Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво причиняват много ниските температури на техниката ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво причиняват много ниските температури на техниката ?

    Стефане, това не е забранен от учебниците номер ,а начин за затопляне на акомулатора когато му е паднал тока. На руските въртолети и самолети в кутията на акомулатора има допълнителни нагреватели за работа в студени условия.Не знам как е решен този въпрос в Аляска и Канада, но ще е нещо подобно.

    Коментар


    • #17
      До: Какво причиняват много ниските температури на техниката ?

      Електрониката и електроуредите да се прибират.Едно време имах камиони.На Ифите сутрин пълнех радиаторите с туби гореща вода.Също така обливах с нея всмукателните тръби и акомулаторите.Това разбира се не е удобно за леките ни коли и джипките,но е факт че помага.За нафтата въпроса е спорен дали да се слагат добавки,които при по-стари коли правят лоша услуга понякога,дали да се сипва 2,3,4 литра бензин или газ за горене.Но по-добре нещо да се добавя,че замръзне ли парафина,ядовете са големи,особено извън населено място.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #18
        До: Какво причиняват много ниските температури на техниката ?

        В новите акумулатори въртят някъв заумен вътрешен цикъл. Юзерът и не подозира, а те после работят и на -30. В старите нямаше. В учебниците пишеше че щом всичко се е одървило не може да пипаш акумулаторите. Ако двигателят вече работи - работи всичко, и отопленията на кво ли не. Ами като още не работи? И като някой идиот е оставил бутилките за въздух празни? Ако е война няма страшно - ще те убият и няма да ти пука. Обаче ако не е - лошо. Тогава трябва навреме да си се запознал с хитрите стари лисунгери. Навреме да си чистил с тях оптиката до пълно проясняване на всички случаи от живота. В частност - на акумулаторните. Не може да палиш лампи, не може да го буташ, не може нищо шофьорско. И да се оплачеш по радиото не може. Печал отсекъде, и само Противник в тил! Тогава: Ооо, момче, значи може да врътнеш оръдието? Ми, ей го - върти се. Олекна ли? Олекна. Ай сеа пали. А честито, а тва шише аз ше го зема щото път ме чака) Ма така не се прави никога. Само аз като кажа!
        Имаше майстори едно време. А сега вече Ом и Кирхов отдавна не са между живите. А и нашето здраве е разклатено ...

        Коментар


        • #19
          До: Какво причиняват много ниските температури на техниката ?

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          ... Energizer Lithium O2. Струва около 10лв/бр....
          Това какво напрежение има? Литиевата химия обикновено докарва 2-3 волта на клетка.

          Коментар


          • #20
            До: Какво причиняват много ниските температури на техниката ?

            1.5V, 3Ah. Да, повечето литиеви клетки са 3V. Не знам каква е хватката. Но има изключителни показатели при разряд с голям ток, както и при ниски температури.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X