Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опознавателен Туризъм.......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опознавателен Туризъм.......

    Здравейте на всички,
    казвам се Емо и съм от Варна,отскоро щастлив собственик на Дайхатсу Фероза 95г. Следя с интерес всичко което се пише в сайта и реших в крайна сметка че най ще ми отива да се включа в тази тема тъй като съм бивш пешеходен турист , а сега надявам се един изявен последовател на Алекс Марков ......Проблема ми е че около Варна май няма много гори и балкани , като изключим пясъка - но малко ми е рано да се правя на екстремен офроудър!Предстои ми отпуск в началото на Август и ще бъда благодарен да ме светнете мене / новобранеца / за някои интересни маршрути по които аха да се мине с нормален автомобил , обаче тук таме леко да ти се качва адреналина )Тук мога за попитам Алекс Марков разумно ли е сам да се опитам да стигна до х.Седемте езера защото от снимките които си качил в сайта ми се вижда по възможностите.......или пък Ягодина - Триград , където ако се нелъжа беше част от маршрута на състезанието в Смолян.Благодаря предварително и се извинявам ако съм дотегнал на някой с "аджамийските" си въпроси ...
    подпис : Драги ми смехурко;))

  • #2
    Добре дошъл във Форума Емо
    Виждам че ме споменаваш, та искам да разсеиа някои заблуди и аз съм новобранец и мен ме е шубе да ходя сам насам натам и на по-сложни места не се бутам ама се кафя на разходки и (не без усилие) се опитвам да разказвам какво съм видял там където съм бил.
    Окло Варна аз не знам много (ще чакаме от теб пътеписи за красиви места), до хижа 7-те езера си мисля че няма проблеми да отидеш и сам (доста оживено място е там) само трябва да внимаваш има високи камъни, за Ягодино аз знам само асфалтовият път - Sorry. Но тук все ще се намерят хора да те опътят - Успех.

    Коментар


    • #3
      Туризъм около Варна

      Привет Енев,
      Не си прав за около Варна. Между моето село и това на Churov има достатъчно гори ( серозни ) и камънак и черни пътища. Повечето са проходими без някакаква сериозна подготовка. Става дума за района Аврен,Здравец, р.Камчия,Венелин и т.н до морето. Имах свалени няколко трака, но ги изтрих много качествено и сега ще трябва да ги възстановя отново. :x
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #4
        аз тъкмо се връщам от албена. като караш към Т-образното кръстовище в края, точно преди да завиеш надясно към кръговото ми се стори че отляво и отпред има мегдан за изпълнения.

        а в краен случай - по пясъка. има и рекички. range rover-a на един приятел е за основен ремонт след минаването със 70 km/h на една рекичка на плажа, така че винаги има къде да се разходи човек и къде да си счупи 'каручката'

        а като решиш да идваш насам, обади се, може пък да има нещо организирано

        Коментар


        • #5
          Благодаря за инфото,сигурно има каде да си поокаля джипа човек Понеже ме влекът планините , и леко им завиждам на Софиянци,Сливенци,Карловци и всички на които Балкана им е на един х...й място!Пък аз за да стигна до първото по "планинско" местенце ми е 250 км. до Карандила.......ама това да ми е проблема
          подпис : Драги ми смехурко;))

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от enev
            Благодаря за инфото,сигурно има каде да си поокаля джипа човек Понеже ме влекът планините , и леко им завиждам на Софиянци,Сливенци,Карловци и всички на които Балкана им е на един х...й място!Пък аз за да стигна до първото по "планинско" местенце ми е 250 км. до Карандила.......ама това да ми е проблема
            колега Енев, това между Варна и Бургас не е ли планина /и то доста Стара / все си мисля, че не са 250км до нея...
            Не е нужно да се качиш на 2000м за да караш офроуд... В противен случай какво щяха да правят Московчани /например/?

            на Рилските езера е бъкано с туристи... дето се вика не може една вода да пуснеш на спокойствие... Вашия Балкан е къде-къде по-див... Пък и язовири си имате хубави... Около София /радиус 100км/ язовирите са като риболовни магазини - пръчка до пръчка
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Високи Сини планини

              Емо, не си прав.
              И до Варна има планини ( вярно не са като Витоша, ама там събота и неделя е като в Морската градина ).
              На 150 км NW от Варна са каньоните на Русенски Лом. На 70 Км южно от Варна си баш Балкан. Върбишкия проход е на 80 км западно. Баири няма единствено на изток от Варна
              Дори и уж равната Добруджа крие доста изненади. Има една местност в средата й наречена Сухата река ( около Крушари ), която е много красива и нагъната
              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
              NULLA TENACI INVIA EST VIA

              Коментар


              • #8
                Абсолютно сте прави, между другото миналия месец ходих до с.Емона и се връщах после през Дюлино , малко буквално ми приехте думите , то е ясно че стара планина си е наблизо , а Русенски Лом съм го включил в най - близките си планове! То ако става дума и пътя Камен бряг - Крапец и Дуранкулашко езеро си има своя чар , само че лично за себе си мога да кажа че една гледка от Чаирски езера вътрешно ми доставя по голямо удоволствие от който и да е плаж чааак до Резово.....въпрос на вкус!Тя малко стана ...много си харесвам Дженифър Лопес ама Памела Андерсън по ми е на сърце Всъщност да минем на темата - някой знае ли маршрути /подходящи за неподготвени джипки с неопитен водач - тоест АЗ / в района на Рибарица и Троянския балкан?Също така за изкачване до връх Ботев - гледам на картите има път и разни други подобни
                подпис : Драги ми смехурко;))

                Коментар


                • #9
                  Енев, тръгваш от Рибарица на юг /т.е. нагоре/ и след двайсетина км. стигаш до х. Вежен. От нея има път, който води към билото. От там на изток към Ехо или на запад към май беше Бенковски, въобще докъдето можеш да стигнеш. Или се качи на Беклемето и от паметника на изток. Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    Благодаря Doc , и аз между другото гледах една снимка в нета на хижа Вежен и пред нея се мъдреха разни лади и Москвичи и си викам - сигурно и аз ще стигна......на Беклемето съм ходил до хижата , сигурно и паметника ще намеря
                    подпис : Драги ми смехурко;))

                    Коментар


                    • #11
                      До х.Вежен е магистрала, ама после е доста трудно.Бая паднали дървета имаше,а пътя е по скоро пътека!
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #12
                        И около Вежен и около Беклемето за джипове маршрутите са твърде ограничени, кратки и затворени. Колкото и да се въртиш, все в един район обикаляш! Ако искаш действително пътешествие, тръгни от х. Узана над Габрово на изток и импровизирай колкото искаш!
                        Само е желателно да са поне 2 джипа, че всичко става
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Привет Емо, аз също като Алекс знам асвалтовия път до Ягодина, но се сещам, че м/у Ягодина и Триград има туристическа пътека (път) която става главно за байкове, ама и за 4х4. Надявам се че инфото ще ти е полезно.

                          Коментар


                          • #14
                            Между Триград и Ягодина има много хубав каменен път и може да се ползва от 4Х4. Дори SUV може да мине, но по-внимателно
                            Когото и да попитате там от местните ще ви го покаже. Минава точно над "Дяволското гърло" и е много живописен!
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              Благодаря ви , всяка информация ще ми бъде полезна . Ще ми се да избера маршрути горе долу в един район , за да бъде все пак отпуската - един вид почивка а не бясно препускане.
                              подпис : Драги ми смехурко;))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X