Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунджа прелива...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунджа прелива...

    Вчера отивайки на работа в Казанлък и заварихме основния път Ст. Загора-Казанлък затворен-Причината, че р. Тунджа е преляла и заляла участък от асфалта.
    Всичкото това добре, ама...аз не се оставям така лесно.Офроудърския дух у мен направо избликна и за ужас на колегата минахме по стария мост на Ягода, където спряхме за снимки естествено.Гледката беше едновременно внушителна и същевременно плашеща...





    Моста по който върви главния път...





    Поглед и в обратна посока...





    Реката се е превърнала в езеро...
    Ето и по-панорамна снимка към моста по който минава основния път...





    Тръгнахме и реших да излезна на главния път .За ужас на колегата точно на свръзката се наложи да минаваме през кален и разкопан участък и то със добър страничен наклон.Изглеждаше невъзможно да минем от там с ниската Корса, а още повече, че отдясно водата беше стигнала и в дерето под нас всъщност беше...езеро...
    С голямо внимание и леко остъргване на праговете, успях да прекарам Опелчето и да изкоча на основния асфалт, където...





    ...ни очакваше и водно препятствие...

    Такава вода в Тунджа не бях виждал.Всичко от ляво на пътя се беше превърнало в езеро, като дори и разсадника беше наводнен...











    Преминахме внимателно, за да засмуче мотора вода и спряхме за по-горните снимки.





    Малко по-късно през деня и кадри от яз. Копринка.Толкова пълен никога не съм го виждал...направо преливаше през шлюзовете...











    Малко пък по-надолу, изхода на ВЕЦ-а предлагаше грандиозна гледка...








    И така...положението не е хич розово!
    П.П.Извинявам се не дотам доброто качество на снимките, но те са повече с репортажна цел и не ми се занимаваше много с тях!
    Поздрави!
    Последно редактирано от lubashki777; 11-12-14, 14:19.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Тунджа прелива...

    Уж щяха да държат язовирите на 70% та да поемат "високите води", а те... Баш в най-големия дъжд се сетиха да ги източват /преди това не получили разрешение/... Кажи им "държавни служители" и не ги обиждай повече...

    ПС: Много ми е интересно как се минава "внимателно за да не засмуче вода"?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Тунджа прелива...

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      ПС: Много ми е интересно как се минава "внимателно за да не засмуче вода"?
      Когато водата не е прекалено дълбока например под фаровете, се кара бавно получавайки една вълна към предния капак и поддържаш скоростта наравно с нея и така няма да се получи разплискване и по-лесното засмукване на вода, не знам дали успях да обясна правилно какво имам предвид

      Коментар


      • #4
        От: Тунджа прелива...

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Уж щяха да държат язовирите на 70% та да поемат "високите води", а те... Баш в най-големия дъжд се сетиха да ги източват /преди това не получили разрешение/... Кажи им "държавни служители" и не ги обиждай повече...

        ПС: Много ми е интересно как се минава "внимателно за да не засмуче вода"?
        Ами в нашия случай минахме по края на платното и внимавахме да не хлътне с десните колелета извън пътя, защото там където прелива водата в дясно е доста подкопано и можеше да си докараме проблем...
        Принципно при много дълбока вода аз лично практикувам както колегата е описал, за да не се получава голямо раздвижване на водата и...никакво спиране, защото вълната се връща обратно и...проблем...
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Тунджа прелива...

          Спомням си малък на Тунджа под село Конаре и Гурково гледахме заклещени скелети на риби по високите части на дърветата.Сега разбирам какво е било.
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #6
            От: Тунджа прелива...

            Това ще е било доста отдавна , защото аз съм зет в Николаево и такова нещо не помня !!!!!!!!!

            Коментар


            • #7
              От: Тунджа прелива...

              Първоначално публикуван от mi6emorkov Преглед на мнение
              Това ще е било доста отдавна , защото аз съм зет в Николаево и такова нещо не помня !!!!!!!!!
              около 84-85г
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X