Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лов, риболов, ловци и лебедки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лов, риболов, ловци и лебедки

    а една от особеностите на бг-националния лов /и риболов/ е, че половината ловци са с джипове с лебедки, а другата - с лади и москвичи... а ходят на лов по едни и същи места
    въпрос на стил!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    ААААААААААААААААААА!)))))))))))))))))) Точно!))))))))))))))))

    Коментар


    • #3
      Колеги, да Ви помоля да ми обясните каква е разликата между лова и офроуд състезанията, защото май нещо не мога да схвана!
      Видях един ловджийски HiLux дето беше със шнорхел,ARB,Warn, боди лифтинг и т.н. и нещо ми се губи! Защото ако става въпрос за придвижване "по черно" без екстрийми, моя Ranger се справя достатъчно добре, а няма никакви тунинги.Е, слагали са ми по "едно рамо" чат пат, ама защото сам се заковам обикновено за да видя къде е максимума за дълга база.Но никога досега с лебетка!Общо взето къде там побутване или полагане под някоя гума.

      Колеги ловци, вие да не би да сте минали на лов на еделвайси ,за да ви се налага да "дръпнете" през Козята стена или билото на Рила, примерно ?
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • #4
        Е, как каква? Едните отиват с някакви коли някъде да се напият. А другите отиват за да счупят някъде някакви коли преди да са напият. Сега, неопитният човек може и да не схване веднага тънката разлика ...))))

        Коментар


        • #5
          [Valentin Dobrev]

          Някой колега опитвал ли е да изкара 300 кг. прасе от дере сам, без лебедка/ не,че аз съм ударил такова, но надеждата умира последна/? А, че най-добрите ловци са тези с москвичите и ладите е абсолютно вярно! А оффроуд в гората колкото искаш, особенно ако няколко Праги за влачили дърва и коловозите са като гребни канали!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Valentin Dobrev
            Някой колега опитвал ли е да изкара 300 кг. прасе от дере сам, без лебедка/ не,че аз съм ударил такова, но надеждата умира последна/? А, че най-добрите ловци са тези с москвичите и ладите е абсолютно вярно! А оффроуд в гората колкото искаш, особенно ако няколко Праги за влачили дърва и коловозите са като гребни канали!
            ами те печените ловци не ги ли разфасоват прасетата на място?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Не че съм ловец, ама ... като разфасоваш прасето на място .. как ще се изфукаш пред цяло село, че е 300 оки и зъби по половин метър ??!!

              Туй все едно да се върнеш от "разходка" без грам кал по джипката ..!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                [Valentin Dobrev]

                Абе момчета, как може такова прасе да се расфасова на място и събитието да се си отиде като овца без история! За такова прасе се прави цяла процесия, снимки, ако има някой журналист -репортер още по-добре / между другото при снимките ловеца застава в дълбочина, а апарата е близо до глигана и така той изглежда като слон/. На Кюлев карпатската мечка изглежда като носорог, защото той е на 4 метра зад нея

                Коментар


                • #9
                  вие още малко ще почнете като с простотиите на Т. Живков и П. Кубадински... все едно да се снимаш с умрял човек... въпрос на вкус...

                  аз лично предпочитам СПОРТНИЯ риболов - хващаш, снимаш, мериш и пускаш... а не по 100кг вмирисана риба в багажника и да я раздаваш на комшиите... после защо нямало риба по реките и язовирите...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    [Valentin Dobrev]

                    Колега, направо съм сразен от метафората...
                    Само, че ловът не безмислено убийство и излишна жестокост, а философия на оцеляването! Ако ти не си вегетарианец, значи просто си прехвърлил това си мъжко задължение на касапите в кланницата..
                    Но тъй като темата стана много зловеща предлагам да я закрием въобще и да се върнем към калните коловози в гората.
                    Като начинаещ любител ми е интересно има ли оффроудисти, които тръгват абсолютно сами в тежък маршрут, а не оградени с колеги и влюбени момичета?

