Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъпи катаджийски номера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъпи катаджийски номера

    Наскоро пререгистрирахме няколко автомобила, и тъй като в старите талони нямаше данни за мощността на двигателя за джип УАЗ, катаджията на канала каза "пишеш, че двигателя е 105 к.с., подписваш се и минаваш, иначе няма номера". Та, тъй като сме имали много ядове с КАТ - приехме, а и на мой приятел джипа, с който бяхме заедно, мина по същата схема. След известно време пак при смяна на номера с УАЗ форгон, имаше проблеми с разположението на седалките, ни пратиха в местния представител на тези автомобили във Варна, да дават някакви схеми и т.н. Само, че в този случай на автомобил със същия двигател, талона се издаде с мощност 76 к.с. Въпросът ми, как и къде може да се оспори мощността на джипа, записана в талона, тъй като оттам следват и различни плащания за данъци?

  • #2
    Аз като бях в КАТ, също ме питаха колко киловата е? И аз нали съм честен та им казах истината - ма ако му бях казал ... 80 примерно Какво щеше да стане
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      КАТ

      Тъй като не бях сигурен, бях написал 86 кс. Само, че катаджията каза 105 к.с. Или - йок.

      Коментар


      • #4
        На търговете при нас продадохме около 200 автомобила с едни и същи документи-договор /без нотариална заверка/ и фактура.Само в КАТ-Варна имаше проблем с регистрацията на закупените от нас автомобили.Явно там има други закони.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Асен Василев
          Аз като бях в КАТ, също ме питаха колко киловата е? И аз нали съм честен та им казах истината - ма ако му бях казал ... 80 примерно Какво щеше да стане
          Щеше да стане от 4.7 на 1.7.

          Коментар


          • #6
            КАТ

            Първоначално публикуван от Пламен Исаев
            На търговете при нас продадохме около 200 автомобила с едни и същи документи-договор /без нотариална заверка/ и фактура.Само в КАТ-Варна имаше проблем с регистрацията на закупените от нас автомобили.Явно там има други закони.
            Все пак има ли някакво решение - ТИАТ, вносител или нещо друго?

            Коментар


            • #7
              Е чак да там не се стигна,но искаха доста документи които не ги интересуват.Например решение на МС за преобразуване на ВМТ в ДП "ТСВ",заповед защо и как провеждаме търгове и т.н.И това само за машини продадени във Варна.

              Коментар


              • #8
                КАТ

                Благодаря ти, Пламене! Следващата неделя, ако имаш време, може да се видим.

                Коментар


                • #9
                  За теб винаги ще намеря време.

                  Коментар


                  • #10
                    Моята /MB 230 GE/в митническата декларация и в последствие и в талона се води 230 D.Аргументът беше, в далечната 2001 г,че няма превод на GE/ДЖЕ/ .Веднага се възползвах от ситуацията ,прочетох колко е едно корандо с 2.3 D и в данъчното я записаха 88к.с.Та така и до днес -данък 22,45лв .
                    B+

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от vokel
                      Моята /MB 230 GE/в митническата декларация и в последствие и в талона се води 230 D.Аргументът беше, в далечната 2001 г,че няма превод на GE/ДЖЕ/ .Веднага се възползвах от ситуацията ,прочетох колко е едно корандо с 2.3 D и в данъчното я записаха 88к.с.Та така и до днес -данък 22,45лв .
                      Имал ли си късмет да не я регистрираш във Варна

                      Коментар


                      • #12
                        А тук ще замълча защото ......

                        Коментар


                        • #13
                          И аз съм изгорял заради КАТ-Варна. Карам (в момента не, заради въпросния КАТ) един Мерцедес 124 , който е със старите номера точно заради онези *** - през 1999 при пререгистрация казват че е с пренабити номера на рамата, въпреки че по-рано без проблеми минава акция "комар" и то 2-пъти. И поради тази причина, куп прокурори и други служители на МВР и министерство на правосъдието, колата е със стари старозагорски номера, потурчен талон някъде я в полицията, я в прокуратурата, невъзможност за подмяна на номерата. Като отида да се разправям ме ебават от всякъде. От 7 години пиша молби, жалби и др до кой ли не и никакво развитие. И сега като капак на всичко от 1 месец нямам право да си ползвам колата, въпреки платените от мен всички такси, граждански безотговорности , прегледи, и всичко което минава за законен държавен рекет.
                          Ей , като се сетя за това ми иде да ги запаля тия некадърници. Никой не си върши работата в споменатите институции. И това е СЕДЕМ ГОДИНИ
                          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                          Коментар


                          • #14
                            Ми на тия в данъчното за пътния данък колкото им кажеш толкова пишат.
                            Аз в КАТ съм 5.2 а в данъчното 1.7. И това не е късмет а практика. Всичките ни коли са така.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Тъпи катаджийски номера

                              Първоначално публикуван от Ivanov
                              След известно време пак при смяна на номера с УАЗ форгон, имаше проблеми с разположението на седалките, ни пратиха в местния представител на тези автомобили във Варна, да дават някакви схеми и т.н. ?
                              Плашите ме ! На мен ми предстои да регистрирам една 452 ,7+1 по талон 90 година, ама разположението на седалките (фабрично) е като на в каросерията на камион - надлъжно по канатите.Обикновенни пейки,без облегалки без колани(?) Ще ми пуши главата!
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X