Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Разчистване в ЛАБ-а - измервателна техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продавам: Разчистване в ЛАБ-а - измервателна техника

    Здравейте,

    След сезонно подреждане в лаб-а се оказа, че имам излишна измервателна техника.
    Всички уреди са тествани и работят според описанието по-долу.
    Намират се в гр.Перник.
    Мога да изпращам с куриер за сметка на получателя но поради особености на повечето уреди бих предпочел лично предаване.
    Контактни за предпочитане на ЛС или телефон 0888227811.


    1. Руски стрелкови мултицет Ц4353

    В комплект допълнителен шунт 12А, сонди и фабричната метална кутия.
    Забележки по външният вид, които по никакъв начин не се отразяват на функционалността му, която е на 100%.
    Основната такава е предизвикана от близка среща с поялник.
    Купуван е чисто нов, ползван е само от мен, никога не е удрян и няма счупени/пукнати детайли.
    Работи с батерии 3 броя АА (налични).

    Цена: 20лв.







    2. Руски настолен променливо-токов волтметър В3-44 с фабрична сонда.

    Честотен обхват 20Hz - 20KHz, обхвати от 10mV до 300V.
    Няма никакви забележки.
    Работи само с батерии - 2бр Type D / LR20.
    Не са включени в комплекта, адапторите АА -> LR20 от снимката - също.

    Цена: 30лв.





    3. Дигитален мултиметър METEX M-4650CR

    В комплект с оригинална книжка, кабел за данни, кутия за съхранение и качествени 2.5мм измервателни сонди.

    Това е корейски 4+1 разряден уред с висока точност и възможност за връзка с компютър през RS232.
    Спецификации в последните снимки, ТУК има малко история а за повече информация - Гугъл.
    Купих го през 1992 година, ползван е само от мен а ТОВА е копие на гаранционната карта.
    Работи прекрасно и понастоящем, няма никакви забележки по външният му вид.
    Естествени нормални следи от експоатация за почти 30 години.
    Рабори с 1бр 9V батерия - в комплект.

    Няколко уточнения:

    - Не е TrueRMS.
    - PC инерфейса не е галванично разделен. При нужда може да се реализира елементарно разделяне с оптрони.
    - Софтуер нямам. Оригиналният беше на 5" дискета, работеше под DOS и дори за тогава беше сакато написан.
    В интернет съм намирал сравнително съвременен такъв. Не съм ползвал тази функционалност освен от любопитство.


    Цена: 120лв.











    4. Аналогов руски осциолоскоп C1-75.

    Честотна лента 250МHz, 50 Om входен импеданс.
    Повече спецификации - ТУК.
    Оригинални сонди 2 броя и захранващ кабел.
    Моделът е двуканален но работи само един канал (вход Б).
    Захранване 220V, тежи над 20 кила.

    Цена: 90лв.









    5. Руски омметър М57Д

    1 обхват до около 2 КОм.
    До последно работеше.
    Използва плоска батерия 4.5V - липсва в комплекта.
    И май не само в комплекта - не помня откога не съм виждал такава

    Цена: 8лв или като подарък към нещо от другите уреди.

    Враг усраине

  • #2
    4 точка, осциолоскопът е обещан, да се счита за продаден!
    Тъй като това е RF апаратура радвам се че отива при човек, който ще го използва по предназначение.

    Ако някой има интерес към нещо от останалите неща - да пита.
    Цените не за заковани!
    Целта на тази разпродажба не е да напълни някакво прасе-касичка.
    Просто непотребните неща за мен е добре да влазат в употреба на някой друг!

    Около точка 3 - дигиталният мултиметър - намерих резервни части.
    LSD или както там се кзава дисплей, лентови кабели и контролерът:




    Каширал съм ги от същият, служебен уред, който колеги строшиха навремето.

    Още няколко подробности около приборът:
    • Превключването на обхвати е препоръчително да се прави при изключен прибор.
    • Не разчитайте на адеквтна работа при отрицателни температури.
    Тези неща не са проблем, дори са написани в Operation Manual.


    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      Актуализиране:

      1. Руски стрелкови мултицет Ц4353 - продаден.
      2. Руски настолен променливо-токов волтметър В3-44 с фабрична сонда - 20лв.
      3. Дигитален мултиметър METEX M-4650CR - 100лв.

      4. Аналогов руски осциолоскоп C1-75 - продаден.
      5. Руски омметър М57Д - подарен.
      Последно редактирано от Esper; 02-12-20, 10:43. Причина: Актуализация
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Останаха в наличност позиции 2 и 3.
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          Никакви куриери.

          Само лично предаване, София/Перник.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От много време не съм ползвал мултикец-а та повдигнем темата.
            Остават налични за продажба 2 и 3.

            Освен това вадя от обявата bosch кутията на позиция 3.
            Цената на мултиметъра се редуцира до 90лв но без нея.
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              Аз пак да питам: Няма ли някое КСВ за продан?
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #8
                Не за продаване - на мен ако ми потрябва нямам!
                Къде съм подредил тези уреди е пълна мистерия.
                Все едно вдън земя пропаднаха!
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Актуализиране:
                  3. Дигитален мултиметър METEX M-4650CR...
                  Имам същия. Еххх... с какво желание го ръчках някога.. че и програма за комуникация му драсках... И досега работи (с изключение на обхвата му 20A – от тогава не давам на заем уреди)... Поне за мен така трябва да изглежда идеалния мултиметър...
                  Уви вместо него сега използвам нещо с по-голям и светещ дисплей. Мда.. така станаха нещата че това да е по-важен фактор.

                  Коментар


                  • #10
                    Само оригиналната му кутия беше по-скоро опаковка.
                    2 унищожих за много кратък период от време.
                    Кофти качество но пък си имаше място за 5 цола дискетата със софтуера.

                    Тази кутия от обявата я купувах сравнително скоро но изкара много повече.
                    И в момента си е съвсем ОК.

                    Махнах я от продажаба понеже е обидно.
                    Видях, че съм я купувал за 30-40лв.
                    И какво остава за уреда?

                    Достатъчно сапунерки има на пазара за такива пари но не и тази!
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Само оригиналната му кутия беше по-скоро опаковка.
                      2 унищожих за много кратък период от време.
                      Кофти качество но пък си имаше място за 5 цола дискетата със софтуера.

                      Тази кутия от обявата я купувах сравнително скоро но изкара много повече.
                      И в момента си е съвсем ОК.

                      Махнах я от продажаба понеже е обидно.
                      Видях, че съм я купувал за 30-40лв.
                      И какво остава за уреда?

                      Достатъчно сапунерки има на пазара за такива пари но не и тази!
                      Моят същият METEX го купих не помня даже кога беше от Конрад на улица Прага. Още се подмята наоколо но ползвам в момента някакъв прост китайски на който обаче зумерът е много бърз, напоследък това се оказа важно качество. Животът стана много динамичен...
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #12
                        Е то и аз няма да си спомня дата ако не беше печата на книжката.

                        До сравнително скоро бях много предубеден към auto range уредите.
                        Не че и сега намирам за кой знае колко важна и нужна такава фунционалност но поне установих, че не пречи!

                        Метекс-а го купих предимно заради ръчните обхвати.
                        В тези години намаше особено голям избор.
                        Не съм съжалявал за избора освен в моменти, когато ми е бил нужен при ниски температури навън.





                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          Намерих ново поле за изява на METEX-a и го свалям от продажба.

                          Остана излишен само винтиж АС волтметърът от т.2

                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X