Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема против съставяне на актове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Схема против съставяне на актове

    Вчера (08.10.2009г.) вечерта за малко се загледах в някакво предаване по телевизията.Май беше по Нова и май със Светла Петрова. Включиха в ефир телефонно обаждане от някакъв господин (изтървах началото), който разясни за работеща схема против съставяне на катаджийски актове. Та господина сподели, че на няколко пъти е присъствал в автомобила на свой приятел, който шофира след употреба на алкохол. При спирането му от КАТ просто се е обаждал на някакъв номер и съобщава "Обажда се 147.Спрян съм от КАТ еди къде си, служителят е еди кой си". След няколко минути на въпросния служител му се звъни, след което той връща документите на водача, козирува и случая приключва. Зрителят съобщи още, че по информация на този свой приятел същият плащал 500 евро на човек, който му давал персонален номер (в случая 147) и телефонен номер за връзка при такива ситуации. Сумата се дялкала в съотношение 80% за висшия служител, който спасявал нарушителя и 20% за служителя на КАТ, спрял колата.
    Те това ме наведе на много размисли. Колкото и невероятно да звучи, като се замисля не е толкова невероятно.
    Та ако е вярно схемата е добре измислена.Нищо чудно, че почти всички лъскави коли, спрени нощно време пред заведенията (не само в София) си тръгват управлявани от подпийнали шофьори.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

  • #2
    До: Схема против съставяне на актове

    Не искам да коментирам. Дано е блъф, но малко ми се вярва.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      До: Схема против съставяне на актове

      Едва ли е блъф. Факт е че ако познаваш когото трябва закон не те лови.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Схема против съставяне на актове

        Даа , и аз го загледах . Предаването беше "Часът на истината" . След това обаждане много се смях , а ми се плачеше . Вярвам на този човек , и все по-странно ми става ...!?! Къде живеем ?? Пък ти се мъчи да спазваш правилата , да си пример за децата си , ако сбъркаш си плащаш (защото така трябва)... и т.н. , а пък то ставало за 500Е. И не на последно място си трошиш нервите като "тези" не ги спират и вдигат , а само теб.....
        Абе пуста сопа неокастрена...
        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
        WJ 4.7

        Коментар


        • #5
          До: Схема против съставяне на актове

          Принципно го вярвам. Само малко цената....да речем, че редовно си карам пил в малките часове на нощта с луксозна кола. Вероятността да ме спрат за проверка е доста голяма. Да речем, веднъж на пет пъти ме спират т.е. хващат ме. Защо да не си наемам всеки път шофьор, който за 50 евро, да ме кара до нас с луксозната ми кола и пияната ми глава, а да давам 500 на някой си. По-евтино ще ми е. Да не говорим, че ако си наема шофьорка в тези 50 евро......оле, може жена ми да го прочете...хайде чао..и наздраве!
          00359893488603

          ....нямам си вече LR...

          Коментар


          • #6
            До: Схема против съставяне на актове

            "You drink we drive" преди беше два пъти цената на таксито до вкъщи- т.е. нищожна сума.Сега не зная каква е цената на услугата, но за 20-30 лева (за София) въобще не си струва заигравката с разни "висши" полисмени...За да има такива, склонни да плащат въпросната сума, явно тръпката е да ги хванат и те да излезнат в крайна сметка богоравни...социопатична наркомания нек'ва....
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #7
              До: Схема против съставяне на актове

              500 Е е годишната такса(поне така разбрах) , така че въпроса не е да ги имаш , а да си "ТОЗИ" , който знае на кого да ги даде . Там е гъзарията ,ръиш'ли ...
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • #8
                До: Схема против съставяне на актове

