Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евакуиране на хора от в. Черни връх

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евакуиране на хора от в. Черни връх

    В събота едни приятели бяха закъсали на в. Черни връх и трябваше по спешност да ги приберем с доста оборудване. Въпреки лошите условия -23 С, и бурен вятър с мъгла, която на моменти смъкваше видимоста до 10-тина метра си искарахме супер. Част от спасителният екип дойде с една старичка тойота терсел 4х4, която имаше 1 бавна скорост. Аз доста се посмях като я видях но за моя голяма изненада тойотата карше плътно зад мен, разбивах навятите преспи а тя си драпаше от зад. Е имаше и една преспа, която трябваше да атакуваме с лопата.... :-) но без това не може. Хората бяха прибрани и направих чудесни снимки. Като заключение само ще кажа, че GPS-а е неоценим помощник в гъста мъгла и липса на път. Имаше няколко сличай в които ако бях без GPS с карта, трябваше да слизам и да търся от къде да мина.












    LZ1RED

  • #2
    96г миналия век тук бях войник.Сега е запустяло.Зимата имаше по 4-5 метра преспи.Джиткахме с един БУРАН.......

    Накои от снимките са като за списание

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Краси team-atvracing
      Накои от снимките са като за списание
      тя природата ни е страхотна а и благодарение на бурята осветлението и видимоста се сменяше за минути.
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        Re: Евакуиране на хора от в. Черни връх

        Първоначално публикуван от redair
        Като заключение само ще кажа, че GPS-а е неоценим помощник в гъста мъгла и липса на път. Имаше няколко сличай в които ако бях без GPS с карта, трябваше да слизам и да търся от къде да мина.
        Абсолютно вярно!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Страхотни снимки са станали.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            Снегът е страхотен.
            В нашта махала скоро няма да има.

            Коментар


            • #7
              Ами идвай при нас
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                Ами идвай при нас
                Ами да! Тук се правят едни малки разходчици ...
                Вече като тръгвам си взимам топли дрехи, храна за 2-3 дни и карти на всички планини в радиус 200 км.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  от върха или от станцията на бга ,щото нагоре си е кураво за кола извън макадама

                  Коментар


                  • #10
                    a

                    Коментар


                    • #11
                      абе не е чак толкова кораво...
                      решил съм да се пробвам като се постопи снегът и като няма мъгла за да поснимам от върха :-)
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от redair
                        абе не е чак толкова кораво...
                        решил съм да се пробвам като се постопи снегът и като няма мъгла за да поснимам от върха :-)
                        И на мен ми се ходи на високо. Ако искаш ще си направиме разходката.
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от ceco Lj
                          от върха или от станцията на бга ,щото нагоре си е кураво за кола извън макадама
                          До Черни връх се стига и с Жигула. Къде точно е коравото?
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                            Първоначално публикуван от ceco Lj
                            от върха или от станцията на бга ,щото нагоре си е кураво за кола извън макадама
                            До Черни връх се стига и с Жигула. Къде точно е коравото?
                            преди 6 г. с брат ми и една къса витарка се бяхме качили лятото, а за зимата само навяванията и преспите са проблем иначе като го утъпкат траковете пак става...

                            Голди за разходката ако искаш като се стопи снегът да се организираме за едно покоряване на върхът :-)
                            по тоя макадам по коравите машини можете да се състезавате и за време
                            LZ1RED

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X