Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране с вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каране с вериги

    Здравейте,

    тази седмица мисля да се разходя в Стара планина в района на Своге. Незнам какви са условията там в момента. Предполагам ще има поне 20-30см неутъпкан сняг, може под него и лед да има. При висички положения ще си взема 2 комплеката вериги. Намерил съм си едни комплект Pewag и един комплект Konig.

    До сега не ми се е налагало да карам с вериги и имам няколко въпроса.
    - кога и как се монтира за да не се прецакат гумите
    - как се кара за да не се пребие човек, най-вече тръгване и спиране на наклон
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Каране с вериги

    По инструкцията на производителя. Но за да успееш при всяко положение трябва да ги сложиш преди да ти потрябват. Общото правило е да ги опънеш хубаво на земята и да качиш колелата върху тях. Каквито и да са, трябва да ги опънеш много, където може да паднат от страничните грунтозацепи - да ги пуснеш между тях. Разхлаби ли се на гумата - става страшно.
    Ако ти останат само две - на предните колела.
    Не знам какви са. Ако не са клетката на Сталкера а прости стълбички или елхички - колелата прескачат от верига на верига. Което значи не си и помисляй да буксуваш, щото ще тръгнеш надолу под земята кат къртица.
    Ако не са нещо специално не бива да ги караш по асфалти - бетони, и в никой случай по камъни, щото ще ги скъсаш. Може само да се загубят, а може пак да стане страшно.

    Коментар


    • #3
      До: Каране с вериги

      Това са:
      Прикачени файлове
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Каране с вериги

        Просто намери подходящо удобно място ПРЕДИ да нагазиш в големия сняг. Имай предвид, че след поставяне на веригите е добре да покараш няколко десетки метра и след това да ги притегнеш. Аз поне съм карал доста на вериги както в сняг така и в кал налагало ми се е минавам и през скалисти участъци както и по път без сняг не съм имал никога проблем с гумите. Разбира се зависи от гумите и да си с правилният модел и размер вериги. Ползвам и двата модела вериги който си взел и съм доволин и от двата. Предполагам ,че тези които си взел са с усилените звена на кутията си пише 4х4. Относно тръгване спиране нямаш проблеми просто си държиш равномерна скорост понякога на практика в снега се налага да си но по ниска предавка. Не забравяи ме с вериги си като багерче ако испуснеш на дълбок сняг или кал да забоксуваш лягането по корем ти е сигурно. Не забравяи да провериш дали веригите не закачат по окачването ако си с поголемият от стандартния размер за джипа гуми е мнаго възможно а тогава могат да станат големи бели.

        Коментар


        • #5
          До: Каране с вериги

          Тези модели вериги се монтират директно върху колелото не се разстилат. Не мога да видя добре но май Кйонинга ти е за лек автомобил а не усилен за 4х4 това означава, че наистина трябва да внимаваш по камъни.

          Коментар


          • #6
            До: Каране с вериги

            Гумите са по книжка - 165 R14. Не виждам на кутийте да пише 4х4. Взех ги от службата - бяхме ги купували за старите служебни коли, но така и не потрябваха. Konig-а е ползван един път от един колега, Pewag-а са чисто нови.

            Как може да се избегне забоксуването? Има ли някаква тактика? При всички положения мисля да карам на 2 бавна леко-леко.

            По принцип пътя е доста каменист, повечето камъни са изгладени от колите и водата.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: Каране с вериги

              На слабите грунтове както си караш равномерно, така започва да забавя. И ти се иска да добавиш газ. Е това не бива да правиш. Така се срива в буксуване. Ще минеш на по-долна предавка.
              Тръгването е от възможно най-високата, на която се съгласи да тръгне. После никакви резки движения нито с волана, нито с някой от педалите. Със съединителят - също.
              Тия са някакви клетки. Демек от по-правилните. Вземи и за мене ако не те видят

              Коментар


              • #8
                До: Каране с вериги

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Вземи и за мене ако не те видят
                То това са. Остана един, но той е купен за служебната която се кара в момента - Опел Комбо и е за гуми 185 R14. Става и за 15-ки и 16-ки, но с височината на пожарникарски маркуч
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Каране с вериги

                  Карал съм много свериги и замен си е голем кеф,естествено трябва да караш плавно.Ако всепак се окопаш с веригите без тях въобще пък нема да минеш.Сложи ги още на твърдо защото е много лесно.Ако досега не си слагал ,сложи една първо на резевната гума и готово.Като ги сложиш ,направи 5-6м и ги достегни, ако са добре стегнати трудно можеш да ги скъсаш.Най-гадно есвалянето особен ако е под нулата и си минал през некой гьол.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каране с вериги

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    тази седмица мисля да се разходя в Стара планина в района на Своге. Незнам какви са условията там в момента. Предполагам ще има поне 20-30см неутъпкан сняг, може под него и лед да има. При висички положения ще си взема 2 комплеката вериги. Намерил съм си едни комплект Pewag и един комплект Konig.

