Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лятото, каруци... идеи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лятото, каруци... идеи?

    Верно, не са само каруци.
    Велосипедалисти без светлини, трактори, комбайни, всичо, дето не му е място на пътищата.
    Да сформираме благотворителна организация и да купиме на Органите очила, че да ги виждат... и вечерни курсове за ограмотяване, че да четат какво пише в Правилника за движение по пътищата...
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #17
      До: Лятото, каруци... идеи?

      Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
      Верно, не са само каруци.
      Велосипедалисти без светлини, трактори, комбайни, всичо, дето не му е място на пътищата.
      Да сформираме благотворителна организация и да купиме на Органите очила, че да ги виждат... и вечерни курсове за ограмотяване, че да четат какво пише в Правилника за движение по пътищата...
      Уф, не знам вече. Само един пример: моя приятелка, разкошна жена във всяко отношение, включително интелектуално. Заклета колоездачка. Прибира се по някое време в България (по него време живееше предимно в Германия) и тръгва из София с велосипеда. Ей така, както си ходи, без грам екипировка по велосипеда или по нея самата. Вечерта като видях с какво е дошла и изчетох една много сериозна лекция по въпроса за тъмнината, осветлението и градското в София. Не ми повярва. След 2-3 дена обаче започна шофьорски курсове и ... изненада! Още след първото кормуване - в магазина и каска, фар, габарит, светлоотражатели - пълен комплект. "Ама то вярно не се виждало добре от колата"...
      И това от жена с коефициент на интелигентност доста над средния. Не знам какво може да помогне срещу Асан от Шекер маале или бай Гроздан от Горно Нанадолнище, дето и да имат някоя оцеляла мозъчна клетка, отдавна са забравили как се ползува.

      Баси, толко ли е трудно да и скъпо да се ковнат два стари триъгълника отзад и отпред на каруцата? Или едно фенерче за 2 лева? Пак не е по правилник, ама вече и на това ще кандисам...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        До: Лятото, каруци... идеи?

        Един практически съвет от мен(спасявал цялото ми семейство)-когато няма насрещно движение-карай по осевата линия,в средата на пътя.Открих метода съвсем случайно,пазах се от ямите в края на платното.И изведнъж жена ми пита:,,Видя ли каруцата?''.Ква каруца бре,тъмно,нищо се не види...Добре че не спазвах ЗДП тогава...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          До: Лятото, каруци... идеи?

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Един практически съвет от мен(спасявал цялото ми семейство)-когато няма насрещно движение-карай по осевата линия,в средата на пътя.Открих метода съвсем случайно,пазах се от ямите в края на платното.И изведнъж жена ми пита:,,Видя ли каруцата?''.Ква каруца бре,тъмно,нищо се не види...Добре че не спазвах ЗДП тогава...

          А другой джигит?
          Що ние трябва да се правим на маймуни, като си има такива, назначени да следят баш за трафика...
          Много им сложно, щото.
          Щото бат'Асан няма лична карта, еле пък шофьорска книжка или талон. Значи трябва да се издира аджеба дали си е Асан или Хасан и дали е от Вълчи доли или Кучи ...
          Ми ако го запрат за установяваен на самоличността...
          де ша го турят ... а Марко.. акой ще кара каруцата... и кой ще храни Марко, докато тече срока за обжалване... ми ако Марко се гътне...
          И за това, за наш'та гордост каруците и въобще всяко не МПС е невидимо. Защото е много лесно да изнасилиш бай Гроздан, който наистина е с всички редовни документи и не си е планирал поне час разкатаване от полюцията... и да има и да няма ще даде, щото нйеобжалваемите точки му 'баат маата..

          Може.
          Лесно е. Ако някои органи възмъжеят и започнат да си вършат работата, не да търсят оправдания и да си късат публично пагоните...
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #20
            До: Лятото, каруци... идеи?

            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
            А другой джигит?
            Що ние трябва да се правим на маймуни, като си има такива, назначени да следят баш за трафика...
            Много им сложно, щото.
            Щото бат'Асан няма лична карта, еле пък шофьорска книжка или талон. Значи трябва да се издира аджеба дали си е Асан или Хасан и дали е от Вълчи доли или Кучи ...
            Ми ако го запрат за установяваен на самоличността...
            де ша го турят ... а Марко.. акой ще кара каруцата... и кой ще храни Марко, докато тече срока за обжалване... ми ако Марко се гътне...
            И за това, за наш'та гордост каруците и въобще всяко не МПС е невидимо. Защото е много лесно да изнасилиш бай Гроздан, който наистина е с всички редовни документи и не си е планирал поне час разкатаване от полюцията... и да има и да няма ще даде, щото нйеобжалваемите точки му 'баат маата..