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Valentin Dobrev
                      Колега, направо съм сразен от метафората...
                      Само, че ловът не безмислено убийство и излишна жестокост, а философия на оцеляването! Ако ти не си вегетарианец, значи просто си прехвърлил това си мъжко задължение на касапите в кланницата..
                      Но тъй като темата стана много зловеща предлагам да я закрием въобще и да се върнем към калните коловози в гората.
                      Като начинаещ любител ми е интересно има ли оффроудисти, които тръгват абсолютно сами в тежък маршрут, а не оградени с колеги и влюбени момичета?
                      само не казвай, че ходиш на лов за да се прехранваш
                      най-добре да се върнем към офроуда...

                      аз в изблик на отчаяние съм правил два самостоятелни излета - един от Паничище през х. Мальовица към Самоков - един местен ми обясняваше, че имало път, но можел да се мине само с УАЗка /пита ме за тойотата "това 4х4 ли е?"/, после срещнахме по въпросният "път" група туристи-чужденци с раници, водени от едно момиче /тя ни попита дали това е пътеката или са се изгубили... /

                      втория път беше миналата зима по ливадите над пътя преди стената на яз. Искър... пропаднахме в огромен коловод леда с дебелина 25см се счупи и застана като клинове отпред и отзад на колелата... отне ми половин час, но се измъкнах сам...

                      и в двата случая бях с жена ми и детето и почти бях екзекутиран на място за глупостта си...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        [Valentin Dobrev]

                        Преди 2 години аз с жена ми и децата, подведен от фалшива карта на която връзката между Паничище и Самоков / късият път / е дадена като коларски с Пежо 307 отчаяно се хвърлих върху снежен масив покриващ изчезващия път с надеждата да стигна до твърда земя! Добре, че наблизо имаше река и 5 часа вадих камъни и подлагах под кекавия крик на Пежото за да излезна! И мен туристите ме гледаха с голям интерес! Но въпросът ми е има ли някой оффроудист, който е замръквал сам в гората и е можел да разчита единствено на себе си / и пушката си/?

                        Коментар


                        • #13
                          Ненавиждам лова. Да го правиш е все едно да идеш на някого в къщата, за да убиеш децата му. Или него. А месото от кланницата е безсмислено, от 300 поколение не мисли, а плюска и го колят. Нищо общо.
                          Ходил съм сам, то май никога не съм ходил не-сам. Ама повечето с Нива. И нощем. Много е полезно да видиш отрано вълците докато копаеш И на границата няма много локви, ама има много урви, и няма особено къде да обърнеш, и по-рано имаше мини. И не е хубаво да стреляш, щото граничарите не си падат много някой друг да дига гюрултия)

                          Що не им купите на тия коли по един джек, в сравнение с лебедката е безплатен. Че бавно - бавно, ама винаги можеш да се измъкнеш сам. Обадете се на Близнаците, не съм упълномощаван, ама казваха за такава цена, че направо срамота. С момчетата изпиваме повече в евтина кръчма за малко ...)

                          Коментар


                          • #14
                            [Valentin Dobrev]

                            Стефане, при моето пълно уважение към твоята техническа грамотност, която считам, че може да ни научи на много основни принципи / с огледалата на експлоатационните течности ,направо ме смачка защото разбрах какво имаш впредвид/, ти казвам, че ако ти си виждал в гората вълк в очите, аз съм китайски мандарин!

                            Коментар


                            • #15
                              Galabin
                              [aктивен участник]



                              Мнение Пуснато на: Пон Мар 07, 2005 10:56 pm


                              Не си прав Стефане!Лова е страшно удоволствие, ама ако е с лък!Този вид лов изсква доста повече умения и сръчност,а шансовете за глигански зъби като трофей и дупки от глигански зъби в задните части на ловеца са 50/50.В по-белите държави отдавна го практикуват.
                              Колкото до пушките,мнението ми е че стрелбища бол.Аз лично животно не мога да убия!
                              _________________
                              offroad фен
                              АДМИНИСТРАЦИЯ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X