Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

    Здравейте колеги,следващата седмица съм планувал да хода на "Каваците" на палатка и ми е нужен съвет за плажа там/искам да вкарам джипа на плажната ивица,няколко теми изчетох за техники на каране по плажа видео клипчета и честно казано не си го представях,че има толкова много тънкости,като вид на пясък,налягане на гуми,размери и т.н.Ще бъда благодарен за всеки съвет на колеги, които са посетили този плаж.това са ми данните на гумите:265-70-16.Тежи 2 тона,слагам и снимки на гумите
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

    Пускаш ги на 1 атм. и пробваш леко, ако много потъва сваляш на 0.5 атм. и без много газ си караш. Гледай да не закачаш водата, че изведнъж започва да ти дърпа волана и заплашително да потъва.
    Вземи си компресор и джак ако си сам. Дюните не са препоръчителни... много лесно се окантарва.

    Нека колегите от морските градове се включат с други по-полезни съвети.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

      А има ли обективна необходимост да е.....е майката на дюните?
      Не бих се изкефил и ако лежа на плажа и някой ме засипва с пясък .
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

        Благодаря ти за съвета,до водата изобщо няма да припарвам,а желателно ли е да мина на 4L или и на 4H е ок?Поздрави.

        Коментар


        • #5
          До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

          Голяма, удобна и здрава лопата. Ако не си сам, толкова лопати, колкото са хората... рано или късно ще ви свършат работа всичките
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            А има ли обективна необходимост да е.....е майката на дюните?
            Не бих се изкефил и ако лежа на плажа и някой ме засипва с пясък .
            .
            Аз неотивам с цел да си права разходки по плажа,а и багажа ни ще е тежичък/само палатките са 40-50 кг/,искам там да пусна котва, а и ми е интересно дали ще мога да мина през пясака,за мен си е тръпка.
            П.П атеветата по плажа всяват доста повече смут

            Коментар


            • #7
              До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Голяма, удобна и здрава лопата. Ако не си сам, толкова лопати, колкото са хората... рано или късно ще ви свършат работа всичките
              Със сигурност,а подходящо компресорче/такова за запалка/ от къде мога да си купа за гумите после да ги напомпя.

              Коментар


              • #8
                До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                Благодаря ти за съвета,до водата изобщо няма да припарвам,а желателно ли е да мина на 4L или и на 4H е ок?Поздрави.
                Не знам какъв ти е мотора, но ако не е 300 + кс не само, че си само на бавни, но и само на 1 или 2. най добре е да не ги сменяш, на която върви, на нея. В дълбокия пясък, дори като се засили малко джипа, опиташ ли да смениш предавките спира като удар в 30 см бетонен бордюр. Ако видиш че върви добре на 2 бавна, просто я вкарваш още преди да стъпиш на мекия пясък и след това само газта. Внимаваш къде спираш - най добре да можеш да тръгнеш пак на предавката на която ще караш после.
                Всичко това е за тежък джип, нормален (31") размер гуми и не много ниско налягане в гумите. Ако си с джипче което докарва параметрите на бъги сигурно е съвсем различно.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Не знам какъв ти е мотора, но ако не е 300 + кс не само, че си само на бавни, но и само на 1 или 2. най добре е да не ги сменяш, на която върви, на нея. В дълбокия пясък, дори като се засили малко джипа, опиташ ли да смениш предавките спира като удар в 30 см бетонен бордюр. Ако видиш че върви добре на 2 бавна, просто я вкарваш още преди да стъпиш на мекия пясък и след това само газта. Внимаваш къде спираш - най добре да можеш да тръгнеш пак на предавката на която ще караш после.
                  Всичко това е за тежък джип, нормален (31") размер гуми и не много ниско налягане в гумите. Ако си с джипче което докарва параметрите на бъги сигурно е съвсем различно.
                  .170кс автоматик.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                    Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                    Благодаря ти за съвета,до водата изобщо няма да припарвам,а желателно ли е да мина на 4L или и на 4H е ок?Поздрави.
                    Ами.... аз карам само на 4L щото с тоя труп под капака няма душа.

                    П.С. компресорчета от 20-30 лв. няма смисъл да носиш. Ще помпа гумата по 30-40 минути и не може да дигне над 1 атм. Само хубав компресор за тая цел.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Ами.... аз карам само на 4L щото с тоя труп под капака няма душа.

                      П.С. компресорчета от 20-30 лв. няма смисъл да носиш. Ще помпа гумата по 30-40 минути и не може да дигне над 1 атм. Само хубав компресор за тая цел.
                      А такива хубави къде мога да намера,виждал ли си някаде конкретно да се продават

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                        Явор е твоя човек.
                        http://t-max.bg/accessories.htm
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                          Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,следващата седмица съм планувал да хода на "Каваците" на палатка и ми е нужен съвет за плажа там/искам да вкарам джипа на плажната ивица,няколко теми изчетох за техники на каране по плажа видео клипчета и честно казано не си го представях,че има толкова много тънкости,като вид на пясък,налягане на гуми,размери и т.н.Ще бъда благодарен за всеки съвет на колеги, които са посетили този плаж.това са ми данните на гумите:265-70-16.Тежи 2 тона,слагам и снимки на гумите
                          Колега гледай само да не попаднеш в тази ситуация
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2577

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нужен ми е съвет за плажа на Каваците

                              Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                              Това е първата темата която прочетох,ще се пазя от водата като дявол от тамян,пък ако се случи нещо нали трябва да има за какво да си спомняме,че иначе е скучен живота.Аз съм затъвал с камион с ремарке само преди месец но не плажа а в гората,мислих снимки да направя,но изобщо не ми беше до тях,3 часа мъки ми костваше,едвам се измъкнах,че и помощ нямаше от къде да потърся,телефона нямаше сигнал.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X