Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГКПП към Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ГКПП към Гърция

    Аз знам, че е задължително. 4 пъти съм ходил - 4 пъти съм я представял. 30-тина лв е.
    Във всеки офис би трябвало да ти направят за 10 мин. Не рискувай на границата.
    Зелената карта ти е Гражданска отговорнст за чужбина. Ако стане нещо /недай Боже/.... нямаш застраховка и вече там е "коване".
    Изкарай си, за да ти е мирно. Не да тръпнеш на митници и т.н.

    Илинден е СУПЕР. Много спокойно. Много хубав път с приятни завои, като влезнеш в Гърция.
    Успех и лек път.

    Коментар


    • #47
      От: ГКПП към Гърция

      Преди две седмици ходих до Хърватска. На границата нашия граничен полицай каза, че Зелената карта била отпаднала. Подробности обаче не разбрах.
      Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
      Opel Frontera V6

      Коментар


      • #48
        От: ГКПП към Гърция

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        Аз знам, че е задължително. 4 пъти съм ходил - 4 пъти съм я представял. 30-тина лв е.
        Във всеки офис би трябвало да ти направят за 10 мин. Не рискувай на границата.
        Зелената карта ти е Гражданска отговорнст за чужбина. Ако стане нещо /недай Боже/.... нямаш застраховка и вече там е "коване".
        Изкарай си, за да ти е мирно. Не да тръпнеш на митници и т.н.

        Илинден е СУПЕР. Много спокойно. Много хубав път с приятни завои, като влезнеш в Гърция.
        Успех и лек път.
        Зелената карта за страните от ЕС не е задължителна, българската гражданска отговорност е достатъчна!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #49
          От: ГКПП към Гърция

          Преди 2 години ходих и аз до Кавала, минах през Златоград. Пътя Габрово - Кърджали е добре, позволява добро темпо. Златоград - Ксанти е планински, там е по-бавен, след Ксанти хващаш магистралата за Солун до Кавала. От Габрово са под 400 км. Най-добрият вариант е през новия все още неотворен до колкото знам КПП Кърджали - Маказа, там планината е по-ниска и излизаш директно на магистралата за Солун, но не съм чул да е отворен, иначе в българската част е готово всичко. Проучи и този вариант. Преминаването през КПП Златоград става много бързо.
          Зелана карта задължително - никой не ми я е търсил, питах на границата, казаха не ни трябва, но стане ли ПТП става много лошо за теб.
          Поздрави и сподели къде си избрал да минеш и какви са впечатленията след това, мисля Септември и аз да се разходя до Гърция.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #50
            От: ГКПП към Гърция

            Доколкото знам Зелена карта към съществуваща ГО може да издаде само агента при който я е правил! На място варианта е само нова ГО вече със Зелена карта.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #51
              От: ГКПП към Гърция

              Зелената карта отпадна и за Сърбия.
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #52
                От: ГКПП към Гърция

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Зелената карта за страните от ЕС не е задължителна, българската гражданска отговорност е достатъчна!
                Това е така, но повечето граждански в БГ имат отметка "важи за територията на Р България", за да са по-евтини. След доплащане застрахователя дава и "Зелена карта", като доплащането е 30-50 лв., в зависимост от застрахователя
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #53
                  От: ГКПП към Гърция

                  Трябва да я имате,
                  ако си падате по тъпи неразумни излишни рискове е друго
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #54
                    От: ГКПП към Гърция

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Доколкото знам Зелена карта към съществуваща ГО може да издаде само агента при който я е правил! На място варианта е само нова ГО вече със Зелена карта.
                    Тц. Всеки офис или агент на същия застраховател може да ти направи зелена карта към съществуваща гражданска. Изпробвано лично в Благоевград на път за Гърция миналото лято.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: ГКПП към Гърция

                      Във всеки офис може да се прави, само трява да имат бланките на съответния застраховател, към който ти е ГО.
                      Как ще важи ГО за цяла европа.... !? Нали точно и ясно е маркирано "на територията на Република България"?!?

                      От кога е отпадала зелената карта за Сърбия? Може някъде написано... , че не намирам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ГКПП към Гърция

                        Зелена карта-задължително, хубаво е да си направиш и медицинска застраховка. И дано не се налага да ги ползваш. Ако пътуваш с деца-паспорти.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #57
                          От: ГКПП към Гърция

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Преди 2 години ходих и аз до Кавала, минах през Златоград. Пътя Габрово - Кърджали е добре, позволява добро темпо. Златоград - Ксанти е планински, там е по-бавен, след Ксанти хващаш магистралата за Солун до Кавала. От Габрово са под 400 км. Най-добрият вариант е през новия все още неотворен до колкото знам КПП Кърджали - Маказа, там планината е по-ниска и излизаш директно на магистралата за Солун, но не съм чул да е отворен, иначе в българската част е готово всичко. Проучи и този вариант. Преминаването през КПП Златоград става много бързо.
                          Зелана карта задължително - никой не ми я е търсил, питах на границата, казаха не ни трябва, но стане ли ПТП става много лошо за теб.
                          Поздрави и сподели къде си избрал да минеш и какви са впечатленията след това, мисля Септември и аз да се разходя до Гърция.
                          Колега,
                          със сигурност ще минавам през ГКПП-Илинден, защото ще минавам през Гоце Делчев и от там ми е най-близко. Гоце Делев до Кавала са 111км. Ще пиша как са нещата като се върна
                          Поздрави.
                          Благодаря на всички за бързите отговори и съвети. Живи и здрави

                          Коментар


                          • #58
                            От: ГКПП към Гърция

                            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                            Във всеки офис може да се прави, само трява да имат бланките на съответния застраховател, към който ти е ГО.
                            Как ще важи ГО за цяла европа.... !? Нали точно и ясно е маркирано "на територията на Република България"?!?

                            От кога е отпадала зелената карта за Сърбия? Може някъде написано... , че не намирам.
                            От Април отпадна зелената карта за Сърбия.
                            Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                            Коментар


                            • #59
                              От: ГКПП към Гърция

                              Когато си правите ГО застрахователя ви пита, дали да важи само за България или И за чужбина. Разликата е в цената. Ако е отметнато за чужбина - няма проблем, но тогава застрахователя трябва да е издал и Зелена карта. Ако е отметнато САМО за България, т.е. платили сте по ниска премия, нямате покритие за чужбина. Дори и да не ви поискат самият сертификат, то ако стане ПТП, ще изгорите доста сериозно.
                              Аз лично не бих рискувал да тръгна за чужбина без Зелена карта. Всеки си решава за себе си, но за съжаление след това се пише за застрахователите в България, за властите и полицаите в чужбина и как виждаш ли, никой не ни е казал.
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • #60
                                От: ГКПП към Гърция

                                Някои застрахователи предлагат като бонус към ГОто и на два пъти за по 15 дни зелени карти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X