Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За всички, които карат автомобили не на тяхно име

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За всички, които карат автомобили не на тяхно име

    От 17.11.2006г има изменения в Наредба І-45 на МВР за регистрация на МПС .Аз я определям откровено като пълна дивотия ,създадена от некомпетентни хора ,опитващи се с нея да регулират обществени отношения ,каквато функция по Конституция има единствено и само Министерски съвет/а не определено ведомство в случая МВР/.Накратко ,ако ползвам кола не на мое име ,независимо дали имам пълномощно или не ,или колата е например на жена ми,..........ще трябва да ходя в КАТ за да ме регистрират като ползовател на съответното МПС. Е това е .Трудно се свиква с новвото ,ама с некомпетентността и глупостта едва ли?
    За да ви стане по ясно за какво говоря ,вижте дискусията в форума на VW club
    http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic...er=asc&start=0
    B+

  • #2
    Сетих се ,какво ли става с лизинговите коли?

    НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № I-45 ОТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРАЦИЯТА, ОТЧЕТА, ПУСКАНЕТО В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕТО ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И НА РЕМАРКЕТАТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ (ДВ, БР. 31 ОТ 2000 Г.)
    Издадена от Министерството на вътрешните работи
    Обн. ДВ. бр.93 от 17 Ноември 2006г.
    § 4. В чл. 4 се създава ал. 3 със следното съдържание:
    "(3) Физическо или юридическо лице, което използва превозното средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, се регистрира като ползвател на превозното средство."

    Е те това е новото, как ще се тълкува според вас?
    B+

    Коментар


    • #3
      Айде стига бе!!!
      Ега ти тъпотията!!
      Допреди 10-тина година трябваше пълномощно да караш колата на жена си например - сега пък регистрация в КАТ!!
      А ако колата е фирмена какво?!
      Ааа, прочетох всичко, ама пак не ми стана ясно - да речем лизинговите да! Ама имам бус във фирмата който го карат шофьори на трудов договор!Е какво - трябва да ги регистрирам в КАТ?!! А като го сменя шофьора - пак регистрация?!!
      Абе въобще не ми е ясно!!
      А как ще бъдат тия с пълномощните от инвалиди?!!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        Как какво, ще се "вдигнат заплатите" на някой Органи, пак Всички ще са неизрядни и ще е много лесно, иска детео ново колело - спира произволна кола - ааааа вие не сте регистриран в КАТ, БИБА, ФИФА, ФАФА, ФОФО и още каквото измислят, даваи парички

        Коментар


        • #5
          Ако колата е фирмена ли ?
          Ами по логиката всеки който има достъп до ключовете и талона на колата,под строй в КАТ за да се регистрират като ползватели.Само незнам как ще материализират и одухотворят юридическо лице като ползвател.
          B+

          Коментар


          • #6
            Едва ли ще е така както си мислите. Логичното е че всъщност в КАТ следва да се регистрира РЕАЛНИЯ ползувател на автомобила - изискване твърде логично което незнам защо още не е въведено. Т.е. ако автомобила е на лизинг в КАТ ще бъде регистриран като ползувател фирмата Х (или лицето Х които са ЛИЗИНГОПОЛУЧАТЕЛИ) да кажем и всички актове снимки и т.н. ще бъдат отнасяни директно към нея. Това не би следвало да пречи всеки който е необходимо да управлява автомобила БЕЗ НИКАКВИ ДРУГИ РЕГИСТРАЦИИ...

            Защото до момента снимат някого и пращат снимката на Пощенска Банка да кажем и се почва една дълга и широка което наистина не е редно...

            А този текст ясно визира че не става въпрос и не касае случаи при които аз съм дал моята лична кола на някой си. Това е право произтичащо от владеенето на моята собственост и никой не може да ми го ограничава...

            Горенаписаното е мое разсъждение базирано на логиката а не проверено твърдение!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
              Едва ли ще е така както си мислите. Логичното е че всъщност в КАТ следва да се регистрира РЕАЛНИЯ ползувател на автомобила - изискване твърде логично което незнам защо още не е въведено. Т.е. ако автомобила е на лизинг в КАТ ще бъде регистриран като ползувател фирмата Х (или лицето Х които са ЛИЗИНГОПОЛУЧАТЕЛИ) да кажем и всички актове снимки и т.н. ще бъдат отнасяни директно към нея. Това не би следвало да пречи всеки който е необходимо да управлява автомобила БЕЗ НИКАКВИ ДРУГИ РЕГИСТРАЦИИ...

              Защото до момента снимат някого и пращат снимката на Пощенска Банка да кажем и се почва една дълга и широка което наистина не е редно...

              А този текст ясно визира че не става въпрос и не касае случаи при които аз съм дал моята лична кола на някой си. Това е право произтичащо от владеенето на моята собственост и никой не може да ми го ограничава...

