Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С цигари през Европа (Унгария)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С цигари през Европа (Унгария)?

    1 Стек български (с бандерол, проверяват ги) можеш да внесеш в Унгария през Сърбия. Доказано и пробвано през годините ... поне 50 пъти!

    Това на човек!!!!!!!!!!!
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • #17
      От: С цигари през Европа (Унгария)?

      Тука се получава разминаване. Чисто погледнато от закона очевидно, че не можеш да вкараш повече от разрешените 40 цигари или 2 кутии (влизайки в ЕС от Сърбия към Унгария): пише го черно на бяло в унгарския сайт даден от колегата по-горе. На практика се получават очевидно и изключения. Те от своя страна се дължат на фактора "кеф" на проверяващия полицай/митничар. Демек ако иска да се заяде (а унгарците много обичат да го правят) могат и да те спрат с 1иния стек. Аз самия при няколкото ми ходения до БГ и обратно на връщане съм мъкнал по 1 стек за себе си. На практика с колата с немските номера и след показване на немска лична карта никой не си прави и труда да ме спира или проверява за нещо. За това и не бях се замислял досега. А и с 1 стек не е за наникаде да се заяждат с мен. С български автобус е малко по-друго, предвид хроничната им "обич" към нас. По закона на Мърфи биха могли да се заядат с баща ми и например да го свалят от автобуса. После иди и доказвай, че нямаш сестра или се оплачи на арменския поп. Тея митничари са си башка. Спомням си на времето някъде 91-92 година прекарвахме коли и на чешката граница се заядоха, че на колата имало табела "D"- 20 марки глоба, колата вече не била немска. На другия курс чинно махнахме лепенката и на същата граница пак 20 марки глоба, щото колата нямала "D"- колата идвала от Германия. Иди и се разправяй.
      По-късно бях свидетел как на австрийската граница държаха автобуса 3 часа, защото едно момиче нямаше багаж. Накрая самите шофйори дигнаха джабала, задето толкова ни държат, или да ни пускат или да я свалят девойката. Е свалиха я и ни пуснаха. Всички знаехме (а ите още повече) какво и за какво беше това момиче тръгнало към немско. Ама извинете по закон никъде и никой не може да ме задължи с колко и какъв багаж да пътувам. Подозренията в нещо, не значат, автоматично престъпление. Но така или иначе девойката си остана там на границата да си обяснява правата и законите на спокойствие.
      Та со кратце, не ми се иска да оставя баща ми пенсионер на произвола на нечий кеф, държейки се с него като все едно талибан тръгнал към Европа. Да си носи 2те кутии и да му е мирна главата. Или бих се възползвал от предложението на колегата по-горе и да се видим в Мюнхен. Хем един повод да се запозная със съфорумник на живо
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #18
        От: С цигари през Европа (Унгария)?

        Стига да не те притеснява евентуално пристигане по тъмно за мен не е проблем като тръгна нагоре да го докарам.Поне мога да гарантирам , че никой няма да го свали на границите заради глупости. И когато съм с товар (в повечето случай ) минавам през Румънско
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #19
          От: С цигари през Европа (Унгария)?

          Нее, аз имах предвид за 2-3 стека цигари за него и майка ми. Те ще си пътуват с автобуса (по-вероятно е ти да станеш космонафт, отколкото баща ми да се качи на самолет ), вече си имат и билети.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #20
            От: С цигари през Европа (Унгария)?

            Явно не си ме разбрал правилно!Нося понякога повечко но само за близките си и никога за непознати за мен лица!
            Едно е да взема човек с мен , който да си е взел едно стекче за себе си а съвсем друго да го играя муле.Успех в начинанието!Ще ти трябва
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #21
              От: С цигари през Европа (Унгария)?

              Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
              Явно не си ме разбрал правилно!Нося понякога повечко но само за близките си и никога за непознати за мен лица!
              Едно е да взема човек с мен , който да си е взел едно стекче за себе си а съвсем друго да го играя муле.Успех в начинанието!Ще ти трябва
              Съжалявам за създаденото впечатление, че искам да те използвам за такова начинание (в смисъл да те използвам за "муле"). Един открит форум, където повечето хора не се познават, е последното място където някой би търсил такова нещо, ако има това за цел (или най-малкото би използвал системата за лични съобщения). Затова ти се извинявам. Далеч съм от мисълта да злепоставям теб в частност и който и да е друг човек от форума в такова събитие. Както написах по-горе въпроса е решен- има официално право на 2 кутии, да си ги носи тях и това е. Така няма да има и каквото и да е начинание за никой. Тука ще пуши немски папироси, макар и да не са му по вкуса. А аз за в бъдеще като пътувам с кола също ще си взимам 2 кутии, за да не създавам предпоставки за заяждане от страна на граничните служители. Не знаех просто как е по закон.
              Последно редактирано от Dagobar; 19-07-13, 03:12. Причина: допълнение
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X