                    До сега не ми се е налагало да карам с вериги и имам няколко въпроса.
                    - кога и как се монтира за да не се прецакат гумите
                    - как се кара за да не се пребие човек, най-вече тръгване и спиране на наклон
                    Зависи накъде ще хванеш, но ето прясна (от тази неделя) информация за положението в района

                    Снегът като цяло не е чак толкова много, но на места и на по-високото си има натрупан достатъчно за да види зор джип.

                    С веригите е хубаво да внимаваш. На такива места със сигурност ще ти помогнат, но на други, където снегът е дълбок (като тук и тук) веригите по-скоро ще те закопаят, така че гумите ще се въртят, но няма да можеш да помръднеш, защото ще си легнал по корем.

                    В зависимост от това с какви гуми си, спускане на налягането до към 1 - 1 и малко може много да ти помогне.

                    Мой съвет - недей да ходиш сам. Поне 2 коли да сте.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каране с вериги

                      Според мене веригите са за камион с ремарке и то за асвалт покрит с лед и сняг Знам един приятел в Искрец слагаше на руски джип вериги един два пъти вгодината като се топи снега и през ноща замръзне до вилата му е 2 километра писта за бобслей Иначе в голям снег нищо не помага джипа бута като снегорин събере отпред преспа и грабвайте лопатите няма ли дебел сняг или лед втози улейпри кал до колене една текезесарка със седем човека излезе на бургия шашна ме направо аз бех спокоен 7 човека се ше я избутаме обаче този змей излезе
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каране с вериги

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        Зависи накъде ще хванеш, но ето прясна (от тази неделя) информация за положението в района

                        Снегът като цяло не е чак толкова много, но на места и на по-високото си има натрупан достатъчно за да види зор джип.

                        С веригите е хубаво да внимаваш. На такива места със сигурност ще ти помогнат, но на други, където снегът е дълбок (като тук и тук) веригите по-скоро ще те закопаят, така че гумите ще се въртят, но няма да можеш да помръднеш, защото ще си легнал по корем.

                        В зависимост от това с какви гуми си, спускане на налягането до към 1 - 1 и малко може много да ти помогне.

                        Мой съвет - недей да ходиш сам. Поне 2 коли да сте.
                        Вилата се намира над Реброво. Пътищата са два, и двата около 4км. Скоро не съм ходил. Казаха ми, че са върлували крадци и искам да отида да видя какво е положнеието. Незнам дали някой се е качвал преди мен, възможно е. Най-много ме притеснява ако има коловози. Джипа не висок, задния диференциал е най-ниската точка - 18см. Втора кола, която да може да ми помогне незнам дали ще се намери - май единственият шанс е ако някой колега от форума се съгласи, иначе познати с джипове нямам. Лопати и кирки имам, мисля да си взема 1-2 торби по 25км пясък за баласт и за голям зор.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каране с вериги

                          Да умееш да сложиш правилно веригите задължително умение за всеки шофьор първо разплиташ веригата и я слагаш пред гумата изпъваш гънките другата верига по същия начин пред другата гума потегляш напред да дойде гумата в средата на веригата спираш слизаш и прехвърляш двете части отгоре закачаш кукичката отзад а в предния край закачаш колкото можеш да я опънеш опъваш тънкото синджирче и закачаш ластика. Повтаряш от другата страна същото, потегляш и след триста метра спираш и притягаш отново... и караш.
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каране с вериги

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            Вилата се намира над Реброво. Пътищата са два, и двата около 4км. Скоро не съм ходил. Казаха ми, че са върлували крадци и искам да отида да видя какво е положнеието. Незнам дали някой се е качвал преди мен, възможно е. Най-много ме притеснява ако има коловози.

                            Едва ли вилата ти е на високо, така че по-вероятно е снегът да не е много. Освен това е много вероятно по пътищата да са минавали ловци. В неделя снежецът по пътищата в по-ниската част на планината хем не беше много, хем беше утъпкан.


                            П.П. Като ще ходиш сам, за всеки случай си имай на разположение номерата на хора, които могат да помогнат, ако нещо закъсаш.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каране с вериги

                              Реброво лошо ако си по върховете и се заглавиш некъде един приятел преди години ходи за джуган до церово взеха му над 200 лева мани мани да не чуе гявол така че карай до къде не рискуваш
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X