Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожарогасител или друго

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пожарогасител или друго

    По едно време много силно се бях заинтересувал от темата.
    По пътя на логиката и според данните с които разполагам стигнах до извода че щатния 1кг прахов автомобилен пожарогасител може да свърши работа само при проверка от контролните органи. Иначе при пожар - едва ли... Веществото е малко, оперативното време - само няколко секунди.
    Мисля че за автомобил опрималния вариант е 6-килограмов прахов. При него веществото вече е в доста по голямо количество, оперативното време е доста по дълго и да може да се действа по адекватно.
    Бърза справка в нета показва цени на 6-килограмовите между 40 и 50 лева, така че са напълно достъпни.
    Наистина взема малко повече място и тежи около 10 кг но това едва ли би представлявало съществен проблем.

    Коментар


    • #47
      От: Пожарогасител или друго

      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
      ... Мисля че за автомобил опрималния вариант е 6-килограмов прахов. При него веществото вече е в доста по голямо количество, оперативното време е доста по дълго и да може да се действа по адекватно.
      Бърза справка в нета показва цени на 6-килограмовите между 40 и 50 лева, така че са напълно достъпни.
      Наистина взема малко повече място и тежи около 10 кг но това едва ли би представлявало съществен проблем.
      Още по-добра работа ще свърши противопожарна инсталация като на състезателните автомобили с изведени в коша на мотора дюзи.

      А, ако ще говорим сериозно, надеждното закрепване на дори на 2-килограмов пожарогасител може да е проблемно, а какво остава за 10-килограмов токмак, който почти ще се конкурира с малка газова бутилка.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Пожарогасител или друго

        Наистина в джипа закрепването може да се окаже малко по трудно. Аз съм с лека кола и в багажника не ми пречи.
        Иначе не виждам нищо не сериозно в носенето на по голям пожарогасител. Дори точно обратното.

        Коментар


        • #49
          От: Пожарогасител или друго

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          ... Аз съм с лека кола и в багажника не ми пречи. ...
          Извинявам се! Съвсем забравих, че има и такова нещо като седан, където багажникът е съвсем отделен от пътническия салон и няма опасност за пътниците от незакрепени тежки предмети в него.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Пожарогасител или друго

            От една фирма до Софийска Вода вчера си купих 2 броя пожарогасители по 1кг. за сумата от 13.80 всеки.
            Имат си година гаранция, заверка за година. След една година правят профилактика със смяна на прахта за 5.60 и нова година заверка.
            Имат си и манометърче. Били чешки.
            Намерих ги случайно в гугъл.
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #51
              От: Пожарогасител или друго

              След разговори с комбайнери, пожарникари, търчане по жътва, а и от разни мнения по разни форуми стигнах до мнението, че вместо един 6 кг. пожарогасител /който не се знае дали ще задейства/ е по-добре да си вземеш няколко 2 килограмови които да пръснеш на няколко места. Колеги замислете се колко пъти пожарогасителя Ви е заровен под сумати багаж.
              Май е добре да си зададем един въпрос /ще си позволя да цитирам друг форум/ "Колко време ви е необходимо за да стигнете до пожарогасителя и да започнете да работите с него насочвайки го срежу пожара." http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...82%D0%B5%D0%BB
              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
              Калоян Кирилов
              LZ2ZGT

              Коментар


              • #52
                От: Пожарогасител или друго

                Не е много по темата,ама ме гложди и да си кажа.Наскоро хванах по дискавърито,как правят пожарогасителите.Ако ги правят,както по телевизията,няма как и 45лв. да струва.Напълно роботозиран цех,почти без хора,а отнема адски много време.Незнам как тогава,може нещо след всичките му търговски надценки да струва 14лв. Мисълта ми е да внимавате за какво си давате кинтите.

                Коментар


                • #53
                  От: Пожарогасител или друго



                  Не помня къде го гледах днес (дано не е в същия форум)...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пожарогасител или друго

                    Винаги съм се чудил защо няма такова нещо на пазара .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #55
                      От: Пожарогасител или друго

                      Това е интересно и що се съди по клипа - ефективно поне за ограничени пространства.
                      В същност мисля, че първите пожарогасители са почивали на подобен принцип само че там гасителния агент е бил вода.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Пожарогасител или друго

                        В началото на годината организирахме монтирането на подобна аерозолна система за гасене на машинни отделения на кораб.
                        Генераторите бяха много удобни, и не изискващи никаква поддръжка. Стартираха или с електрически импулс или при нагряване.
                        Най-малкия генератор бе с диаметър 12см и дължина 7см, като по документация защитава 3.2куб.м....
                        Срок на службата на аерозолния генератор - 10години...
                        Цялата система бе сертифицирана от регистър - т.е. не е нещо 'самоделно'...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X