Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на автомобил с чуждестранна регистрация и гражданска отговорност от БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Управление на автомобил с чуждестранна регистрация и гражданска отговорност от БГ

    Искам да закупя един автомобил с чуждестранна регистрация. Продавача каза, че застраховката е изтекла и ще сключи нова, ще докара колата до сервиза. И от там, ако си стиснем ръцете аз започвам да я управлявам.
    От друга страна ми казаха, че на чуждестранна регистрация българска гражданска отговорност не важи и ще имам голям проблем, ако ме спрат.
    Чета и не намирам нищо конкретно по въпроса - можело да се сключи гражданска за 1 месец за регистрация в КАТ и в рамките на 7 дни да се представи българската регистрация, но нищо не пише дали автомобила може да се управлява или тази застраховка е само за пред КАТ.
    Някой може ли да ми изясни правилата?

  • #2
    Предполагам, че продавачът не може да сключи ГО с чуждестранни номера.Ама звънни и питай някой застрахователен агент, те знаят.Ако каже че може да ти направи такава, значи няма проблем

    Коментар


    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      По рама сключвали, а не по номер. Това, което чета е че трябва да се сключи ГО преди КАТ, но никъде не пише дали може да се управлява автомобила.

    • krassitch
      krassitch коментира
      Редактиране на коментар
      Има справки към КАТ.Обади се и питай "каките".Аз когато ги питах нещо преди 6-7 години, не можаха да ми отговорят...Би трябвало да знаят

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      По-добре питай писмено - да го имаш "черно на бяло", че една "кака" казала...

  • #3
    Валидна застраховка за чуждестранна регистрация е само "гранична". Българска "нормална" не покрива евентуални щети. Прави се по рама и след регистрация се прави "добавък".
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #4
      Няма никакъв проблем да сключиш българска застраховка за автомобил с чужда регистрация,но тази застраховка може да се сключва само веднъж,с продължителност един месец.Издават и зелена карта.В рамките на този месец може да регистрираш колата в България за да си я караш.След регистрацията се сключва вече годишна застраховка. Може и по интернет да се направи чрез някои бротер,пращат я до офис на някоя от Ек.... или Сп......Моята си я поръчах преди години по интернет.Даже до Италия и Франция ходих през този месец,но още не съм регистрирал колата.Стои си в гаража защото живея в чужбина.Все още е дискусионен въпроса какво става ако в едномесечен срок не се регистрира колата.Предстои ми да разбера,но кога ще е още не знам.
      Нека силата да бъде с нас!
      Suzuki Grand Vitara
      +34 642 91 4154

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
        Искам да закупя един автомобил с чуждестранна регистрация. Продавача каза, че застраховката е изтекла и ще сключи нова, ще докара колата до сервиза. И от там, ако си стиснем ръцете аз започвам да я управлявам.
        От друга страна ми казаха, че на чуждестранна регистрация българска гражданска отговорност не важи и ще имам голям проблем, ако ме спрат.
        Чета и не намирам нищо конкретно по въпроса - можело да се сключи гражданска за 1 месец за регистрация в КАТ и в рамките на 7 дни да се представи българската регистрация, но нищо не пише дали автомобила може да се управлява или тази застраховка е само за пред КАТ.
        Някой може ли да ми изясни правилата?
        Можеш да караш с тази застраховка /казва се гранична застраховка/ 1 месец май беше/. През това време трябва да регистрираш колата. Постоянно да караш кола с чужда регистрация и българска застраховка няма как.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          Може, ама е скъпооо!

        • FREEFLYER
          FREEFLYER коментира
          Редактиране на коментар
          И аз така знам. Може, ама не го правят всички, а тези които го правят взимат много

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X