Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

    Налага ми се през уикенда да направя следния преход: Богданово-Вършило-Индже Войвода и се чудя дали може да се мине с неподготвено Discovery II? Сложил съм му само възможно най-високия размер гуми - 265/70/16 Good Year Wrangler A/T, няма лифт, няма лебедка. Очертава се да е сухо - без кал. От Вършило до Индже Войвода го карах миналата година и беше ок, но никога не съм минавал от Богданово до Вършило. Някой да има представа какво представлява?

    Ето планирания маршрут.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:route.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:6049468
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

    Не знам защо мислиш, че няма да има кал - преди две седмици в гората не се влизаше! По конкретния маршрут не съм минавал, но все си е Странджа - едва ли ще е много различно.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      Не знам защо мислиш, че няма да има кал - преди две седмици в гората не се влизаше! По конкретния маршрут не съм минавал, но все си е Странджа - едва ли ще е много различно.
      Миналия уикенд карах около "Петрова нива" и беше ок. Кал си има на места, но нищо сериозно - минавах си без проблеми. Интересува ме по-скоро изобщо какво представлява пътят - минават ли се реки, има ли "завързани места" и т.н.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

        Миналата година се опитах да мина с ГС-а след Вършило има едно изкачване и после спускане към реката..Карах без GPS...и в една ливада с висока трева се забатачих тотално...та се върнах..Ама все пак бях с мотор Мисля, че е възможно. Само не спирай на хоримага ако те покани един местен зевзек да ти обясни пътя...А и имаше едни агресивни полу диви прасета на високото две ме подгониха
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Миналата година се опитах да мина с ГС-а след Вършило има едно изкачване и после спускане към реката..Карах без GPS...и в една ливада с висока трева се забатачих тотално...та се върнах..Ама все пак бях с мотор Мисля, че е възможно. Само не спирай на хоримага ако те покани един местен зевзек да ти обясни пътя...А и имаше едни агресивни полу диви прасета на високото две ме подгониха
          Това от Вършило към Богданово или към Инджето? Понеже към Индже и аз се обърках май в тези ливади миналата година, но после намерих правилния път, който излиза на брода на реката и след него има макадам до селото.
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #6
            От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
            Това от Вършило към Богданово или към Инджето? Понеже към Индже и аз се обърках май в тези ливади миналата година, но после намерих правилния път, който излиза на брода на реката и след него има макадам до селото.
            Към Инджето...Минава се през селото..има едно изкачване /все още си на асфалт/ на най-високото има един паянтов свинарник с черни прасета ама не от дребните а доста едри ...после започва спускане..и асфалта се дели на две...аз взех дясната страна ..спускането става по стръмно..асфалта свършва започва черно с остри завой до долу...и долу е ливадата
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Към Инджето...Минава се през селото..има едно изкачване /все още си на асфалт/ на най-високото има един паянтов свинарник с черни прасета ама не от дребните а доста едри ...после започва спускане..и асфалта се дели на две...аз взех дясната страна ..спускането става по стръмно..асфалта свършва започва черно с остри завой до долу...и долу е ливадата
              Точно там се обърках и аз :-). Отделянето от асфалта става по-рано по много добър черен път, който минава по нещо като дига и стига да брода на реката.

              А странджанските "качури" са известни ;-)
              Последно редактирано от prascho; 20-03-14, 10:57.
              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

              Коментар


              • #8
                От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                Точно там се обърках и аз :-). Отделянето от асфалта става по-рано по много добър черен път, който минава по нещо като дига и стига да брода на реката.

                А странджанските "качури" са известни ;-)
                Можеш ли да пратиш координати на мястото където се отделям по черния път...Или трак само на тази отсечка...
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  Можеш ли да пратиш координати на мястото където се отделям по черния път...Или трак само на тази отсечка...
                  Ето тук се отделя:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:intersection.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5572103

                  А ето и координатите от Mapsource:

                  N42 15 31.8 E27 23 29.8

                  Ето и трак-а за MapSource:

                  Varshilo_Indzhe.gdb
                  Последно редактирано от prascho; 20-03-14, 14:31.
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                    Благодаря!!!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                      Само да споделя - пътят от Богданово до Вършило е напълно проходим, може да се мине и с по-висок "паркетник" и с повишено внимание. На няколко места има коловози и кал, които изискват малко повече внимание. 14.5 км ги взех за около 45 минути, като в колата имаше и спящо дете, което не се събуди през целия път.

                      След това от Вършило до Индже Войвода беше направо песен по "римския" път.
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                        А как отиде до Богданово - през Босна ли ?
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                          А как отиде до Богданово - през Босна ли ?
                          Да, през Босна.
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                            Да, през Босна.
                            Питам, защото участъка от Босна до Варовник е част от третокласен републикански път 908, който пък е част от стратегически път, свързващ Карнобат със Царево. Този път на времето се поддържаше без да се вдига много шум, тъй като няма никакво стопанско значение. Минавал съм го целия преди десетина години с лека кола. Та ми е интересно в какво състояние е сега.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проходим ли е пътят от Богданово до Вършило.

                              Може да се мине и от Росеново- Богданово по червения трак проверено миналата неделя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X