Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверявайте си редовно налягането в гумите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверявайте си редовно налягането в гумите!

    От известно време ми правеше впечатление, че Галопера нещо влоши вървенето на дълъг път, а и разходът се вдигна с около литър

    Тая седмица гледам предна дясна гума по-мека... Днес най-накрая се наканих /преди дъжда / да я проверя на бензиностанцията... Налягането беше 1.0атм , предна лява - уж не беше мека по окомерната скала 1,5атм ... Задните - и те 1.7-1.8атм...

    Напомпах ги СИТЕ и по естакадата за Аерогарата се усети - направо "олекна" джипа и инерцията се увеличи...

    А аз си мислех, че най-меката е паднала на 1.5, а другите са поне по 2атм... Просто не изглеждаха много меки...
    Ама така е! Като не съм ги мерил и помпал от юни месец
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    аз пък онзи ден установих че едната ми гума е 0.3 атмосфери което докато не го премерих с 2 различни манометъра не повярвах как не се е нарязла тая гума не ми е ясно а не изглеждаше мноооого спаднала както при леките коли.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Re: Проверявайте си редовно налягането в гумите!

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
      ... Днес най-накрая се наканих /преди дъжда / да я проверя на бензиностанцията...
      И що не метнеш в жабката едно манометърче за жълти стотинки от "Метро" ?!?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        апцелютно съм съгласен по въпроса за гумите ... разлика от 0.5 атм вече се усеща яко .. а и колата е по-нестабилна по завоите.
        Освен това моите наблюдения са, че при резки температурни амплитуди, гумите са най-поддатливи на спадане, дори и да им няма нищо.
        Ей ся некой ще ревне ... ми за тая работа има азот !
        А тамън да попитам - някой кара ли с азот и има ли други плюсове, совен че несе влияе от Т? И може ли при загуба да се дополмпа с въздух ?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Slick
          апцелютно съм съгласен по въпроса за гумите ... разлика от 0.5 атм вече се усеща яко .. а и колата е по-нестабилна по завоите.
          Освен това моите наблюдения са, че при резки температурни амплитуди, гумите са най-поддатливи на спадане, дори и да им няма нищо.
          Ей ся некой ще ревне ... ми за тая работа има азот !
          А тамън да попитам - някой кара ли с азот и има ли други плюсове, совен че несе влияе от Т? И може ли при загуба да се дополмпа с въздух ?
          Това с азота са глупости !
          Аз карам с обеднен азот, а именно въздух
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #6
            имам си и манометър /от инструмента на ВАЗ2107 /
            имам и компресор за джипови гуми

            ама нали трябва някой да я свърши тая работа пък и с риск да се повторя, само едната гума имаше вид на леко омекнала - другите си изглеждаха супер... /то 1.5-1.8 реално си е достатъчно налягане за ниски скорости и градско каране, хем не друса много, ама на дълъг път всяка десета се отразява на разхода и вървенето /
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              само едната гума имаше вид на леко омекнала - другите си изглеждаха супер... /то 1.5-1.8 реално си е достатъчно налягане за ниски скорости и градско каране ...
              Ми те нашите гуми така си изглеждат.
              А, м/у другото, 1.8 си е препоръчаното от производителя налягане за предните (със стандартните размери де).
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                По принцип обичам да карам с по твърди гуми.
                На колата предните 2.4 задните 2.2.

                На джипа 2.5 2.6 и четирите броя.

                Автомобила има по добра динамика,инерция и устойчивост е верно малко друса ама не може всичко да е 6 пък и бъбреците са ми още млади
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #9
                  Не може обаче да ги надуваш над максимално разрешеното от производителя. Издуват се, стават кръгли, петното на контакта намалява, от там намалява и сцеплението. Като ширпотреба гумата започва да се изтрива неравномерно на пътечка по средата.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Не може обаче да ги надуваш над максимално разрешеното от производителя. Издуват се, стават кръгли, петното на контакта намалява, от там намалява и сцеплението. Като ширпотреба гумата започва да се изтрива неравномерно на пътечка по средата.
                    А това е ясно де.

                    Прото някои хора карат с бая ниско налягане по мойте виждания-към 1.8-1.9 за лек автомобил.Ама знам ли може и мойте виждания да са изкривени
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      и при колите и при джиповете подходящото налягане се определя от размера на гумата и теглото /вкл. товара/ на МПС-то...

                      ГАЗката особено ако е с тесни диагонални гуми от типа на 6 или 7-16, налягане от 2.5 е нормално... но ако сложиш 31х10.5 или по-големи, 2.5 ще им е много...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Нещо друго което съм забелязал е че в зависимост от времето налягането се променя различно.
                        Например тука, където температурите са между 10-25 през цялата година, от 6 месеца ги имам тези гуми и не са мръднали.
                        Докато преди в Оклахома където температурите варират от -10 до +45, почти всеки месец трябваше да ги следя.
                        Особено след внезапен студ.
                        Обеснявали са ми го че въздуха се стеснявал и раширявал от температурата и 3-4 PSI е нормална разлика на месец
                        Сега убий ме ама нямам на представа как да ги превъена в БГ стандарт. Знам че 32 PSI ( паунда на квадратен инч ) е нормалното налягане, значи и двете ще трябва да ги превърна в ( кг на квадратен см )???
                        Както и да е.
                        CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                        http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                        http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                        Коментар


                        • #13
                          Шарко получаваш моментално една бира от мен, за първи път не се нслагаше да премислям това което си написал поздравления за правописа продължавай все така сега с кеф ще чета постовете ти.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от fanatic
                            Шарко получаваш моментално една бира от мен, за първи път не се нслагаше да премислям това което си написал поздравления за правописа продължавай все така сега с кеф ще чета постовете ти.
                            Стига си се бъзикал бе.
                            И ако е бира, само шуменско патронче.
                            CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                            http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                            http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от sharrko
                              Първоначално публикуван от fanatic
                              Шарко получаваш моментално една бира от мен, за първи път не се нслагаше да премислям това което си написал поздравления за правописа продължавай все така сега с кеф ще чета постовете ти.
                              Стига си се бъзикал бе.
                              И ако е бира, само шуменско патронче.
                              Няма ги вече патрончетата, в едни други по-високи шишета е, по тертип на западните бири. Ама пак си е хубаво Шуменското.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X