Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зона на действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зона на действие

    Поради възникнал спор имам следното питане - до къде се простира зоната на действие на знак № В28 снабден с показаната на снимката допълнителна табела:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3356.JPG
Прегледи:291
Размер:104.4 КБ
ID:6900829
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    В зоната на означеното 1 парко-място. Забраната важи за периода, описан на табелата. И не важи за платилия таксата.
    Последно редактирано от Gadnyara; 23-11-22, 20:56.
    Човек се учи докато е прост!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
      В зоната на означеното 1 парко-място. Забраната важи за периода, описан на табелата. И не важи за платилия таксата.
      Обаче, в член 50 от ЗДвП не се споменава такова нещо.

      Чл. 50. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) Забраните, въведени с пътни знаци В20, В24, В25, В26, В27, В28 и В30, важат до следващото кръстовище или до знак, който ги отменя, или на разстояние, указано с допълнителна табела Т2.

      П.П. Освен ако не се приеме някакво странно тълкуване на член 61, алинея 1

      Чл. 61. (1) Допълнителните табели се поставят заедно с други пътни знаци за указване време на действие, разстояние до началото на зоната на действие, дължина на зоната на действие, категории участници в движението и др. Когато под един пътен знак се налага поставянето на повече от една допълнителна табела, символите може да бъдат изобразени един под друг в обща табела.

      (2) Допълнителни табели Т3.2, Т4.2 и Т5.2 се поставят успоредно на платното за движението.

      (3) Допълнителна табела Т13 се поставя заедно с пътни знаци Б1, Б2 и Б3

      Последно редактирано от коко келеша; 23-11-22, 22:08.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Е, добре де, погледни и един ред нагоре... Последната алинея на чл.60, отнасяща се до табела Т17, която пък може да бъде каквото е нужно...

        ПП: За Правилника имам предвид, че ти пишеш ЗДвП.

    • #4
      Да, преди години и аз така си мислех.
      Но се оказа, че чрез някой закон (може би същия ЗДвП) на общините са дадени права да си пишат наредби, където се уреждат тези табели.
      ​​​
      Питането Ви по-скоро трябва да бъде от типа "с кой закон/наредба и т.н. е съобразен знака за служебен абонамент".
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #5

        cecoa1 коментира
        Днес, 23:14
        Е, добре де, погледни и един ред нагоре... Последната алинея на чл.60, отнасяща се до табела Т17, която пък може да бъде каквото е нужно...

        ПП: За Правилника имам предвид, че ти пишеш ЗДвП.
        С други думи, вие и двамата ми казвате, че служебното паркомясто не е изключение от забраната за паркиране и в същност тези, които са паркирали след него не са в нарушение???
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Аз казвам, че забраната за паркиране се отнася само за служебното място, разбира се в посочените времеви периоди, и ако нямаш абонамент.
          И да, след него може да се паркира/спира, ако няма друг знак(като този друг знак, може да е и преди това от снимката).
          За това от скобите - така може да се означава място със служебен абонамент, в зоните с платено паркиране. Платеното паркиране да си важи и преди и след мястото, там до следващо кръстовище, или до отмяна по друг начин(вкл. спирки на транспорта, маркировка и пр), а така да е означено само място, където платеното паркиране не важи, а е с абонамент. Може би само с табела за служебния абонамент, не би могло да стане означаването на такова място(изключение от зоната означена преди и след него),тъй като те се водят допълнителни указателни табели, и май не могат да се монтират самостоятелно.
          Последно редактирано от cecoa1; 23-11-22, 23:47.

        • Gadnyara
          Gadnyara коментира
          Редактиране на коментар
          Да, знакът Забранено... се отнася само за зоната и времето, описани в табелата под него. След очертанията на паркомястото не важи.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X