Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Продавам/разменям кутия за твърд диск 2.5"/3.5" SATA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продавам/разменям кутия за твърд диск 2.5"/3.5" SATA

    Кутията е тази:

    https://tech-zona.com/product/hddssd...product_fulfil


    Размери (Ш x Д x В мм): 122 x 180 x 41

    Съвместимост: 2 до 8TB, 5" SSD диск

    Кутия за диск: 2.5"/3.5" HDD/SSD

    Интерфейс: SATA, USB 3.0 up to 5.0 Gbps



    Не е използвана, даже нямам възможност да я тествам...

    Поради недоглеждане съм поръчал SATA вместо IDE.



    Цена при продажба: 25 лв.

    Намира се в София.

    Тел.: O884 98I 763



    Предпочитам размяна за подобен продукт, но за IDE интерфейс.

    В идеалния случай комбиниран 2.5"/3.5", но може и за само 2.5" или само 3.5".



    Реални снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210217_102031.jpg
Прегледи:307
Размер:153.8 КБ
ID:6710612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210217_102417.jpg
Прегледи:304
Размер:164.8 КБ
ID:6710613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210217_102438.jpg
Прегледи:301
Размер:249.5 КБ
ID:6710614
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

  • #2
    Хм, довечера ще погледна за кутия с IDE + SATA интерфейс.
    Обаче хуйесби-то със сигурност е SATA2 а не SATA3 и е наистина кутия, която се затваря с винтове.
    И е само за 3.5 дискове.
    Ако техническите и характеристики те устройват, намеря я и работи - можем да направим някакъв вид размяна, понеже не я ползвам.
    Този док би ми вършил повече работа.
    F2F - никакви куриери!
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4990.JPG
Прегледи:312
Размер:392.9 КБ
ID:6710964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4991.JPG
Прегледи:279
Размер:306.6 КБ
ID:6710965

      Това е кутията със SATA и IDE интерфейс.
      Ако те устройва замяна - пиши.
      Има отделно захранване, IDE кабел и USB кабел.
      Сега забелязвам, че освен USB има и eSATA интерфейс към компютъра.

      Естествено ще изтествам всичко но до последно работеше.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Мислех, че дискът ще се свързва директно, без кабел...
        Тове не е проблем, предполагам, че IDE кабелът не е много дълъг и има достатъчно място за него вътре в кутията.
        Захранващият купллунг изглежда доста екзотичен, дано не се наложи да търся друго захранване след време.

        Ако е възможно пробата да се направи с някаква програма за натоварване на дисковите операции, ще се използва за "DVR like" приложение.
        Ако може да се намери и преходник от 3.5" IDE към 2.5" IDE ще е идеално. Може и линк към такава обява.

        Следващите три дни ще съм извън София, ще трябва да се чуем по телефона след това.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • #5
          Беше залепен IDE кабел към платлата но го махнах и сложих конектор на негово място.
          Причината е, че имаше някакъв проблем.
          Ще намеря достатъчно къс кабел за да се събира в кутията.

          Преход от 3 към 2,5 IDE би трябвало да имам но не зная къде е.
          И да го открия ще си го задържа.

          Преход за механичен монтаж от 3 към 2,5” устройство също би трябвало да имам но трябва да потърся. Вероятно ще бъде възможно да се ползва и малък диск но не съм сигурен ще има ли място за IDE прехода, механичният адаптер, кабела...
          Не съм ползвал кутията в такава конфигурация пък и тя не е предвиждана да работи така.

          Конектора на захранващият адаптер е такъв понеже осигурява 5 и 12V.
          Не е екзотичен, просто не се ползва масово за захранване а по-скоро за сигнали.

          За тест с IDE диск ще ми бъде необходимо известно време.
          Не съм виждал и не ми е попадал скоро такъв.

          Вероятно имаш причина за да държиш да ползваш толкова екзотичен вече хардуер.
          По-екзотичен от това е може би SCSI диск във външна кутия!

          Дискове със серийна АТА колкото щеш и може да ползваш кутията, която имаш.

          Така както виждам аз времето си - минимум през уйкенда ще мога да потърся всичко и да тествам във вида, какъвто искаш да ползваш.
          Само кутията ми беше под ръка.

          пс: Ето точно такъв преходник трябва да имам някъде:

          https://www.jarcomputers.com/Kabel-3...ATA35TO25.html

          Даже мисля, че трябва да имам и един 120G диск за лаптоп на такъв интерфейс.

          Определено ще трябва да инвентаризирам музея около твоя проект
          Последно редактирано от Esper; 19-02-21, 06:00. Причина: Допълване
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            Тази тема ме подсети, че имам един 4 диска, които нямам как да отворя, а на тях имам разни архиви. Ако не се разберете или пък имате друга подходяща за мен кутия, съм заинтересуван да купя една. Не знам каква точно ми трябва, затова качвам снимка на дисковете.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HD.jpg
Прегледи:250
Размер:603.1 КБ
ID:6711296
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HD 3.jpg
Прегледи:237
Размер:508.9 КБ
ID:6711297
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HD 2.jpg
Прегледи:238
Размер:636.8 КБ
ID:6711298


            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Тази тема ме подсети, че имам един 4 диска, които нямам как да отворя, а на тях имам разни архиви. Ако не се разберете или пък имате друга подходяща за мен кутия, съм заинтересуван да купя една. Не знам каква точно ми трябва, затова качвам снимка на дисковете.
              ...