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                "You drink we drive" преди беше два пъти цената на таксито до вкъщи- т.е. нищожна сума.Сега не зная каква е цената на услугата, но за 20-30 лева (за София) въобще не си струва заигравката с разни "висши" полисмени...За да има такива, склонни да плащат въпросната сума, явно тръпката е да ги хванат и те да излезнат в крайна сметка богоравни...социопатична наркомания нек'ва....
                Абсолютно! И аз смятам, че това е вид социопатия. Освен това, като са вързани двама човека в корупционна връзка, то получаващият - особено систематично получаващият - е вързан, като на сиджимка и се ползва и за други услуги.
                И после се чудим защо не се хващат сериозните престъпници - ами как, като те са или на абонамент или са доносници на службите и те си ги пазят. Вече и самите служби не може да се каже от коя страна на барикадата са. Щом ще подкарват към следствието Петко Сертов и Алексей Петров - довчеращните командващи в ДАНС - за какво говорим.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #9
                  До: Схема против съставяне на актове

                  Номера не е в тези 20, 30 или 50лв. за такси или шофьор - номера е да си над Закона, да си безсмъртен един вид. Конар Маклауд......нещастници всякакви по тоя широк свят, време е някой да влезе на по-тясно и топло.....при Топлото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Схема против съставяне на актове

                    Тва цитат отгоре: той връща документите на водача, козирува и случая приключва.
                    ... 500 евро... 1000 лева от вица...

                    http://sutrin.com/vicove/vicove_20_90.html
                    Полицай спира мерцедес:
                    - Такааа, карате с много висока скорост, колана не сте си ложили... 100 лева глоба.
                    Шофьорът започва да рови из джобовете, а в същото време отзад се приближава някаква кола. От нея слиза някакъв човек и му казва:
                    - Кво става, проблеми ли имаш...
                    След това вади някакъв мобифон, набира номер и го подава на полицая. Той слуша, в един момент застава мирно, извинява се на шофьора и си тръгва.
                    Шофьорът пита другия човек:
                    - Какъв е тоя телефон?
                    - Последна новост - президентски мобифон де лукс! Директна връзка с народното събрание и президентството.
                    - Не може да бъде!
                    Човекът спокойно набира някакъв номер и подава телефона на шофьора. От слушалката се чува "Президентът слуша!"
                    - Слушай човече, продай ми го!
                    - Как ще ти го продам бе...
                    Най-накрая се договорили за 1000 лева.
                    На другият ден шофьорът на мерцедеса отново прави нарушение и полицаят го спира. Той вади тържествено мобифона, набира номера - никой не се обажда...
                    Полицаят:
                    - Спокойно човече, той и миналият път не работеше...
                    - Тогава защо ме пусна бе, тъпак?
                    - Тъпак, не тъпак, ама по десет телефона на дежурство продавам...
                    Последно редактирано от Rabin; 09-10-09, 15:31.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Схема против съставяне на актове

                      А когато нацели нещо и в следствие загине детето или жена му от съседната седалка, пак да се обади на същия номер и да каже "Уакаааах се"

                      Проблема е в главата не в кесията.
                      088455338две
                      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                      Джамбазов 2010г..

                      Коментар


                      • #12
                        До: Схема против съставяне на актове

                        Да се върна малко на темата, познавайки отношението на някои ( и то за мен най-корумпирани) от горните етажи към редовият сержантски състав, това изобщо го не вЕрвам Подполковник (главен инспектор, или там както е по ново му) НякойСи да даде 20% на зависимото от неговата благословия вмирисано селянче с нашивки и палка ....АБСУРД т.е. и тук имаме някакви измислици (със или без участието на журналистическата гилдия)
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Схема против съставяне на актове

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          ... НякойСи да даде 20% на зависимото от неговата благословия вмирисано селянче с нашивки и палка ....АБСУРД ...
                          Te тия с палката си имат други забавления. "Ся ко ша праим "

                          Коментар


                          • #14
                            До: Схема против съставяне на актове

                            Вярно, че историята има някакви прилики с вица.Лошото е, че отдавна живеем сред вицовете и все по-трудно различаваме реалност от виц.
                            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                            LZ1YBB

                            Коментар


                            • #15
                              До: Схема против съставяне на актове

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Te тия с палката си имат други забавления. "Ся ко ша праим "
                              Така де, ама нощем те спират именно те, и за това не вярвам на статията, "случайно" обадилия се граждани, готовия сценарий 147 и т.н. Смятам че си е измишльотина (с участието на тъпи журналисти) гонещи някакви си тяхни цели
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X