Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На четири или две колела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На четири или две колела?

    Мисля, че подобна тема е нужна и развитието и ще помогне на много от нас да сбъднат мечтите си възможно „най-правилно“. Ясно е, че всеки има определен начин за себеси, но съм сигурен, че има и такива, които искат да пътешестват с нещо бръмчащо и се чудят към какво да се насочат. Нека обсъдим бюджети, пасажери, багаж, емоция, мобилност, безопастност.....доколкото може някое от изброените да се предвиди. Призовавам да се включат не само пътувалите, но и мислещите по въпроса.
    Последно редактирано от rosslan; 22-11-11, 20:19.
    VARADERO SD2

  • #2
    От: На четири или две колела?

    Моторист съм, но нямам опит на дълго разстояния(над 600км.), джипар съм, но истинско пътешествие не съм предприемал(над 3000км.). Веднага мога да си отговоря - двете, когато, както ми е кеф. Но, кога с мотора, кога с джипа а и малко хора могат да подготвят дори една машина. Приемаме, че духовно и физически сме готови.
    VARADERO SD2

    Коментар


    • #3
      От: На четири или две колела?

      Може да пробваш и на колело

      http://vimeo.com/18567650

      Пътуванията според мен трябва да се правят както ти е най-приятно. Все пак в един момент ти писва и ако начина на придвижване те дразни,
      ще е пагубно за цялото пътуване.

      Коментар


      • #4
        От: На четири или две колела?

        За самостоятелно пътуване мислиш, или за експедиция ?
        Защото според мен , ако искаме да бъде документирано на адекватно техническо ниво пътешествието, вече трябва експедиция.
        Индивидуалните пътешествия вече надхвърлят като екипмент и работа по комуникациите възможностите на пътешественика.
        Вярно преживяването е по-незабравимо, но май си остава "шедьовър за сам човек".
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: На четири или две колела?

          Не мисля конкретно за себеси или май мисля за всичко , ще ми се да дефинираме малко конктетика от опит. За мен и двата начина(визирайки опита си) са достатъчно вълнуващи. Експедицията включва и личностни взаимоотношения, което също я прави интересна.
          Мислейки, стигнах до извода, че трябва да си купя мотор и да проверя на няколко дестинации, за които се знае достатъчно и нямам езикови проблеми, дали това е моят начин за нещо по голямо. След това да започна сериозна подготовка.
          Та темата е бегло да насочи мечтателите, да мечтаят за нещо, което може да се случи на самите тях

          А за колело не ми говори, това лято се измъчих из София и май само си навредих. По-добре Backpack
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #6
            От: На четири или две колела?

            За себе си знам-4 колела!Бях не веднъж и не два пъти на пътешествия и експедиции.Извод No.1-щом те влече действай!....No.2-Оказва се ,че разтояния и продължителност не е от особено значение.Важно е да си намериш правилното темпо.No.3-ПОДГОТОВКА!!!!-Всеки детайл е от значение.
            Мечтата ми е да обиколя Африка.Подготвям се трета година.До тук съм изписал три тетрадки по 100 листа.Едната е техническа подготовка.Втората Маршрути.Третата е специфики по региони(страни).....мнооооооого е дълго....Все пак говоря за продължителност от около 6 месеца и пробег около 35-40 000км.

            Коментар


            • #7
              От: На четири или две колела?

              Каквото и да си говорим мотора си е кеф за един човек, е зависи и на къде смяташ да пътуваш. Всеки тип пътуване си има плюсове и минуси, с мотор е значително по-евтино(подготовката на един мотор, заедно с екипировката и самия него може да не надскочи 5000лв.), е ако се пътува с кола или нещо по-голямо човек може да се скрие в случай на нужда в нея. Обикаляне на голям град с кола, търсене на място за паркиране в центъра...не си го представям, виж с мотора можеш да спреш почти нявсякъде. Отношението на хората по пътя към мотористите също е по-различно...Лично на мен ми се пътува и с кемпер, но задължително с мотор отзад
              Виж този клип, мисля че ще получиш много отговори:

              Коментар


              • #8
                От: На четири или две колела?

                Вдъхновяващо! Точно тази посока ми се иска да обсъдим. По-евтино ли е наистина с мотор? Ако в джипката са двама? Намирам за много важно това, че според твоето наблюдение, отношението към мотористите е различно а и мобилността в града. Знам, че късмета играе роля, но с джипка не е ли като цяло по-сигурно, че ще достигнеш мястото за което си се запътил, визирам както повреди(предвидими и не) така и инциденти?
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #9
                  От: На четири или две колела?

                  Не че се фукам ама
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...38#post1623738
                  Ето едни 3000км на велосипед

                  Коментар


                  • #10
                    От: На четири или две колела?

                    Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                    Не че се фукам ама
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...38#post1623738
                    Ето едни 3000км на велосипед
                    Има за какво да се похвалиш, няколко пъти с респект и удоволствие минах през това пътуване. Някак наивно, с воля и желание сте осъществили мечта! Това лято се качх 10ина пъти Бояня - Мостовете, рекорда ми е Бояня - Самоков, продължавам, но това не е моят начин! Карам колело от малък и го оважавам и обожавам, но искам да съм напълно задоволен със ресурс, сигурност и ми се вреди на околната среда - пътува ми се с гориво.
                    VARADERO SD2

                    Коментар


                    • #11
                      От: На четири или две колела?

                      наистина има за какво да се похвалиш,браво

                      Коментар


                      • #12
                        От: На четири или две колела?

                        Аз могали да ти отговоря на въпроса с цитат:

                        ‎" Когато прекарваш отпуската си на мотоциклет,виждаш нещата по съвършено различен начин.При колата си винаги в затворено пространство и понеже си свикнал с нея, не съзнаваш, че каквото виждаш през прозореца и , е просто допълнителна порция телевизия.Пътника в нея е бездеен наблюдател и всичко се движи отегчаващо в рамката пред него. При мотоциклета рамката липсва.Човек е в пълен допир с всичко.Става част от гледката,вече не я наблюдава, а усещането за присъствие е изумително.Този бетон, дето свисти на пет инча под краката ти, е нещо истинско,същата материя по която стъпваш,той е тук,така слят,че не можеш да фокусираш погледа си върху него,но можеш да спуснеш крак и го докоснеш всеки момент, и всичко това,цялото преживяване,никога не изчезва от съзнанието."

                        Zen and the Art of Motorcycle Maintenance
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: На четири или две колела?

                          Zen and the Art of Motorcycle Maintenance -е просто класиката в жанра.Май ще почна да я чета за трети път!
                          И аз планирам мотоциклетно пътуване, с два мотоциклета и палатки в южните страни.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X