илюстрация. Една такава къса, дебела и грозна Сега я няма.
                    Доколкото той пише, че не е снимал смачканата змия "защото е грозна" ... снимката в албума вероятно е била от "нета" и може и да не е била на гюрза ... А може и Любо да си я пази тази снимка.

                    Нещо такова?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hvost Vipera.jpg
Прегледи:1
Размер:187.6 КБ
ID:5636949
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помогнете ми да разбера каква е змията от един пътепис...

                      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                      Не си.
                      Зная за какво говориш
                      От разказа на Любо беше (както вече стана ясно) - кавказка Гюрза. В албума със снимки от пътуването беше. Снимките никога не са били публикувани тук във форума.
                      Т.е. снимката на гюрзата беше в албума на Любо в Picasa. От последните ... за илюстрация. Една такава къса, дебела и грозна Сега я няма.
                      Доколкото той пише, че не е снимал смачканата змия "защото е грозна" ... снимката в албума вероятно е била от "нета" и може и да не е била на гюрза ... А може и Любо да си я пази тази снимка.

                      Нещо такова?
                      ...
                      Ох, успокоих се, че не си въобразявам.

                      Може и такава да е, обаче докато не я видя в "лице" не мога да съм сигурен, а ми трябва точния модел По спомен - имаше поне 1-2 снимки за илюстрация. Току що дадох описанието за проверка и ми отговориха, че съм описал "отрязан негърски ... "
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X