              Ами ако минеш покрай мен мога да ти дам ей тази платка по-долу и да си прехвърлиш върху някой десктоп компютър информацията от тези дискове.
              Доколкото виждам дисковете за 3 цола и няма да има нужда от преходник за IDE интерфейса.
              После ще ми я върнеш с наем, примерно един Хайникен.

              Това е платка от подобна кутия на горната но без кутията
              И е само за IDE дискове.
              Може да я захраниш от някой свободен MOLEX конектор от захранването на компютъра.
              Точно заради захранването казах, че е необходим стационарен комп - няма си собствено захранване.
              Иначе си излиза на USB, както и другото.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4992.JPG
Прегледи:227
Размер:460.8 КБ
ID:6711328
              Прикачени файлове
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение


                Ами ако минеш покрай мен............]
                благодаря за предложението, но аз искам кутия да ги закачвам при нужда и да ги ползвам за архивни дискове.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  Ударих на камък с тестовете.
                  Няма! И в музеят няма!
                  Намерих 2.5" диск но не намирам преходник.
                  3.5" диск с добрата стара паралелна ide-я не открих.
                  От къде вадите такива антични железа?!?



                  Пробвах кутията / захранването със SATA диск - работи нормално, както се очакваше.
                  Зная, че преди време съм я ползвал точно с IDE ама т'ва фар, фар авей...
                  Мисля че имаше динозаври по това време!

                  Ако колегата прецени да я трампим на риск без IDE тест - насреща съм.
                  То пък единият риск за 20 лв и все едно не може да ми я върне, ама...

                  Това е. Имах желание ама ме гони неможене.
                  Със сигурност някъде имам подреден IDE диск но хал хабер си найн къде!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    И все пак намерих.
                    С връзки но намерих 3.5 цола IDE диск за тест.
                    Работи си контролера, както с IDE така и със SATA.
                    Колегата ако има желание за бартер да пише на лично.
                    Скоростите на този диск са покъртителни, на хуйесби-то също.
                    Но да не забравяме все пак тоя хардуер няма живи създатели понастоящем


                    root@uboat:~# smartctl -i /dev/sdc
                    smartctl 6.6 2017-11-05 r4594 [x86_64-linux-4.19.0-14-amd64] (local build)
                    Copyright (C) 2002-17, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

                    === START OF INFORMATION SECTION ===
                    Model Family: Western Digital Protege
                    Device Model: WDC WD200EB-11CPF0
                    Serial Number: WD-WMAAU3531492
                    Firmware Version: 06.04G06
                    User Capacity: 20,020,396,032 bytes [20.0 GB]
                    Sector Size: 512 bytes logical/physical
                    Device is: In smartctl database [for details use: -P show]
                    ATA Version is: ATA/ATAPI-5 (minor revision not indicated)
                    Local Time is: Tue Feb 23 08:37:36 2021 EET
                    SMART support is: Available - device has SMART capability.
                    SMART support is: Enabled

                    root@uboat:~#

                    root@uboat:~# dd if=/dev/zero of=/media/stoma/483C1DDB3C1DC4BA/test.img count=10000 oflag=dsync
                    10000+0 records in
                    10000+0 records out
                    5120000 bytes (5.1 MB, 4.9 MiB) copied, 56.5395 s, 90.6 kB/s
                    root@uboat:~#

                    root@uboat:~# dd if=/dev/sdc1 of=/dev/null count=10000 oflag=dsync
                    10000+0 records in
                    10000+0 records out
                    5120000 bytes (5.1 MB, 4.9 MiB) copied, 0.213285 s, 24.0 MB/s
                    root@uboat:~#
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5009.JPG
Прегледи:183
Размер:467.8 КБ
ID:6712607

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря за проверката!
                      За сега решавам, че държа или на размяна за комбинирано 2.5"+3.5" IDE решение (наистина имам нужда и от двете за различни цели), или на продажба.
                      Последният вариант ми е да си взема нов SATA диск и да си запазя кутията, но така част от плановете ми няма да се изпълнят.
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • #12
                        По-напред писах, че последният ти вариант е съвсем логичното решение.

                        Екзотичните не са практични и финално се оказват само сложни и често скъпи под черта!

                        Все едно вместо с лан карта да си вържа компа в мрежа с модеми само щото имам 2 броя USR за наета линия на рафта

                        А аз не съм сигурен, че дори едно време е съществувала такава кутия, каквато търсиш, тоест фабрично съвместима за 2-та размера IDE дискове.
                        Само заради спецификата в IDE интерфейса без допълнителен адаптер няма как.

                        @IvanIvanovi: Ако имаш все още интерес към моята кутия пиши на лично.
                        Аз няма да я ползвам, очевидно нямам дърти дискове за нея.
                        Този от теста е по-малък, по-бавен и 10 пъти по-тежък дори от флашките в плод-зеленчука на днешни дни.
                        Или ще го върна на собственика или става на мишена за сачмиплюницата.

                        То за тази цел всеки е подходящ!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          нямам интерес, вчера си купих за 30лв. от плесиото комплект, който си има всичко за 3 вида дискове голям и малък САТА и ИДЕ или обратното, все ги бъркам. Проблемът ми сега е, че диска с архивите не се отваря, компа го разпознава като ДИНАМИК. не е от адаптера, пробвах и с друг.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            Давай я тая кутия да те отърва от мъките
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Давай я тая кутия да те отърва от мъките
                              Иване са се обади поне знаеш, че на теб не мога да ти откажа, нали?
                              Емимубабата, пиши адрес на лично да не го диря и ще ти я проводя до куриер по някой.
                              Фор фрий.
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X