            Може.
            Лесно е. Ако някои органи възмъжеят и започнат да си вършат работата, не да търсят оправдания и да си късат публично пагоните...
            С другой джигит се виждаме от далеч(все пак и той фарове има).Че даже и ще освети НЛО-то.За съжаление органите са доста толерантни и на тях не може да се разчита...Всеки ден каруци с чернокраки пресичат Околомръсното и бул.,,Европа''(там има КАРАУЛКА за който не знае).И нищо...Въобще талигите трябва да се забранят...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #21
              До: Лятото, каруци... идеи?

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Всеки ден каруци с чернокраки пресичат Околомръсното и бул.,,Европа''(там има КАРАУЛКА за който не знае).И нищо...Въобще талигите трябва да се забранят...
              То да беше само пресичането! Ама то там има едно гето точно до булеварда и колите които спират на светофара имат "удоволствието" да се любуват на мръсотията, каруците, конете и т.н.! И това на входа на европейска столица, при това входа от запад!Нямам думи!
              А и една каруца от тия не е оборудвана и си минават под носа на полицаите, правят си обратен завой и т.н.!!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                До: Лятото, каруци... идеи?

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Един практически съвет от мен(спасявал цялото ми семейство)-когато няма насрещно движение-карай по осевата линия,в средата на пътя.Открих метода съвсем случайно,пазах се от ямите в края на платното.И изведнъж жена ми пита:,,Видя ли каруцата?''.Ква каруца бре,тъмно,нищо се не види...Добре че не спазвах ЗДП тогава...
                Съвета е много полезен.Аз пътувам постоянно и доста често по-тъмно.Почти винаги вечер карам по-близо до осевата линия, когато е тъмно.
                Много често ми се е случвало да виждам в последния момент каруца, велосипедист или пешеходец и това, че карам по този начин ми е помагало.
                А проблема с каруците не е от вчера.Понякога дори да са със светлоотразители, толкова много са натоварени, че не се виждат.Да не говорим за неправилните маневри, които предприемат.
                Случвало ми се е да влизам в десен завой без видимост и какво да видя - срещу мен в насрещното идва каруцаТова трябва да си малоумен да го направиш или да не мислиш за живота си.

                Не мога да отрека,че ми се е случвало също да видя полицейски патрул по пътя, да им кажа за движещо се превозно средство без светлини и те да вземат отношение.

                И по въпроса за каруците, опасните шофьори и т.н. пак опираме до културата на движение по пътищата,която ни липсва като цяло.

                Коментар


                • #23
                  До: Лятото, каруци... идеи?

                  Преди седмица по пътя Хасково-Стара Загора рано сутринта движейки се на къси светлити поради факта че отсряща идва автобус, застигам каруца-камикадзе. Движим се със 90-100 километра някъде, пътят е достатъчно широк реакцията на колегата с автобуса адекватна. Направи ми място аз със доста рискована маневра навлизам леко в другото платно и се разминаваме, колата само леко залитна, но АБС-а ритна обратно настоятелният ми крак от спирачките.
                  Дали съм карал бързо незнам сигурно можех и по бавно да карам, но немисля че щеше да е моя вината ако оня беше метнал автобуса в канавката, макар и весниците на другия ден да пишеха как поради несъобразената скорост съм изгубил управлението на автомобила и съм навлезнал в отсрещната лента.

                  В закона който и аз съм учил на времето /сега наистина незнам как е/ пишеше че за да се движи каруцата през тъмната чат от денонощието трябва да е снабдена с фенер отзад и светлоотразители , несъм много сигурен вече но мисля че имаше нещо и за дрехите на каруцаря.

                  Мислех да спра и да извикам полиция, но ще ви кажа защо него направих. Не защото щях за отида час по късно, мисля че си заслужава ако това би спасило живота на някой след мен, а защото преди време ми се случи следното. В едно село "местен жител" не спирайки на знак стоп ми отнема предимството на едно кръстовище. Спирам екстремно след което му правя очудващ жест с ръце "КАКВО ПРАВИШ", последва скадал при което аз извиках полиция. "Органите" дойдоха след час и след малко умуване конататацията беше "Абе и ти закво ни разкарваш сега нали не сте се ударили" (( - без коментар.

                  В България докто нестане белята не се вземат мерки.
                  Знаете ли защо в германия няма каруци пешеходци и велосипеди по високоскоростните булеварди ??? Не не неса чак толкова културни , просто немогат да стигнат до тях.
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #24
                    До: Лятото, каруци... идеи?

                    Колега Jivko и аз съм от Хасково и съм забелязал, че най - големите каруцари са тук по Хасковските пътища. Изобщо не се саобразяват с знаците и Безапостноста по пътищата.
                    Защо не вкарат закон, всички водачи на каруци да имат светлоотразители и Жилетки, както почти всеки Водач на МПС има в автомобила си.
                    Защо ли - защото сме в България!
                    Дано да се оправи тази България и Органите на реда, да са малко по стриктни а не "абе няма нищо тръгвай си".

                    Коментар


                    • #25
                      До: Лятото, каруци... идеи?

                      "Лятото, каруци... идеи?"

                      И на мен ми се е изправяла четината по врата от такива срещи.

