Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Школа по оффроуд управление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Школа по оффроуд управление

    Преди време тук се обсъждаше въпроса за школа по офф роуд.Та искам да попитам.До каде са задвижени нещата.Защото офф роуда не е само каране!А ремонтиране и какво ли не още.Друго.Ако се направи една такава школа не може ли тя да обучава и на тези неща.Като тунинговане на джипове.Тоест да се създаде екип който е на високо ниво който да може да дава пълни и правилни савети на други по незнаещи.Защото от тук само 1,2-ма могат да дават съвети и то точни с аргументи от дедени извадки и други средства.Няма ли да е по добре тези хора да се увеличат!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

  • #2
    otgovor na pitaneto

    Ami spored men e po-pravilno da pita6 v foruma za6toto taka 6te ima6 mneniata na pove4e xora a ti ot bazata danni koiato polu4i6 6te moje6 da si izbere6 pravilniat variant za teb !
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #3
      Школа

      Да, ще има школа по оффроуд управление и техники а също така и по защитно каране и екстремни техники към OFFRoad-Bulgaria.com. Но е необходимо време, защото подготовката на условия, инфраструктура и материали по въпроса изисква много усилия и средства.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Движение по въпроса

        Надяваме се скоро да се обяви официално от кога ще бъде достъпно за всеки обучението по оффроуд и екстремно управление. А междувременно в процеса на създаване на школата се обучават единични желаещи с цел отработване на учебния материал и неговото прецизиране.

        Можете да видите откъс от обучение:

        Силно компресиран 11Мб: http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...x%20lesson.wmv

        С SVCD качество 274Мб: http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...sson%20big.mpg
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Здравейте.Искам да изкажа едно мнение по този въпрос.Наистина става дума за доста инвестиции,но чуйте едно предложение.Според мен трябва да има "опция" в тази школа за обучение със собствен джип(в смисъл на ученика).Съгласете се,че всеки иска да се научи да кара собствената си машина,а не някоя си.Казвам го защото съм гледал такива курсове по телевизията и те са винаги с джипове на самата школа.Не го разбирам много.Вярно има хора които нямат,но за тях нека да си има "служебни".Ще кажете,че личните не са подготвени,но:
          1.Това което съм виждал не беше обучение за състезание а просто нещо от рода на"при тези обстоятелства се прави така и така а не така и така".Една мадама(около 50г.
          ) си караше съвсем спокойно по трасето.
          2.Целта на повечето бъдещи клиенти ще бъде да се научат да карат имено техните си любимци.Искат да знаят възможностите си и тези на собствената си машина,нали!!!
          Тук разбира се има и икономически ефект за организаторите:-)
          По отношение на трасето:един багер и една фадрома за една седмица ще направят такова трасе,че свят да ни се завие.Защо е нужно да се търси готово-стигат и няколко декара поляна.
          По отношение на инструкторите мисля,че едва ли имате проблем:-)
          Това са ми предложенията.Чакам да се запиша за обучение:-)

          Коментар


          • #6
            Това като идея е супер.
            Причината която не е хубаво да се учи с чужда машина защото всяко нещо се кара по различен начин.Тук някой ще каже нали сички са 4х4.Да ама всяка машина се държи по различен начин.
            А с един багер и фадрома може да се направи нещо от което с джип не може да излезне.Иначе и аз съм напълно съгласен!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              с един багер

              а с колко пари се купува терена, на който да се развърти багера???! особено в радиус от 30-40км около столицата... Инвестицията може да се върне, само ако мястото се ползва временно, докато се построи нещо - както беше случая с трасето зад Камбаните...

              Според мен, единствения реалистичен вариант, е да се ползва безплатно общинска земя... за момента има доста безстопанствени земи...

              Преди време имаше една реклама за обучение в Лозен, ама май в момента не се предлага...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Аз си нямам високопроходима кола и ще се радвам ако се създаде школата. Обучението за начинаещи off-road-ци според мен е хубаво да се води на добре подготвени "служебни" машинки, поне докато се овладеят основните навици. Надявам се, че ще изберете и добър застраховател :-)
                А за по-напредналите е добра идеята да се усъвършенстват със собствените машини :-)
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от dani
                  Аз си нямам високопроходима кола и ще се радвам ако се създаде школата. Обучението за начинаещи off-road-ци според мен е хубаво да се води на добре подготвени "служебни" машинки, поне докато се овладеят основните навици. Надявам се, че ще изберете и добър застраховател :-)
                  А за по-напредналите е добра идеята да се усъвършенстват със собствените машини :-)
                  Аз лично мисля че основите трябва да се положат на собствена машина.Защото свикнеш ли и от началото ще е много по лесно да се доработиш към техника!
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    Защо не се включва администратора да каже своето мнение и до къде са стигнали с организацията.Или вече развиват новите идеи:-)

                    Коментар


                    • #11
                      Е, ако проблема опре до мястото, аз го давам без пари. 80 км от София, Кюстендил. Има равно, има малко баири, има асфалтова площадка, десетина декара. Има даже кантар, хак ти общо тегло, хак ти по осите. Има местни мутри, които с възторг да осигуряват мероприятията, щото имат да връщат услуги. Има халета за ремонт на сухо. Работилници...
                      А виж "книжка за е те тая кола" ми се струва донякъде странно. Ми ако утре си счупя крака, а на твойта се счупи мотора, и двамата ли ще пукнем?

                      Коментар


                      • #12
                        Информация до къде е стигнал проекта:

                        1. Теоретическата част и учебниците са практически на привършване т.е. готови
                        2. Лекторите и инструкторите са налице и готови за действие (тествано)
                        3. Юридическата част, застраховки и осигуряване за съжаление не са готови. Необходимо ни е още известно време за се оборудваме документално.

                        Надявам се, че много скоро ще сме готови и започваме. Разбирам, че можем и без всичко това, но искаме да сме перфектни или поне ще се постараем да е така...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          А ще може ли със собствен превоз:-)

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от dorzi
                            А ще може ли със собствен превоз:-)
                            Ще бъде силно препоръчително. Защото едва ли ще ви е от особена полза да усвоите различни технически похвати на машина която няма нищо обща с вашата...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от VPetrov
                              Информация до къде е стигнал проекта:

                              1. Теоретическата част и учебниците са практически на привършване т.е. готови
                              2. Лекторите и инструкторите са налице и готови за действие (тествано)
                              3. Юридическата част, застраховки и осигуряване за съжаление не са готови. Необходимо ни е още известно време за се оборудваме документално.

                              Надявам се, че много скоро ще сме готови и започваме. Разбирам, че можем и без всичко това, но искаме да сме перфектни или поне ще се постараем да е така...
                              Много е хубаво, че има хора, които искат да си вършат работата качествено. Ще чакам с нетърпение повече инфо.
                              LZ1JJJ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X