              Горенаписаното е мое разсъждение базирано на логиката а не проверено твърдение!
              Дай боже да е така, ама като знам нашите законодатели!!!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                Винаги се опитвам да намеря позитивното в дадено действие и да гледам оптимистично

                В случая веднага давам пример защо според мен е редно да е така (както аз си го представям):

                Ако да кажем с определен автомобил се извърши тежко престъпление и е необходимо веднага да се извършат спешни оперативни действия за издирване на този който го е карал какво ще се случи? Да кажем часът е 19:00 и полицията търси този човек. Да ама според техните регистри автомобила е собственост на н-ската лизингова компания която може да даде тази информация най-рано на следващия ден сутринта!!!

                А как точно всъщност ще стане ще видим!
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                  Винаги се опитвам да намеря позитивното в дадено действие и да гледам оптимистично

                  В случая веднага давам пример защо според мен е редно да е така (както аз си го представям):

                  Ако да кажем с определен автомобил се извърши тежко престъпление и е необходимо веднага да се извършат спешни оперативни действия за издирване на този който го е карал какво ще се случи? Да кажем часът е 19:00 и полицията търси този човек. Да ама според техните регистри автомобила е собственост на н-ската лизингова компания която може да даде тази информация най-рано на следващия ден сутринта!!!

                  А как точно всъщност ще стане ще видим!
                  или след 2 дена ако е петък вечера.... има логика
                  интересното е как в решен въпроса в европа... нали влизаме след броени дни ?
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #10
                    Аааааа , НЕ ! Тука бъркаш ! Европа ни влиза ...

                    Коментар


                    • #11
                      при лизинговите автомобили положението е доста глупаво в момента, но в общия случай това е пълна дивотия - даваш си колата на някой приятел /примерно/ за 2-3 дни и той какво? отива в КАТ да се регистрира...
                      достатъчен абсурд и подигравка с хората беше смяната на номерата /взимаш 3 дена отпуска и отиваш да висиш пред КАТ, че и да пълниш хазната с измислени такси/

                      крайно време е хората да не бездействат пред беззаконието и да се протестира срещу всеки абсурд! Защо винаги у нас изрядният и честен гражданин страда за сметка на мошениците и престъпниците???
                      например номерата на колите ги сменяли заради колите без Гражданска Отговорност
                      Ами какво ме интересува МЕН??? Нали АЗ имам??? Защо трябва да висна 3 дена и да дам 1/3 от минималната заплата за НИЩО???
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Тедо никой все още не е казал такова нещо. Така както аз го разбирам е много по различно. Вземаш си кола на лизинг и твоя лизингодател те регистрира в КАТ като ползвател на автомобила. А това че ти ще го дадеш на някой друг да го кара няма нищо общо и няма да изисква никаква регистрация. Въпросът е ако стане нещо да знае КАТ кого да търси което е и редно...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          лошо ФУЛДА,имам в предвид това с влизането,то ако е еднократно да влезне и излезне)) да си затворим очите,ама на мен ми се вижда като живо Е...Е нон стоп.да се събуждаме докато е време.
                          ПАВКО
                          0888802068

                          Коментар


                          • #14
                            Според мен главния въпрос е: като те спрат за проверка трябва ли да
                            доказваш( показваш някакъв документ), че си регистриран?

                            Ако да- рекета ще тръгне с пълна сила щото всеки втори ще е нередовен ( вж. постовете на Алекс Марков и Скорпион БГ ).
                            (
                            Ако не- не виждам как ще накарат хората да си отделят от времето и да отидат до КАТ т.е . наредбата е недоизмислена и трудно приложима.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от vokel
                              Сетих се ,какво ли става с лизинговите коли?

                              НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № I-45 ОТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРАЦИЯТА, ОТЧЕТА, ПУСКАНЕТО В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕТО ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И НА РЕМАРКЕТАТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ (ДВ, БР. 31 ОТ 2000 Г.)
                              Издадена от Министерството на вътрешните работи
                              Обн. ДВ. бр.93 от 17 Ноември 2006г.
                              § 4. В чл. 4 се създава ал. 3 със следното съдържание:
                              "(3) Физическо или юридическо лице, което използва превозното средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, се регистрира като ползвател на превозното средство."

                              Е те това е новото, как ще се тълкува според вас?
                              доколкото си спомням онова, което прихванах от сестра ми, докато тя учеше право, собствеността включваше право на владеене, ползване и разпореждане. Е, значи собстеникът може да се разпореди с колата си да я управлявам аз, като ми даде ключовете и талона. Т.е, идваме на онова, което казва В.Петров малко по-горе. В случая с лизинговите коли управляващият колата не е собственик, и попада под формулата "използва превозното средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост". В случая със служебните коли онзи, който кара колата, го прави въз основа на отношенията "работодател - работник" които има със собственика на колата, което значи, че и той попада под въпросната формула.

                              А крадецът използва превозното стредство изобщо без правно основание.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X