                      Техническа идея - радар с тесен челен обзор подобен на парктроника, който да предупреждава за животни с каруци в тъмното. Защото там не може да има хора, те според дебелите книги имат разум.
                      Това ще да е нескъп уред, обаче китайците не са го направили още, защото смятат сигурно, че инстинктът за оцеляване е по-силен. Това явно не е така у нас...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Лятото, каруци... идеи?

                        Да такива кат ги хванат без светлинна маркировка само солени глоби и конфискация на каруцата и коня правилата за движение по пътищата важат за всички. Аз карам велосипед (не съм шофьор) и винаги когато e тъмно съм си осигурил предна бяла светлина и задна червена както за изискванията на закона и даже ми се е случвало срещу мен подобно в насрещното движение ми се изпречва друг велосипед без никаква индикация и едва не се натресох отгоре му (идиоти бол). Преди около две години бях в Белгия за около 9 месеца и там хванат ли те без светлини било то даже велосипед глобата мисля беше 50 ли 100 евро вече не помня, даже веднъж си спомнян че имаше хайка на тамошните ченгета за ловене на такива велосипедисти като чакалят отсрани на пътя като нашите катаджии, ама такова чудо в България няма да видим скоро за съжаление . Но определоно каруците са в пъти по опасни да речем от даден велосипедист него по може да се избегне от колата но каруцата заема платното, а относно идеи аз се сещам само за един високотехнологичен метод с инсталация на радар на колата че да виждаш какво има пред теб

                        Коментар


                        • #27
                          До: Лятото, каруци... идеи?

                          Една от най-идиотските катастрофи в живота ми е ... с файтон. Като пътник.
                          Някъде около Царево. Идиота прави обратен завой. В нашата кола нямаше пострадали, само дето една германка от файтона и бе счупен кракът. Съответно - меСните полюцаи писаха акт на шофьора, защото бай Иван циганинът е наш човек. Шофьорът обжалва... отъва се... както и да е, нямаше каско и му се наложи да се прибере скоропостижно, парите за море отидоха за ремонт. Преди две години цигани крадат дърва на пътя Балчик-Добрич. Почина шофьорът на автомобила, с 90 км/час без грам спирачен път... Цигането на 150 метра в полето, нищо му няма. Едно дърво мина през главата на шофьора и излезе през задното стъко..
                          Още бая такива случаи знам.
                          Отделно за комбайни и трактори с по две ремаркета...
                          За паркиран по средата на платното бетоновоз без светлини (заедно лежахме с човека в болницата, мене на 40тия ден ме пуснаха, той беше преди мен и остана още дълго...)
                          Уважаеми кат-аджии, ако знаете да четете и случайно прочетете този пост... имате ли идея, колко човека годишно загиват заради това, че не ви се занимава с неплатежоспособни и трудни за "обработка" субекти???
                          Ако не ви се работи, късайте си пагоните, пийте една студена вода и оставете някой, дето иска да си изпълнява задълженията да работи...
                          И за да не е моят гняв виртуален, предлагам да наченем инициатива за спиране на движението на селскостопанска техника и каруци по първокласната пътна мрежа, както е по правилник.
                          Като начало - да ги снимаме и постваме, например тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=50712
                          Аз ще имам грижата да занимая и другите медии.
                          Разбира се, не отказвам помощ.
                          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Лятото, каруци... идеи?

                            За да не ми бъде изтрит поста като много краен, само ще попитам- само ще ги снимате ли? Мислите ли, че органите не са запознати с проблема? Ще трогнете ли ма..ла със цветна снимка?
                            Не ме разбирааите погрешно, евала за инициативата, но от снимки не боли.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              До: Лятото, каруци... идеи?

                              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                              И за да не е моят гняв виртуален, предлагам да наченем инициатива за спиране на движението на селскостопанска техника и каруци по първокласната пътна мрежа, както е по правилник.
                              Като начало - да ги снимаме и постваме, например тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=50712
                              Аз ще имам грижата да занимая и другите медии.
                              Разбира се, не отказвам помощ.
                              Браво колега! Със теб съм, много правилно решение, но едвали ще стани скоро в Бъдеще. Със снимки ще снимаме доста, сега почва големия ефир.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Лятото, каруци... идеи?

                                Не знам защо се палите с тази тема . Аз съм от 30 години по пътищата и отдавна съм претръпнал с този проблем . Нагледал съм се на каруци-призраци през нощта , на помляни магарета и нанизани автомобили на каруците и на безмълвни катаджии . Статистиката отчита поредния сакатлък и нещата си продължават по старому . Решение на проблема няма , защото на никой от властимащите не му се разправя.
                                А решението е едно единствено : Бриджит Бардо . Само в нейната компетенция е да обяви впрягането на животни в каруцата за изтезание на животните и това да се забрани . Тогава нашето правителство ( което и да е то ) ше клекне както с мечките , колкото и скептични да сме , или пък да гледаме с насмешка . Но нашите власти се стряскат единствено ако ни скръцнат със зъби от западна посока .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X